Pupáky na pokožke počas tehotenstva

nina8888
16. mar 2013

Dobrý den,
nevidím tu nikde takúto otázku tak sa pýtam som v 10tt a už od takého 7 mám na koži pupáky čo niesu ako uhri alebo vredy nezbelejú sú len červené a bolia a nikdy v živote som nemala problém z akné ani z pupákmi a nemám ich na tvári len 2-3 čo je nič ale na lopatkách na chrbte. Na chrbte som nikdy v zivote pupáky nemla..tak sa pýtam či to je ojedinelý div alebo sa to stáva bežne aj iným ženám počas tehotenstva?

marcelatje
16. mar 2013

@nina8888 ja som mala počas tehotenstva najhoršiu pleť za celý svoj život. Vredy po tvári, krku, na pleciach a v dekolte. Ani v puberte som nemala také problémy. Nepomohlo nič, upravilo sa to až pár týždňov po pôrode 🙄

martina364
16. mar 2013

@nina8888 aj mne sa robia pupaky..boli ma to aj dva tyzdne.. ☹ skusam to aj vytlacit a nic..boli a boli ☹ vraj ked zena ospatnie bude to dievca.. 🙂 prvu mam dceru ,ale nepametam si ,ze by sa mi robili pupaky 😀 myslim ,ze tie vyrazky su s poblaznenych hormonov 😉

ludmilaka
16. mar 2013

@nina8888 A nemohla si alergicky zareagovať na niečo? Ja som nikdy nemala alergiu na pomaranče ale čo to so mnou narobilo za posledné týždne....

123zuzana
16. mar 2013

@nina8888 ahoj ja som pred tehotenstvom mala taku normalnu plet sem tam pupak hlavne cez kramy ked som otehotnela prvy krat tak sa mi plet pekne vycistila cakala som dievcatko.. teraz som zase tehotna v 15tt a mam ten isty problem co ty zeby to bol chlapec? no uvidime neskor.. 😀

mimika4408
16. mar 2013

@nina8888 ahoj, ja som mala pri druhom tehotenstve ten isty problem 😒 , tvar, dekolt , chrbat vsetko same pupaky...dokonca aj ked som kojila . az po odstaveni sa mi postupne hormony zacali vyrovnavat. moja kozmeticka normalne nechapala ked ma taku videla, bola som aj u koznej a aj ta potvrdila, ze je to hormonmi

darkchoco
16. mar 2013

ja mam hroznu plet - chrbat, tvar dekolt - takmer cele tehotenstvo...teraz uz nic nepomaha...treba preckat

nina8888
autor
16. mar 2013

fuu tak teda som aspom rada ze nemam tento problem sama tak teda je nas viacej co si to trpia ale za to co potom pride to predsa stoji toto je moje prve babo tak uvidime 🙂 neveim ci chlapec alebo dievča ale hlavne ze bude zdrave 😀

@ludmilaka mam alergie na rozne veci a vsetkym sa vyhybam teraz som bola na testoch prosinci .... takze no a v aprili idem znova na navstevu alergologovi ale teda alergia na pomarance sa vela krat objavi pretože su na nich rozne chemikalie... ved to pozname v tejto dobe ako sa vsetko pestuje a tak ....ale to by som mala alergiu nepretrzite uz 3 tyznde 😖

dejna20
16. mar 2013

@darkchoco myslis ze to po porode prejde?
Ja som do takeho 6 tt mala normalnu plet, v obdobi menzesu sem tam pupacik. Teraz som ako lienka bodkovana, tvar, chrbat, hrud.
Najskor vraveli vsetci, ze po 12 tt to prejde, potom po 16, 20 a vidis uz som 25 a pupaky su stale. Tak uz sa nejak nespolieham, ze po porode snad. Vrrr
A btw cakam chlapceka 🙂

darkchoco
16. mar 2013

no ja som do 6/7tt mala tiez v pohode, v podstate som ju uz mala konecne normalnu ... ked uz raz mas v tehotenstve, tak neprejde ... treba pockat na ustalenie hormonov, takze asi aj podla kojenia ... vidis ja som 36tt a od zaciatku sa to len zhorsilo, ale to ma az tak netrapi, lebo viem, ze to zmizne ... no tie strie co sa porobia - mne osobne na zadku a prsiach, to je uz ine 😀

zuzulica
17. mar 2013

@nina8888 To sú tie hormóny,ja mám normálne mastnú pokožku a teda aj na tvári akné.Odkedy som tehu,tak ani tvár nemám mastnú,celkovo sa mi pleť zlepšila,ani vlasy sa mi nemastnia,ale chrbát mám tiež "pekný",niečo také ako ty.Hovorím si,že stále lepšie ako to mať na tvári 😉 Inak asi budeme mať chlapca

nina8888
autor
17. mar 2013

no teeeda pekne to som si aj ja vravela ze lepsie to mat na chrtbe ako na tvari 🙂

anita1234
30. apr 2014

ahojtee baby zlepsila sa vam pokozka po tehotenstve???

jamimaja
17. mar 2015

a kedy sa vam zacali tie pupaky tvoriť?
a kde všade? a svrbeli?

jamimaja
17. mar 2015

@mimika4408 a kedy sa zacali tvoriť? hned na začiatku? možu už v 4 t? a svrbeli vas aj?

mimika4408
21. mar 2015

@jamimaja hlavne tvar a dekolt a skaredu plet som mala az kym som neprestala kojit :( a to bolo po 2,5 roku...
tvorit sa zacali v podstate ako som otehotnela, to bola hormonalna reakcia na zmeny v tele vyvolane tehotenstvom

lulina30
6. nov 2020

Ahojte maminky 🙂som zúfalá som v 7 mesiaci tehotenstva a mam strašnú pleť🙄zo dňa na deň sa mi to len zhoršuje. Myslíte že to je len hormónmi alebo žeby aj nejaká alergia na potraviny? Strašne vyzerám ako pubertacka. Sú veľké a boľavé a mam ich po celej tvary 😏😏dávali ste si nato niečo špeciálne? Kedy vám to zmizlo? Pritom čakám chlapčeka a mam takúto pleť 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ďakujem za rady 😊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre