Rozhádzané hodnoty štítnej žľazy v 10. týždni

misskate1
30. sep 2014

Práve som sa dozvedela, že mám úplne rozhadzane hodnoty štítnej žľazy čo mi brali krv. Niektoré boli zvýšené, niektoré znížené
strašne sa bojím. Mala by som byť asi v 10tt. Viem, že musím ísť k endokrinologovi, ale ktovie kedy sa tam dostanem. Fakt mám vážne obavy

alcinkap
1. okt 2014

@misskate1
čo najskôr sa objednať k lekárovi ! štítna žlaza je v tehotenstve ešte viacej dôležitá ako inokedy. Ja beriem tabletky a je to v pohode 🙂 držím palce ....

misskate1
autor
1. okt 2014

@alcinkap V piatok idem k lekárovi. Len som včera dostala taký hrozný strach, že som celú noc nespala. Tak som chcela vedieť či je tiež niektorá taká čo jej zistili problémy až v tehotenstve a je všetko v poriadku.

alcinkap
1. okt 2014

@misskate1
no mne to zistili skorej. Tehotenstvo rozhodí a zmení hladinu hormónov, neboj bude všetko v poriadku. To sú tabletky, ktoré ti neublížia 🙂 len budeš musieť chodiť ešte aj k endokrinológovi .... 🙂 držím palce ...

reuska1
1. okt 2014

@misskate1 Ahoj, Mne zistili pri 2. tehotenstve extremne vysoku hladinu TSH, az 10-nasobne vyssiu ako ma byt. Endokrinolog nechcel verit, ze to cislo je spravne a ze nemam ziadne problemy. Robil mi kontrolny odber krvi a potvrdili sa tie hodnoty. Nasadil lieky. Preplakala som 2 tyzdne, lebo som na nete citala katastroficke scenare, co to moze babatku sposobit. Nastastie malicka sa narodila zdrava, teraz ma skoro 3,5 roka, je zdrava, sikovna. Lieky ale musim uzivat dozivotne. Tak neboj, mozno mas len mierne zvysenu, alebo znizenu funkciu SZ a po porode sa to moze upravit. Mne nepracuje SZ vobec.

misskate1
autor
1. okt 2014

@reuska1 ja mám tsh o 100 vyššiu hodnotu. Zvyšok je len niečo nad rámec. Ja som tiež začala panikarit. No až lekár má ukludnil. No ešte prídu nervy keď pôjdem k endokrinologovi
vôbec netuším ako to tam prebieha. No dúfam, že mi dá hneď lieky. Nechce sa mi moc behať po lekároch.

alcinkap
1. okt 2014

@misskate1
možno ti zasa zoberie krv, urobí ultrazvuk a potom nasadí podľa výsledkov lieky 🙂 neboj to zvládneš ....

smolinka007
2. okt 2014

Nic sa neboj. Je to normalne. Ja mam problemy so SZ uz 20 rokov a mam krasne dve dievcata. U endokrynologa je to bez peroblemov, ziadny dovod na stres. Kludne sa vyspi. Vitaj v klube 😉 S ty to sa da v pohode zit, len budes viac u avena ako ostatni ludia.
Blahozelam k tehotenstvu! Nech vsetko dobre dopadne,, MM

evka64
7. mar 2015

Ahojte zeny, kedy treba ist ku endokrinologovi,hned ako zistim ze som tehotna? Ci az ked mi dr. potvrdi graviditu? Momentalne beriem Euthyrox 75 a dr.povedal ze v pripade tehu treba zvysit davku. Teraz by som mala byt v 5.tt a na gyndu mam ist az o 2 tyzdne. Dakujem 🙂

maca283
8. mar 2015

A kedy maš ist na kontrolu endokrinologie Zavolaj si tam povec co je s tebou a budeš vedieť co robit Moja ma zobrala hned Zobrala krv a az ku koncu tehotenstva mi zvyšila davky Chodla som kazdy mesiec na kontrolu kde mi bravala krv

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre