Silné prechladnutie v 10 týždni

emmushka
26. nov 2012

Baby skolil ma nejaky hnusny virus, symptomy: mega upchaty nos (stale) bolesti hlavy, tu a tam kasel (ziaden extrem zatial) a unava. Cely vikend som prelezala a sama som si naordinovala 4 paraleny 500 (za vikend!) cajicky + veeela kuracej polievky. ☹
Nasla som si v SK lekarnicke tabletky SINUPRET, pise sa ze su OK v tehu. Co myslite?
Mate nejake dobre tipy co mozem a co nie v tehu?! Je mi mizerne a ja mam velky problem spat s upchatym nosom, jednoducho neviem dychat ustami poriadne, tak cez den sem tam stretknem QUIXX (morska sol) ale na noc si dam Sudafed (normalne UK kvapky do nosa) Pevne verim ze babatku nijako neublizujem tymto.
Uvitam vsetky rady a tipy.
Velmi pekne dakujem 🙂

zuzi0911
26. nov 2012

@emmushka lepsie je ist k lekarovi. ak treba atb je to mensie zlo ako bez nich pokial su potrebne.sama som si nedavala nic vzdy som to prediskutovala s doktorkou bud cez telefon alebo osobne.

xlucia
26. nov 2012

@emmushka tak ako prve sudamed sa v tehu nesmie a uz VOBEC nie v prvom trimestri. naco si davas paralen? v prvom trimestri sa tvoria organy a treba sa vyvarovat akychkolvek liekov ktore nie su zivotne dolezite.
morsku vodu mozes, ak uz NUTNE potrebujes kvaptky do nosa, kup si normlalne na odpucnutie nosa, ale detske max. 0,5 percent, lepsie este 0,25
sinupret je na riedenie hlienov a soplov.
ty sa mas v prvom rade naparovat, jest cibulu, cesnak, cviklu s chrenom. priedusky si natri eukalyptovam balzamom z lekarne

xenicka13
26. nov 2012

ja som mala v prvom trimestri mononukleozu, mala je zdrava, na nadchu, kasel som si davala hociake volnopredajne lieky, teplotu som zrazala nad 38 paralenom, acylpirinom

ematko29
26. nov 2012

@emmushka paralen ti neublížil neboj sa,ale ked ti je tak zle to by som radšej zašla k lekárovi.sú aj antibiotiká ktoré tehotné môžu užívať,aj ja som užívala zinnat v 3mesiaci.je to podla mna lepšie ako poškodenie nejakou infekciou

mirka1308
26. nov 2012

Keď som bola prvý krát tehu, tak som o tom ešte nevedela, dostala som chrípku a tiež som si naordinovala všetko možné ☹ O bábo sme prišli 😢 Pri druhom tehu som si dávala pozor, bola som prechladnutá až v 8mesiaci a hneď som išla k dr. 😔 Myslím, že 1 trimester je veeľmi dôležitý čo sa toho malého človiečika týka 🤐

emmushka
autor
26. nov 2012

@mirka1308 prave preto si neordinujem "vsetko mozne", snazim sa minimalizovat lieky uplne, ale zase je podla mna ovela horse tu umierat na bolest hlavy ako si dat paralen.

mirka1308
26. nov 2012

asi by som aj tak zbehla k doktorovi - pre istotu 😨

schatzinkaschatzinko
26. nov 2012

@emmushka naparovat, paralen v tehu mozes, ak sa to zhorsi k doktorovi. vyssia pozicia hornej casti tela, ked spis. Kloktat mozes solou. Acylpirin do ruk ani nechytaj! V prvych dvoch trimestroch sa neodporca a v tretom je kontraindikovany. Takze moja rada, hlava nad kastrol a inhalovat. Ak to nebude lepsie, a budu treba antibiotika tiez sa neboj, su skupiny antibiotik, ktore sa mozu v tehotenstve.

schatzinkaschatzinko
26. nov 2012

aha a este nieco, skore uzdravenie!

mirkita
26. nov 2012

ahoj...ja som v tehu neverila ziadnym liekom ani ked mali byt pre tehotne OK....skus to naparovanie na uvolnenie dutin, potom by aj hlava mohla byt OK 🙂 a davaj si tu morsku sol, caj s medom, citron, cecko s mierou, ovocie, lahsia strava, ...mozno nieco zafunguje 😉 a potit sa pod dekou, spat kolko sa da...nech ti to rychlo prejde!

xlucia
26. nov 2012

@xenicka13 acylpyrin sa nesmie v tehu. mala si stastie ze to nema nasledky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre