Skrátený krčok v 26. týždni

monma
6. feb 2022

Ahojte,
tie co ste mali s
alebo mate skrateny krcok v tehotenstve tak kolko mal cm a vsetko dobre dopadlo? Ja som 26tt a mam 32mm. Dakujem za vase skusenosti.

janulka2805
6. feb 2022

@monma Ahoj 🙂 Ja som čakala dvojičky, a môj krcok bol od 29 tt skrátený, mal iba 18 mm.... Veľmi ma strašili predčasným pôrodom, obe detičky mi tlačili naň a nakoniec som rodila v 38 tt, čo je s dvojkami celkom aj unikát 🙂🙂 Takže určite sa nestresuj, si na tom s tým krckom ešte dobre ✊✊🍀🙂🙂

evelinnka
6. feb 2022

@monma ahoj. Ja som 25 a mam 2,47. Uz tri tyzdne uzivam progestenalle na vkladanie, v piatok idem na kontrolu tak som zvedava ako sa drzi. Dali ti aj nejaku liecbu?

janiikkk
6. feb 2022

@monma krcok sa mi začal skracovať asi v 28tt a bol 24mm. Mala som dodržiavať kludovy režim,magnézium a progesterón na vkladanie. A asi o týždeň ma chytili silné bolesti,tak sme bežali na pohotovosť. V 29tt mi namerali iba 12mm krcok a pre prst som bola otvorená. Samozrejme mesiac v nemocnici a 2 týždne magnézium do žily + magnerot a progesterón. V 34tt má prepustili a nedávali mi skoro žiadne šance na úplne donosenie. Povedali,že bude zázrak ak vydržím hentak do 36-37tt. Doma som fakt do 38tt len ležala a ešte som potom aj 3 dni prenášala. A od toho nálezu 12mm a prst otvorená sa to nezhoršilo až do pôrodu.
Všetka robota počká,hlavne odpočívaj a nestresuj sa🙏 musíš byť hlavne dobre naladená,lebo si to všetko privolas. Pekne lež a užívaj si to. Neboj, zvládneš to

monma
autor
6. feb 2022

@janulka2805 tak to uz len porodit dvojicky v termine je vazne unikatne a s krckom 18mm tak to je vazne uzasne🙏🙏🙏 Dakujem za povzbudenie 🙂

monma
autor
6. feb 2022

@janiikkk waw tak to si pekne vydrzala. Dakujem za povzbudenie a skusenost 🙏💓

monma
autor
6. feb 2022

@evelinnka Ahoj ano kazala mi magnerot, ale ten uzivam a utrogestan 200mg 1x1 vecer.

janulka2805
6. feb 2022

@monma Takže sa to dá ✊🙂 bola som 5 dní v nemocnici a potom usúdili ze aj doma môžem oddychovať 😄 tiež som vkladala Utrogestan a brala magnezko a ležala som s vyvysenou panvou 🙂 Držím prsty teda ✊✊🍀🍀🍀 Ale určite to zvládneš do konca!

luci_ba
7. feb 2022

@monma Ja som mala v tvojom týždni tusim 1.5cm a dotiahli sme to do 40+2 😊 ale ja som mala prísny kľúčový režim

monma
autor
7. feb 2022

@luci_ba dakujem krasne 🙂

ivado
3. nov 2022

@janulka2805 ahoj ja mám prsné tento istý stav , 27tt - krčok 1,8cm , nechali má v nemocnici , dávajú mu kortikoidy koli pľúcam detičiek . Ležala si potom cely čas až do 38tt ?

janulka2805
3. nov 2022

@ivado Ahoj. Mne dokonca ani nepichali kortikoidy, mne len magnezko dávali a kazali ležať.... V nemocnici som bola 5 dní a pustili ma domov ☺️Kazali kludovy režim.... A zvládli sme to ☺️🙏 Takže dá sa to.... Určite bude všetko v poriadku 🙏🙏✊✊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre