Skrátený krčok v 37. týždni

veronika19895
8. dec 2020

Dobry večer bola som na poradni začal mi 37 tt, krcok skrateny na 1 cm, otvorená na 2,5 cm, kolko myslíte ze takto vydržím termín je na konci roka.

e1i
8. dec 2020

@veronika19895 bola som síce 29tt,krcok asi 13 mm a otvorená na prst a vydržala som asi 2 hodiny, potom akútna sekcia ale ta bola kvôli odlúčeniu placenty

macka9
9. dec 2020

@veronika19895 , ja som 37 tyz ,bola otvorena na1cm , a 38+4 mi odtiekla voda ,takze som porodila.

renab
9. dec 2020

@veronika19895 ja som mala takyto stav od 28. tyzdna a este som prenasala.

kubkovamama
9. dec 2020

Pri prvom podobné a nakoniec syn po termíne,pri druhom od 24tt na cm,postupne sa to horsilo a v 38 boli z toho 4cm,k pôrodu som prišla o deň neskôr na 8cm bez bolestí-takze aj tak dobre,neboj,bábo je už "urobené",ale vôbec ešte nemusis rodiť,kľudne takto môžeš vydržať do termínu.Teraz som 37tt a na 1cm.krcok 2cm.To je všetko v norme zvlášť ak nie si prvorodička

malicka_mysicka
9. dec 2020

@veronika19895 ja som na 4cm vydrzala otvorena 3 tyzdne, takze je to uplne indivindi. Mozes porodit zajtra a mozes aj prenasat.

veronika19895
autor
9. dec 2020

@kubkovamama prvorodicka som

nevenka
9. dec 2020

@malicka_mysicka ja podobne, cca 3 tyzdne na 5 (ale pri druhom), rodila som 4 dni po termine, aj to trochu "pomahali"...je to velmi individualne veru.

veronika19895
autor
29. dec 2021

@nevenka nakoniec som porodila 15.12.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre