Skúsenosti so zápalom plodovej vody

marthy001
25. dec 2021

Dobrý deň. Má niektorá skúsenosť so zápalom plodovej vody/plodových obalov/plodového vaku? Zaujímalo by ma kedy Vám bol zistený, ako prebiehalo tehotenstvo, či sa podarilo bábätko vynosiť, či infekcia zanechala následky na bábätku...

snehulak77
25. dec 2021

Neviem presne, čo myslíš pod zápalom plodovej Vody. Ja som dostala stafylokoka. Asi v nemocnici, ležala som tam kvôli zastaveniu tvrdnutia brucha na magnézii. Asi na tretí deň som sa na obed necítila dobre, ku večeru horúčava, následne zimnica. Nevedeli, čo mi je. Tlak 80/40, cukor v norme, anafylaxia to nevyzerala byť. Chvíľu na to mi zistili horúčku. Odpustili trochu plodovej vody. Mala ružovú peknú farbu, ale bola horúca. Malý mal silné ozvy. Snažili sa mi dat panadol a fyziologický roztok z chladničky, ale nepomohlo to. Asi po hodine od zimnice som mala akútny cisársky rez. Našťastie. Nasadili mi ATB. Krv čistá, moč čistý. ATB som mala ja a dali preventívne aj malému. Na 3ti deň prišli výsledky z plodovej vody. Stafylokok. Mne museli zmeniť ATB a malému prišli výsledky našťastie negatívne, takže jemu ATB vysadili úplne. Bolo mi z nich zle a asi to bol dôvod, prečo sa mi nerozbehlo kojenie, spolu so stresmi. Malý okrem toho, že ho rozdychavali, pretože prestal dýchať, bol potom oka.

marthy001
autor
25. dec 2021

mne lekár na bežnej kontrole zistil že som zvnútra otvorená na 75 % a následne odber plodovej vody potvrdil silný zápal v plodovej vode... príčina sa vraj zistiť nedá, môže to byť čokoľvek, ale nemala som žiadne príznaky že by mi niečo bolo... vraj neexistujú štúdie kde by bolo preukázané ako tento zápal pôsobí na bábätko (ak sa udrží). preto sa snažím hľadať či niekto nemá reálnu skúsenosť.. 😒

snehulak77
25. dec 2021

@marthy001 juj, to ma veľmi mrzí. a nebola si predtým hospitalizovana v nemocnici?
No možno by sa mohli aspoň pokúsiť zistiť z čoho to je. Ja som rodila v 33+5. Ale vraj tento Stafylokok je často taky, ze o ňom ženy vôbec nevedia, len potom sa zistí, že ho mali. Keď máš infekciu, tak nech ti nasadia ATB. Mne tak nasadili, keď som mala CRP vysoké a ešte nevedeli, čo mi je. Ako som písala, potom zmenili za silnejšie.
Moja mama rodila v podobnom týždni ako ja. Ona to mala ale naopak. Mala nejakého bacila, porodila a bracho mal sepsu. Ale ona mala furt Problémy v tom tehotenstve. Brachovi moc nedávali šance ale vypiplali ho a teraz je šikovný, zivitaschnopny 34 ročný chalanisko, úplne zdravý 🙃
Keď majú vzorku plodovej vody, tak by mohli skúsiť zistiť, čo je za problém. V ktorom si tt?

marthy001
autor
25. dec 2021

@snehulak77 beriem ATB už druhý týždeň 😔 10 dní som bola v nemocke. Ja mám všetky krvné testy ukážkové, CRP v poriadku, žiadne priznaky. Nerozumiem tomu.. končím 19tt. Vraj to je tak neprebádané že nikto nevie aké následky zanechá taká silná infekcia na bábätku :(

snehulak77
26. dec 2021

@marthy001 strašne ma mrzí, čo prežívaš. Tie ATB by mali zabrať. Práve napr o tomto stafylokokovi hovoria, že všetko navonok v poriadku a vnútri paseka. Prišli ti na to, to je pozitívne. Podľa mňa by bolo oveľa nebezoecnejsie, keby ani netušili, že tam niečo je a žiadne lieky by si nemala. V tom prípade by niečo naozaj bábätku hrozilo, lebo by s tým bolo v kontakte dlho. Takto ti prišli na to, dajú máš lieky, neboj, bude to dobré. Ja viem, že je to totálne nereálne, ale aspoň sa pokus nemať stresy. To na to babo vplýva viac. Veľmi ti držím palce, aby to dobre dopadlo ❤️🤞

marrria1
26. dec 2021

@marthy001 mne začala plodová voda odtekat v 23tt, hned ma hospitalizovali, tiež bolo podozrenie na infekciu lebo vraj je to jedna z hlavných pričiň kedy sa pretrhne plodovy obal.. Nasadili mi silné atb do žily, magnézium a dalsie lieky ale žiadne testy a vyšetrenia infekciu nepotvrdili.. Dcerka sa narodila v 25tt.. Posielali potom nejaké vzorky aj na histologiu ale ani tam na nič neprišli, takže sa to uzavrelo tak ze to zariadila príroda.. Drzim palce verím ze u vas všetko dobre dopadne, dôležité je ze ste pod kontrolou a nasadili vam lieky 🙏. Moja dcérka ma teraz 1,5 roka a je v poriadku. Zázraky sa deju. Vela sil prajem 🙏❤️

ankare
26. dec 2021

@marthy001 prajem Ti zdravé a krásne bábätko!!! ❤️

benka10
28. mar 2023

@marthy001
Môžem sa opýtať, ako Vám to dopadlo? Riešim niečo veľmi podobné 😔

marthy001
autor
28. mar 2023

@benka10 malý sa narodil dva dni pred termínom, už má desať mesiacov a zatiaľ je všetko ok, klop klop 🙂 ak chces napíš súkromnú správu... Ja som nenašla vtedy nikoho s takým problémom a teda zúfalo som pátrala po niekom od koho by som dostala aspoň trochu pozitívne info..

benka10
29. mar 2023

@marthy001 ďakujem za odpoveď ❤️ a môžem sa ešte opýtať...pamätáš si ešte, koľko si mala zápalový index v plodovej vode? Povedali ti, že bábätko môže mať poškodený mozog (z infekčnej plodovej vody)? A brala si celý čas tehotenstva ATB? Dalo sa to vôbec vydržať?? Veľmi pekne ďakujem za odpovede ❤️❤️❤️

marthy001
autor
29. mar 2023

@benka10 zápal bol silný, nad 5000 neviem čoho, vraj to bolo nad hranicou, do ktorej labak vyčísľuje tu hodnotu, tak nevedeli či to je 5001 alebo 20 000.. ATB som brala do žily v nemocnici 6x denne (3x po dve infúzky) + mi dávali magnézium raz denne do žily počas 7 dní, potom týždeň som brala doma ATB dvakrat denne tabletky a raz denne som chodila do nemocnice na infúziu ATB. Inak po tom týždni mi brali znova plodovku a zápal klesol na niečo okolo 3000, takže ATB zabrali ale nevieme z akej hodnoty to kleslo 🙂 a tie prognózy boli otrasné, v 19tt mi povedali keď ma púšťali domov že do týždňa sa vrátim s potratom, potom že to bude predčasný pôrod a na začiatku 25tt doktor poznamenal že je milo prekvapený že sa to tak drží 🙂 prognózy boli zle inak ak nepotratim, že môže byť jednak mozog poškodený, srdiečko, nemusí sa samé bábo rozdychat po narodení atď..prednosta mi vtedy povedal že ak by som bola jeho partnerka mi navrhne potrat, lebo liečba je experimentálna a nikto nevie aké následky to zanechá na bábätku. No ale hovorím, u nás to dopadlo dobre, aj keď musím povedať že čokoľvek sa mi nezdá hneď rozmýšľam či to nie je následok infektu 😅 ale zatiaľ je všetko ok, malý dosť napreduje, už začína sám chodiť, je vnímavý 🙂
Aký je problém u teba ak môžem vedieť a skadiaľ si? Ja som bola vtedy hospitalizovaná v Ružinove v BA a tam som chodila 5 mesiacov na rizikové poradne, ale doktor ku ktorému som chodila vraj odtiaľ odišiel 😐

marthy001
autor
29. mar 2023

@benka10 ak som neodpovedala na všetko tak sa pýtaj ešte raz, rada ti zodpoviem podľa mojej skúsenosti..

benka10
29. mar 2023

@marthy001 ja mám presne ten istý problém, čo ty. 19.tt,hodnoty nad 5000
Bojím sa rizika... Veľmi. A veľmi si mi pomohla, ďakujem ❤️

marthy001
autor
29. mar 2023

@benka10 moc ti držím palce nech to dobre dopadne! 🙂 A mala si nejaké príznaky, zistili ti niečo, nejakú infekciu?

marthy001
autor
29. mar 2023

@benka10 ešte mi napadlo, mne vtedy namerali krcok 18 MM, potom iný doktor meral okolo 25 MM, ale teda vydržala som s krátkym krckom aj zvnútra otvorená. Doma som mala vtedy skoro 20 mesačnú dcéru, takže o kľudovom/ležiacom režime sa uvažovať nedalo. Prednosta mi vtedy aj povedal že nie je dokázané že kludovy režim pomáha..
Moc ti držím palce, nech ti to dopadne rovnako dobre. 🍀

benka10
31. mar 2023

@marthy001 ďakujem ešte raz za tvoje povzbudenia ❤️ držím palce, nech sú tvoje deťúrence zdravé a šťastné ❤️❤️ a naozaj, vôbec som nečakala, že mi odpíšeš... Len som dúfala, chcela, aby mi niekto povedal niečo pozitívne. Ešte raz ti z celého ❤️ ďakujem

marthy001
autor
31. mar 2023

@benka10 viem ako sa cítiš, drž sa🍀 keby niečo, kľudne ešte napíš 🙂

marthy001
autor
27. máj 2023

@benka10 ahoj, ako sa Ti darí?

benka10
29. máj 2023

@marthy001 u nás to nedopadlo tak dobre ako u vás 😔 prišli sme o naše bábätko. Vy sa držte a nech sa vám darí ❤️

marthy001
autor
29. máj 2023

@benka10 veľmi mi to je ľúto 😞

merared
12. jún 2023

Ahojte.
Moja svagrina dnes potratila kvoli tomuto zapalu plodovych obalov. Bola hospitalizovana lebo sa kvoli tomu uz otvarala. Brala 3 druhy ATB, a dnes rano zacala krvacat odtiekla jej plodova voda a bolo po vsetkom. V piatom mesiaci bola. S malickou sa bola rozlucit, brat na to nemal sil.
Teraz sa len cez to preniest.

snehulak77
12. jún 2023

@merared veľmi ma to mrzí, neviem si predstaviť vašu bolesť. Drzkajte sa 😔

pietrula
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre