Som v 10. týždni a srdiečko nebije

12. nov 2021

Dobre ráno. Práve idem od lekárky, žiaľ srdiečko nebije. Som 10tt. Poslala ma na kyret. S tým, že mám hcg 17600,00. Nie je tam už žiadna šanca na prežitie? Nerozumiem tomu preto sa pýtam tu

anjelicek26
12. nov 2021

HCG hodnota je asi irelevantna, pokial v 10.tyzdni nebije srdiecko, tak bohuzial to babatko nezvladlo. Drzim velmi palce, musis byt teraz silna.

pininka1
12. nov 2021

V nemocnici ti pravdepodobne budu tiez robit utz, ale ak srdiecko uz bilo a teraz nebije tak zial velka sanca nie je. Mrzi ma to, drzim prsty.

autor
12. nov 2021

@anjelicek26 pýtala som sa či by nebolo lepšie keby som sa vyčistila sama. Povedala, že nie v žiadnom prípade. Že vraj kyretaz je príprava na ďalšie tehotenstvo. Na čistenie mám ísť v pondelok. Nie je to neskoro?

autor
12. nov 2021

@pininka1 Dakujem, verím, že časom bude Ok. Momentálne som v šoku nakoľko sme dieťatko dlho chceli

silviazlat
12. nov 2021

Drž sa a buď silná. To sa proste niekedy stane. Držím palce pri ďalšom bábätku ❤️

autor
12. nov 2021

@silviazlat dakujem. Snažím sa ale chce to asi vyplakať

silviazlat
12. nov 2021

Je to pre ženu rana. Bude dobre. Vyplač sa, vykrič a bude dobre. Dopraj si hlavne nieco pre seba. Klud, wellness, zrelaxuj sa a bude dobre

autor
12. nov 2021

@silviazlat Dakujem za oporu a podporu

mattkapd
12. nov 2021

Mrzí ma to a držím ti palčeky. . Vyplac sa a potom hlavu hore.. Ono asi sa to ťažko počúva ale možno malo byt vážne choré a preto to príroda takto vyriešila.. Tiež sme sa 2 roky snažili no potratila som v 9tt (nemusela som ísť na čistenie) to bol november 2020 v decembri mi prišla prvá menštruácia a v januari som opäť otehotnela.. Dnes mi už doma leží 3 týždňova princezná

autor
12. nov 2021

@mattkapd Dakujem veľmi. A gratulujem k malinkej

nelca0510
12. nov 2021

V takomto stadiu tehotenstva je kyret podľa mňa lepší. Ja som čakala do 13, kedy sa spustilo čistenie. V nemocnici mi pomohli s injekciami,ale aj som skončila neskôr s kyretazou.

lala123
12. nov 2021

Viem, že je to ťažké ale chcem ta povzbudiť ....presne rok po kyrete( tiež nebola akcia v 9 tt) som sedela na tej istej sále a čakala na sekciu...takze nevzdávaj sa a hlavne keď ti mozem poradiť vybehaj si aspoň vyšetrenia na hematologii. Mne zistili niejake hem. komplikácie a celé ďalšie tehotenstvo hneď od poz testu som si pichala injekcie na riedenie krvi...mne bolo povedané, že radšej kyret aby nedoslo k zápalu a zbytočným komplikáciám , konzultovala som to s viacerými lekarni . Drzim palce nech si rýchlo v poriadku

dadis
12. nov 2021

Mne sa to stalo v 11tt, isla som na kyret a potom som mala 2 uspesne tehotenstva. Nezufaj, viem sa vcitit do toho ako sa citis, ale s tymto sa stretne vela zien, Drzim palce.

kubkovamama
12. nov 2021

Mrzí ma to a bohužiaľ,skoro každá žena tým prešla ak nie viackrát,ja tiež viackrát a v 10tt už je pre organizmus aj psychiku lepší kyret ako čakať či to príde samé.Mám už 3 deti a ďalšie nevlastné.Ono to prebolí a potom bude dobre

zuzi0911
12. nov 2021

Zažila som to v auguste. 11tt.srdiecko nebilo. Pritom všetky 3 deti na prvý krát, všetko v poriadku a zrazu bum... Hneď ma poslal na kyret, ale keďže som bola na lacno urobili ho v ten deň...tento mesiac sme začali sa opäť snažiť...
Drz sa a mrzí ma to....

autor
12. nov 2021

@lala123 Dakujem ❤️
@dadis Dakujem ❤️
@kubkovamama Dakujem ❤️
@zuzi0911 Dakujem ❤️

any_soj
12. nov 2021

Ahoj. A predtým už bilo? Dieťa je ako veľké? Nemohla si mať o 2-3 týždne neskôr ovulaciu? Kyretáž isto nie je príprava na ďalšie tehotenstvo. Závisí ako to chces ty. Ak nemáš zápal, kľudne môžeš čakať, môj doktor napríklad podporuje taký prístup (aj u mňa keď bolo treba). Ak chces, napíš mi správu, skúsim cez neho zistiť niekoho kto je ochotný aj čakať kým sa vyčistis sama a pohovoriť o tom s tebou v tvojom okolí .

autor
12. nov 2021

@any_soj prv bilo a potom už nie. Konzultovala som s tromi lekármi. Určite bude najlepšie keď pôjdem na čistenie. Že vraj. Dakujem za pomoc

any_soj
12. nov 2021

Rozumiem. Prajem ti veľa sily. ❤️

autor
12. nov 2021

@any_soj Dakujem ❤️

kikush2000
13. nov 2021

Toto je hlúposť, ja som mala MA v 9tt a lekárka mi síce vypísala papiere na kyretaz ale sme sa dohodli že môžem počkať či sa to samé nespustí. Nasadila som si alchemilkovy čaj 3x denne som ho píla, po 3 dňoch som začala špiniť, po ďalších 2 dňoch prišli akoby kontrakcie a išlo to von. Doma, prirodzene, bez zákroku. Podľa mňa je to šetrnejšie k telu. Stalo sa mi to v júli, teraz som po 3 mesiacoch znova tehotná. Naši lekári žiaľ všetkých hneď tlačia do kyretaze.

autor
13. nov 2021

@kikush2000 nie je to hlúposť. Mala si potom šťastie, že si nedostala infekciu a pod. Keď ženu vyčistia, tak je to bezpečnejšie.

mima172
13. nov 2021

Ahoj, bola som v rovnakej situácii, len ja som bola v 11tt. Tiež bol piatok, keď mi to Dr podľa utz oznámil. Kázal mi vysadiť hormóny, ktoré som užívala a čakať do pondelka, či sa nespustí samočistenie. To sa nepustilo, tak som absolvovala v pondelok predoperačné a v utorok kyretáž. Pred ňou, samozrejme, robili kontrolné sono, ktoré potvrdilo verdikt z piatku. Dr povedal, že podľa neho nebol šťastný prístup čakať na samočistenie, nakoľko plodík vo mne sa už začal rozkladať a ja som už mala aj zvýšenú teplotu. Viem, čo prežívaš, bud silná. Mne sa toto stalo v novembri 2018, už mám doma aj 1,5 ročnú loptošku, no na naše prvé dieťatko myslíme často, dokonca si aj poplačem. Držím palce, keby máš akékoľvek otázky, kľudne píš 🙂
PS: to, ako píšeš kikush, že kyretáž je bezpecnejšia, tak v tom s tebou nesúhlasím. Ide o zásah do tela, je to vlastne výškrab plodu a výstelky maternice. V tomto prípade je najsetrnejšie k telu a ženskému zdraviu práve to samočistenie a po ňom samozrejme kontrola na utz, či odišlo všetko.

autor
13. nov 2021

@mima172 Dakujem za radu a v pondelok si mala byt ráno? Alebo o koľkej?

mima172
13. nov 2021

V pondelok ráno som mala zavolať môjmu gyn, či sa niečo dialo cez víkend. Keď som mu povedala, že nie, tak mi dal na výber nemocnicu a súkromnú kliniku, nech si vyberiem, kam pôjdem. Vybrala som si, zastavili sme sa u mojho gyn po nejaké papiere a šla som na tu kliniku. Tam mi spravili nejaké vyšetrenia, s krvou poslali do labaku a dali pokyny ba utorok (odkedy nejesť, nepiť, co si priniesť...).

autor
13. nov 2021

@mima172 Dakujem, a čo si mám zo sebou zobrat?

mima172
13. nov 2021

Asi záleží aj od toho, kam pôjdeš na zákrok. Ja som bola na súkromnej klinike a tam mi bolo treba minimum vecí, vlastne len nočnú košeľu a župan.
Do nemocnice podľa mňa treba takú tu klasiku ako toaletný papier, mydlo, vložky, vodu...

autor
13. nov 2021

@mima172 Dakujem. Idem aj ja na súkromnú

rubinka
13. nov 2021

Blbosť prípravou na ďalšie tehotenstvo je samovycistenie určite nie kyret.

nanka888
14. nov 2021

Ahoj, ja som v 8tt po IVF a tiez ma caka kyret. V pondelok som isla na sono, s tym ze uz budeme vidiet srdiecko ... Srdiecko absolutne nebolo vidiet a plod ma len 2mm. Uplne chapem co citis, prve tri dni som nevedela ist ani medzi ludi, zavrela som sa doma a preplakala cele dni. Najradsej by som uz bola po celom zakroku. Drzim Ti palce! ❤️

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre