Som v 20. týždni a necítim pohyby

mey8
28. sep 2021

Ahojte, dnes som 20+4 a vcera som bola na poradni, babo bolo od rana (vcera) velmi aktivne, a po cely den intenzivne kopalo, na sone bolo vsetko ukazkove... Ale dnes necitim velmi pohyby.. Obcas sa mi zda ale neviem to s urcitostou identifikovat... Moze byt, ze v jeden den je dietatko aktivne az az a na druhy den uz nie je?? Ze spinka a relaxuje?? Dnes mam aj zapchu a bolest bruska kvoli nej, som nafuknuta tak mozno by sa to dalo pripisat aj tomu?? Prosim upokojte ma. 🙏♥️

pribinak
28. sep 2021

@mey8 zmenilo polohu s tak ho nemusíš cítiť. Ešte je maličké, má kopec miesta

maria898
28. sep 2021

@mey8 skus si lahnut na chrbat, moj ked aom lahla na chrbat a vystrela nohy zacal hned kopat. Vzdy som to skusala ked som si chcela byt ista

evica17
28. sep 2021

@mey8 je to v pohode. Ja som 21tt a este tie pohyby nie su take intenzivne ako v neskorsich tt, ze dakedy citim par kopancov a potom dlho nic. Pri prvom som to tiez tak mala, ze zo zaciatku som zacitila par krat, potom nic zase ale ked uz bol vyssi tt tak to boli riadne kopance vela krat za den.

mey8
autor
28. sep 2021

@pribinak moze byt a ma pocit ze sa posunulo viac dohora, odkedy spim dolu hlavou..

evica17
28. sep 2021

@mey8 to sa ako spi dole hlavou ? :D

mey8
autor
28. sep 2021

@maria898 toto som skusala a dnes to akosi nefunguje... Ale moze to byt aj tym ze som plna a babo spi.. Hadam vari sa vecer rozkope.. 🙏♥️

pribinak
28. sep 2021

@mey8 kľud. Je ešte maličké, stačí že sa otočí k chrbtu a v tomto týždni ho ešte neucitis

mey8
autor
28. sep 2021

@evica17 tiez sa tym snazim ukludnovat, ale hadam vecer nieco ucitim pred spanim. 🙂 dakujem🙏♥️

mey8
autor
28. sep 2021

@evica17 vypodlozeny matrac😂 ale prekvapivo sa spi paradne😂👍🏻

ailiba
28. sep 2021

@mey8 môže sa stať, babo nemôže stále kopať... Ta aktivita je taká vo vlnách a ešte je dosť maličké...Teda aspoň ja v tomto štádiu som ho necítila stále. Mohlo sa tak otočiť, že ho teraz necítiš... Ale keď máš pochybnosti, tak radšej zavolaj lekarke.

hama007
28. sep 2021

@mey8 ani ja. Počkaj 2 týždne. Ja som v 23tt a už je jasne vidno aj cítiť pohyby 🙂

mey8
autor
28. sep 2021

@ailiba dakujem🙂 dost ma to ukludnuje, ja som len akosi cakala, ze ked vcera tak riadne kopalo, tak uz bude kazdy den😂 ale tak verim ze je v poriadku🙏♥️
@hama007 no ved to meostava mi ine ako cakat😂🙏♥️

ailiba
28. sep 2021

@mey8 joj, moja... Tak to nebude celé tehu... A ver mi, že chvalabohu🤭. Ja som mala veľmi aktívne babo... On snáď nikdy nespal... A taky bol aj po narodeni😅

adriannasvk
28. sep 2021

Ja ked som si nebola ista tak som si lahla na chrbat,nabok,jeden,druhy,pripadne som ho rukou postlacala jemne aby som ho prebrala,lebo ma tiez obcas slak triafal,ze je volaky klud

veronice
28. sep 2021

Moj drobec je tiez dnes akosi inkognito 😁 (som 19tt) ale nepanikarim, za prve je este male a lahke, za druhe aj ja som dnes cela otapena a nechce sa mi hybat 😁 a za tretie, aj maly pohyb sa rata 🙂 ved ono sa to rizbehne, neboj 😁

miirka123
28. sep 2021

@mey8 môj to mal tak že jeden deň bol extrémne aktívny a potom dva dni spal 😄 teraz keď je už väčší tak poškrabkam mu ritku a hneď sa troska pomrvi a viem že je v poriadku. Ale väčšinou keď som niečo robila spal a keď som si ľahla oddychovať tak vtedy začal kopkat. Skus si ľahnúť na chrbát

veronice
28. sep 2021

@miirka123 kdesi som citala ze je to take typicke ze sa babo rozhybe ked lwzime lebo ze ked vlastne chodis alebo nieco robis tak sa vlastne v brusku kolise a lepsie sa mu spinka 🙂 no a ked si lahnes tak sa zobudi 😁 ono to tak zvykne fungovat aj po porode ze kolises vabo na rukach a je dobre, akonahle ho zlozis do postielky tak je hore 🙈🤦‍♀️

horwi
28. sep 2021

@mey8 mne ked sa nieco nezdalo, isla som na pohotovost- nehovorim, ze som tam bezala za kazdym, ale ak sa dlhsie nepohne, isla by som, preventivne.

maciatkolulu
28. sep 2021

@horwi
@mey8 ak sa ti nezdá, chid na pohotovosť, radšej zbytočne....

dejna_
28. sep 2021

@mey8 prípadne skús dať niečo sladké a pohladkať bruško ☺️

miskamicha
28. sep 2021

@mey8 mala som to tak isto..pohyby od 17tt niekedy 2tyzdne intenzivne a potom 3 dni dokopy nic.. a stale to mam tak ,par dni aktivnejsich a potom utlm. Som 27tt. Mohlo sa otocit.ak by si necitila pohyby dlhsie skoc k dr pre svoj klud. Verim,ze je vsetko ok

fleur1111
29. sep 2021

@mey8 keď som bola v tvojom tyzdni, tak som bola rada, že sa pomrvil pár krát do týždňa 😅 intenzívnejšie som pohyby začala cítiť až okolo 23tt, i keď prvé pohyby som registrovala už od 18tt. Máš času este dosť, zbytočne sa nestresuj.

kaciato
4. okt 2021

@mey8 ja som v 24 TT a tiež má dní keď celý deň nič a večer trocha a inokedy stále závisí od toho asi ako je uložené niekedy ma to tiež znervózňuje ale vo v utri aj cítim že sa tam hmyri ale skôr mi to tak vo vnútri ako navonok hlavne pokoj a kľud 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre