Streptokok v prvom tehotenstve

gabaaaaa
2. máj 2016

Ahojte, chcela by som sa vas opytat tie ktore ste mali streptokoka v prvom tehotenstve, mali ste ho aj v dalsich tehotenstvach?

evittam
2. máj 2016

@gabaaaaa Áno mala som aj pri druhom.

ruthike
2. máj 2016

Ja som nemala v prvom, ale bol pri druhom. Bez testu nevies. Sance, ze ho budes mat su vyssie

gabaaaaa
autor
2. máj 2016

Ja som ho mala v prvom tehotenstve, a dost mi to stazilo porod lebo som musela len lezat na posteli, lebo som bola napojena na antibiotika a kvoli tomu mi dali aj vyvolavacku lebo mi odisla plodova voda a nechceli asi cakat, tak mam taku malu nadej ze v tomto tehotenstve uz ho nebudem mat

kitty88
2. máj 2016

Pri prvom nie, pri druhom ano, pri tretom nie. Nemusi byt automaticky pri dalsom, ked si aj predtym mala.

gabaaaaa
autor
2. máj 2016

@kitty88 A liecila si sa nejako po porode?

kitty88
2. máj 2016

@gabaaaaa nie, len pred porodom mi dali atb.

luliu
2. máj 2016

@gabaaaaa v prvom ano a pri druhom nie

katka211
2. máj 2016

@gabaaaaa Ja som v prvom nemala ale pri druhom ano, hned ako mi zacala odtekat plodova musela som ist do nemocnice aby mi.stihli podat antibiotika vraveli cim viac davky asi 2-3 ale stihli len jednu,malemu potom robili testy ale on ho nemal

gabaaaaa
autor
2. máj 2016

Tak som zvedava, len to je ja som v uk a tu tieto testy nerobia, ale dufam ze kedze som ho mala pri prvom tak mi tie testy spravia

luliu
2. máj 2016

@gabaaaaa ja som bola pozitivna na streptokoka, ale porod zacal tak necakane rychlo, ze mi atb nestihli podat. Vsetko bolo ok, mala ho nechytila

ruthike
4. máj 2016

@gabaaaaa no ako niekto komu v uk novorodeniatko skoncilo na neonatalnom oddeleni s gbs ta radsej vyvediem z omylu. Aj keby si na teste trvala a oni ti napojon urobia pouzivaju nespecificke testy, ktore nie su specialne citlive na strep b, asi 25% testov nezachyti protomnost strep b. Radsej investuj £35 a cez net si kup od certifikovaneho labaku kit a do troch dni od zaslania budes mat vysledok. To ti nhs uzna a mali by ti dat atb pri porode. Mne to ani tak nepomohlo, lebo mi tvrdili, ze nerodim a to som bola druhorodicka a prenasala som 10 dni. Syn mal potom ako nasledok sepsu a zapal pluc, pri dalsom tehotenstve mame 10 nasobnu sancu infekcie, ale draha nhs ma aj tak nebude testovat, nepodda dietatu preventivne atb. Hlavne si zachovaj chladnu hlavu, vsetko si nastuduj aby si bola informovana a nenechaj sa midwives odpinkat, lebo hoc vedia byt sikovne, maju len 3 roky skoly a minimum gynekologickej a pediatrickej vedomosynej zakladne
http://gbss.org.uk

ruthike
4. máj 2016

@gabaaaaa a neboj nemusis to mat aj teraz, nie je to automaticke. A ja som mala mobilne atb - vobec som nemusela lezat, hoc mi stihli len 15 minut. Moze to zavisit od vybavenia nemocky, ale uz asi nejaky cas uplynul od tvojho porodu a trebars aj ta tvoja uz ma mobilne iv

ruthike
4. máj 2016

@gabaaaaa prosim - v ktorej nemocnici si rodila? Teraz si citam, ze ti dali atb, tak som s nich pozitivne nadsena

gabaaaaa
autor
7. máj 2016

@ruthike Ja som rodila v Burton a hned mi povedali ze ked mi odtecie plodova voda tak okamzite prist este aj malej po porode dali preventivne antibiotika lebo som mala zvysenu teplotu po porode, ale to mohlo byt aj zo spinala ci ako sa to vola a tiez som stratila vela krvi takze sama neviem z coho mohla byt ta teplota

surriana
7. máj 2016

Prvé tehu mala a pri druhom nie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre