Trpazličí vzrast

aber
29. sep 2014

Bola som dnes na morfo sono a povedal mi Dr, že malá bude mať trpaslici vzrast,že je to vážne máte nejaké skúsenosti, prípadne, že sa Dr pomýlil?? Pýtal sa na menzes mne stále meškal, môže to mať súvis? stále dúfam, že to bude omyl, V stredu sa dozviem výsledky Z genetiky A piatok, zase idem na kontrolné sono, tak veľmi dúfam, že Dr povie, že je všetko V poriadku,že je to OK

jaja018
12. okt 2014

@lucka1987 mala som si precitat celu diskusiu, moja chyba. V kazdom pripade som nechcela nikomu ublizit.

lucka1987
12. okt 2014

@jaja018 nie nie celu.. kde by sme to dosli 😅 mozno stacili dva tri prispevky nad tebou... lebo diskusia je starsia a ono niekedy sa veci vyvinu inak..

jaja018
12. okt 2014

@lucka1987 chapem, no ja som precitala len prvu stranu ☹ a tam som klikla odpovedať. Mala som si precitat posledne spravi. Moja chyba.

lucka1987
12. okt 2014

@jaja018 ale ved to nevadi .. stane sa, clovek si neuvedomi...

aber
autor
12. okt 2014

To je V poriadku, dosť to bolí, viem, že utz niekedy zavádza ale to sú fakty vieš, nie je jednoduché urobiť to rozhodnutie O živote V trápení alebo celé to ukončiť... 😞 😞 😞 je to dosť zlé A výčitky sú ale viem, že som rozhodla správne ... 😞

jania023
12. okt 2014

@aber never vsetkemu co povedia,ved to je blbost ze trpaslici vzrast,ved to vidite az ked sa narodi a nerastie.aj keby malo trpaslici vzrast tak teraz to nemoze doky vidiet...Mojej malej povedali ked som bola v 16tt ze je mongoloidna aby som dala prec,narodila sa a nic jej nieje..Inak ak sa vratime k tomu vzrastu tak moja sa narodila by 36tt z mierami 40cm a 1600g takze toto je trpaslici vzrast 😉😉dnes ma 6a pol roka a120cm takze je vyssia ako jej rovesnicky..Nerob si hlavu z toho co hovoria hlavne je ze je drobcek zdavy a ak ide o vysku tak su hormony ktore das dietatu a extremne narastie takze aj keby bolo mensie cca 165cm na chlapa tak je to ok síce nižší ale nie maly..prajem vela sil

lucka1987
12. okt 2014

@jania023 jezis, to tu fakt necita nitko prispevok.. staci ak si pozries prispevok vyssie a zistis, ze sla na zakrok a zistili babatko jej v brusku zomrelo uz skor ... ja viem zeny ze chcete podporit, a nemate cas citat celu diskusiu / nikto to od vas neziada / ale opakovane pisem.. skor ako napisete prispevok precitaze si aspon dva kratke nad nim, aby ste netrepli sprostost ,

dadulko1
12. okt 2014

@jania023 do riti, to si taká lenivá prečítať aspoň príspevky autorky témy???? potom tu píšeš somariny, joj normálne mám nervy na také ako si ty, mudrovali by, ale prečítať tému sa im nechce!!!

jania023
12. okt 2014

@lucka1987 som čítala prvé dve strany ale dátum som si nevšimla az teraz.Je mi to ľúto 😒

jania023
12. okt 2014

@dadulko1 pardon???ak tema nieje aktivna Traba ju bloknut!!!prepac ze si niekto neprecita 10stran dozadu..Ze vobec chce pomoct a este sa aj okriku dostane!
Ak som maminku ranila tak sa ospravedlnujem,prešla som do tym vo ona a co by dom dala zato keby mi niekto dal silu od 16tt az do konca som natom bola zle kedze prognózy boli všelijaké..Ak ma osocujes za ľudskosť tak sorry teda

dadulko1
12. okt 2014

@jania023 aká neaktívna téma???????? sa spamätaj, čo píšeš!!! stačilo prečítať len jej príspevky a pochopila by si. a neprešla si si tým istým, čo ona, tak tu nepíš somariny. a svojím príspevkom si chcela pomôcť?, nebuď smiešna, tvoj príspevok mohol len raniť, nie pomôcť!

jania023
12. okt 2014

@dadulko1 AMEN!!!asi si vstala ľavou nohou!!Ublizit??a cim?ze dom jej povedala ze som mala podobný priebeh ako ona?ze existuju lieky Sk by sa to potvrdilo??alebo cim??mija mala zle prietoky a bola drobná takze som mala spoločného z doticnou urcite viac ako ty tak tu nemoraluzuj a hlavne drž klapacku!Tebe sa ja ospravedlňovať nemusím a vobec naco Ty reaguješ do veci do čoho ta je prd??Ak sa mi ozve doticna mamina te ju moj príspevok ranil tak jej ale jedine jej bude patriť moje ospravedlnenie..Som dost jasná??Bud taka dobrá a neodpisuj nemam chuť si pokaziť krásny den tebou

dadulko1
12. okt 2014

@jania023 nevieš si priznať chybu, tak nadávaš?

jania023
12. okt 2014

@dadulko1 ja nemusím nadávať 😀 ale ak ma niekto napadá tak si to nenechám.Nie pravdu si uznávať nemusím aspon nie tebe ale to sa uz opakujem

jaja018
12. okt 2014

@jania023 ja som spravila to iste co ty. Precitala som prvu stranu a tiez som chcela podporit a napísala som. Necitala som celu duskusiu lebo všetky vzdy končia o uplne niecom inom a hadkami. Tema je aktivna a nie je stara len pocas par dni sa u zakladatelky temi vela veci zmenilo. 1. Zistili sa okrem trpazlicieho zrastu ine chyby u babatka nezlucitelne zo zivotom 2. Zakladatelka sa rozhodla ist na zakrok 3. Babatko jej v brusku zomrelo skor ako isla na zakrok, priroda to vyriešila sama. Keby som si diskusiu precitala celu alebo aspoň posledne prispevky vedela by som ze nepotrebuje zakladatelka pocut o tom ze utz moze klamat. A ty si spravila presne to iste co aj ja. A nemyslim ze mas nieco spolocne zo zakladatelkou v takomto pripade

jaja018
12. okt 2014

@aber drzim moooc palce aby bolo uz len dobre a vsetko zle vas uz obchadzalo. A ked budete znovu pripravený aby ste mali zdravi uzlicek bez vseliakych tehu komplikacii

jania023
12. okt 2014

@jaja018 kedze mi tuto tému ukázalo ako aktívnu a nejak dom prehliadla dátum založenia tak som chcela aspon trochu pozitivity dat maminka,prečítala som si zopar strán a potom som klikla na odpovedať.Nebolo to v zlom ale fakt ak je téma uz neaktualna treba ju zablokovať lebo este dalsie maminy tu budu písať v domneni ze jej daju silu a matka Teraza ich pod čiernu tém zvozi.Kazdopadne prajem vela síl mamine.

aber
autor
14. okt 2014

Ahojte už je náš anjelik V nebíčku A je jej dobre, nikdy na ňu nezabudneme, ďakujem vám za podporu aj tým ktoré len dúfam nevedomky ubližovali, a modlite sa aby ste sa NIKDY nedostali do takej situácie ako mi, držte sa A končím, majte sa pekne ahojte

grenka
14. okt 2014

@aber bolo to dievcatko? anielik posle zdraveho surodenca

aber
autor
16. okt 2014

@grenka dievčatko, V mojich snoch najkrajšia na svete sa stala anjelikom...

tami5
23. mar 2015

@aber Dobry den ci sa Vam narodilo uz dievcatko a ci sa povrdila diagnoza totisto my mame podozrenie na tu diagnozu nasa uz ma 15m ,ale na genetiku sa caka rok ,cize vysledky budu v lete cele tehotenstvo bolo v poriadku ani na morfologii nic nezistili ani po porode narodila sa s mierami2760g 45 cm v 38t ja som tiez nizka 155cm manzel174cm tri deti mame s normalnou vyskou az neurologicka si vsimla ,ze ma kratsie rucicky aj nozicky oproti telicku poslala nas na genetiku to jej zistila v troch mesiacoch tym ,ze ma vacsiu hlavicku tak svalstvo je ochabnutejsie peto cvicime Vojtovu metodu

tami5
23. mar 2015

@tami5 Dobry den chcem sa Vam ospravedlnit ja som si precitala len prve dve strany nevedela som ,ze Vam dievatko zomrelo.

mironka
23. mar 2015

@bonaqa2013 slepota dietata je zdravotny problem,ktory sa odstranuje ukoncenim tehotenstva?

sendy182
23. mar 2015

@admin prosim o uzamknutie tejto temy.....nepomoze nikomu 😨

bonaqa2013
23. mar 2015

@mironka keď mi to povedali, tak sme to mysleli že aj, ale oni - lekári nás rýchlo vyviedli z omylu. Takže podľa nich to nebol dôvod na ukončenie tehu. Bolo to asi 2 mesiace pred pôrodom. V súčasnosti dcéra chodí do 1 triedy, a žiadne problémy nemáme.

aber
autor
24. mar 2015

Áno, všetko sa potvrdilo, mala dwarfizmus a skeletalnu dysplaziu... 😞

winni
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre