Tvrdnutie brucha a pobyt v nemocnici

jessinocka
18. apr 2016

Zeny, zaujimali by ma vase skusenosti s tvrdnutim brucha. Momentalne som v nemocnici uz druhy tuzden, lebo mi tvrdlo brucho doma aj 20x a aj v klude. Krcok sa mi pri tom skratil na 3.9cm. V nemocnicimi davali mg infuzie, pocas tych mi brucho nrtvrdlo vobec, ako ich zacali vysadzovat, tak zacalo znova tvrdnut, potom nasadili jednu infuziu gynipralu a pokracovali mg infuzkami. Momentalne som druhy denna tabletkach 3x2tbl a brucho mi tvrdne tak 5 az 7x denne. Tvrdne aj v klude, ked sedim, lezim na chrbte a zriedka aj ked na boku. Chcela by som vediet, ci vas z nemocnice pustili len vtedy, ked uplne prestalo tvrdnut? Mne sa pocas tych 2 tyzdnov, co som tu, uz krcok dalej neskratil. Ale bojim sa, zepojdem domov a zacne sa skracovat a ja si to nevsimnem. Tvrdnutieje bezbolestne, nepravidelne a som v 28tt.

suzzi7
18. apr 2016

Aj mňe začalo tento víkend no len raz a dosť možné že kvôli tomu že som veľa chodila odvtedy nič ale budem otom informovať lekára mňa skôr trápi že som strašne nafúknuta až ma brucho boli a zapeka ma dosť som 18tt+4

jessinocka
autor
18. apr 2016

@suzzi7 na zapchu jem susene slivky, namocene cez noc vo vode a pijem slivkovu stavu z dmky

suzzi7
18. apr 2016

@jessinocka mňe bohužiaľ takéto veci nezaberajú 😢 chcem si kúpiť espumisan nech niesom nafuknuta a na zápchu neviem skúšala som hoc čo

seahorse27
18. apr 2016

Tvrdnutie 5-7 krat za den je uplne v pohode, s tym by ta mali coskoro pustit domov, ak sa nalez na kcku nezmeni. Mne tvrdlo aj 20x, ale na monitore tie tonizacie ukazovalo slabe, tak ma pustili domov. Bola som tiez v 28.tt, ked mi to zacalo. V nemocnici som bola 8 dni, tam som brala Mg infuzie a Ventolin (Salbutamol). Krcok som mala otvoreny na 1,5 cm, neskracoval sa mi - nalez ostal rovnaky do konca pobytu v nemocnici. Mg tbl a Ventolin som uz brala potom do konca tehotenstva plus kludovy rezim.

esstela
18. apr 2016

5až7až krat je normalne a pite medovku ,pohyby vlačne ,aj na posteli,nie trhane ,chodit pomaly a spavat s nohami vyššie uloženymi..tvrdnutie bruška je aj obrana ,dietatko ukazuje,že niečo robite zle

jessinocka
autor
18. apr 2016

@seahorse27
@esstela mna pustia len s tbl mg. No a urcite som to prehnala s pohybom a aktivitou a preto to takto dopadlo, len dufam, ze ked si teraz nahodim leziaci rezim, tak sa to uz zhorsovat nebude...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre