Tvrdnutie bruška v 15. týždni

iskrickaa
20. máj 2015

Dobry den, uz treti den pocitujem tvrdnutie bruska, hoci som len v 15. tyzdni. Ked to zacne, trva to asi 4 hodiny a stvrdne mi na dobrych 10 minut, potom trosku povoli a zase... Co to moze byt? V pondelok v noci som s tym bola na pohotovosti, vsetky testy vysli v poriadku, dietatko je ok, no stale sa to opakuje.
Dakujem za rady!

zitaje
20. máj 2015

@iskrickaa Ja som mala take druhe tehotenstvo... stale mi tvrdlo brucho. Spociatku som stresovala, potom som sa len setrila. Gynekolog ma chcel viackrat poslat do nemocky, ale magne B6 a pokoj s vylozenymi nohami urobili svoje, vzdy sa to upokojilo. Cele tehotenstvo som si myslela, ze predcasne porodim, nakoniec som prenasala 9 dni 😀
Takze ked ti tvrdne brucho, lahni si, sadni si, oddychuj, ked niekam ides, tak aspon spomal, daj si magnezko, a drzim palce, aby to bol tvoj najvacsi problem pocas tehotenstva 🙂

iskrickaa
autor
20. máj 2015

@zitaje Dakujem ti velmi pekne za upokojujucu odpoved. Mna to velmi vyplasilo. Ponevieram sa len po dome, nic nedviham, neprepinam sa, tak netusim, preco mi to takto zacalo.

mia265
21. máj 2015

10minút? to je asi blbosť nie? Reálne je pár sekúnd,nie minút

iskrickaa
autor
21. máj 2015

@mia265 Ano, ani ja som sa nedocitala nic o dlhsich kontrakciach ako minutovych. Som prvorodicka, tak netusim, co to vlastne je. Lahla som si spat, zobudila sa a brusko mam stale tvrde. Zacalo to presne so zaciatkom 15. tyzdna, mozno je to len normalny priebeh tehotenstva, neviem, ako sa mam citit🙂 Mozno to ani nie su kontrakcie, ale ten pocit pnutia, tvrdosti som nikdy predtym nepocitovala.

mia265
21. máj 2015

Ja mám s tvrdnutím bohaté skúsenosti. Od polovice beriem magnézium na to (aj mi to .... pomáhalo 😀 )
Určite to nie je 10 minút, max. 10 sekúnd,potom sa to zvyšuje. Ja mám celé tehotenstvo tvrdé,lebo ho nemám veľké,som ako na prasknutie.Ale to nie je tvrdnutie, to máš ako kŕč a je tvrdé ako skala,nemôžeš ho stlačiť. No neviem

vedorka
21. máj 2015

@iskrickaa ja som to mala cele tehotenstvo, moze sa ti spustit porod. musis byt psychicky totalne v klude, uvolnena a spokojna, najlepsie aj fyzicky a sypat sa mega davkami magnezia. bola som na rizikovom aby sa mi nazacal skracovat krcok...

iskrickaa
autor
21. máj 2015

@mia265 Dakujem za objasnenie, ano, potom to snad nie je tvrdnutie, ked to mam stale. Je to staly pocit pnutia. Mozno to je aj tym, ze teraz uz maternica vystupuje z panvy a som velmi stihla, vsetko mam nakope, tak sa to tam tlaci🙂 Dnes sa chystam k lekarovi, popisem mu, co citim, tak uvidim, co k tomu povie.

mia265
21. máj 2015

@vedorka Keby sa jej začal skracovať krčok aj tak s tým nič neurobí. Mne tvrdne 10-15 krát denne od 20 týždňa,teraz aj 20 aj viac krát denne a krčok mi to neskracuje. Ono to ani nie je možno tvrdnutie a nadopujú ju magnéziom. Ja už magnézium neberiem (40 týždeň) a tvrdne mi či s magneziom alebo bez.

vedorka
21. máj 2015

@mia265 no nic ine ako magnezium a kludovy rezim v podstate nie je. mne robilo to iste, krcok vydrzal v pohode do 40tt, ale magnezium som brala pre istotu, nechcela som predcasne rodit.

iskrickaa
autor
21. máj 2015

Dievcata, dam vam vediet, co na to lekar. Mozno to fakt nie je tvrdnutie, pretoze to nemam tak, ze sa mi brucho napne a povoli, napne a povoli...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre