Tvrdnutie bruška v 25tt?

mibi41
17. jan 2011

Ahojte, chcem sa poradiť čo s tvrdnutím bruška v 25tt? Je to normálne, že? Ono stvrdne a možno do 5 minutách zmakne.
Poradte,
ďakujem pekne 🙂

juriva
17. jan 2011

utekaj za gyndakom...pozrie sa na teba lepsie ci sa neotvaras a tak🙂 ziadne stresy...
Da ti nejake to magnezium,dobre ta pozrie a eliminuje to co ma...neboj sa a hravo sa objednaj k lekarovi.
to sa stava..aj moja sestra to mala...v 25 tt. A ma uz 16 rocnu slecnu🙂

andika10
17. jan 2011

ja som sa kôli tomu v 24tt dostala do nemocnice, radšej sa opýtaj doktora, radšej sa bať ako zlaknuť sa 😉

danka86
17. jan 2011

Ja som bola dnes u lekara a tiez mi minuly tyzden stale tvrdlo brusko a povedal, ze uz ma narok 🙂 Pozrel ci sa neotvaram a kedze bolo vsetko v poriadku, tak mi ani nic nepredpisal..

jerryjanka
17. jan 2011

ležala som v 23tt kvoli tomu v nemocnici - radšej si zajdi za doktorom ako niečo zanedbať ☹

zlatusik28
17. jan 2011

ako píšu baby, pre istotu choď k lekárovi, nech ťa prezrie, Inak, bruško väčšinou tvrdne, ak si veľa alebo dlho na nohách, alebo ak sa namáhaš. Pri tvrdnutí pomáha, veľmi pomáha predovšetkým kľud. Mne keď tvrdlo bruško, a dosť často, preležala som aj dva dni, kým sa to neukľudnilo. Pekne si vylož nôžky hore a kľud 😉

ivett1
18. jan 2011

ahoj...ak sa da, tak chod k doktorovi....inak "kludovy rezim" (teda lezat, lezat a lezat...)... mne tiez tvrdlo brusko a bola som kvoli tomu aj hospitalizovana (nastastie nie dlho), brala som magnezium intravenozne (infuzka), ale mala som aj ine zdravotne problemy, takze som bola od zaciatku na rizikovom...teda vobec sa nemuis bat, vsetko to suvisi s tym, ci si zdrava a nemas nejake zdravotne komplikacie...ale lepsie je, ked ti to potvrdi odbornik... 😉...vela stastia 🙂

mrkvakatka
18. jan 2011

mne tiež často tvrdlo brucho, aj som na začiatku krvácala, ale doktorovi som o tom tvrdnutí ani nevravela, lebo to bolo také chvýlkové, tak na 5 minut potom to prešlo, inak by ma poslal do nemocnice a tam som nechcela ísť, ale to sa musíš trošku aj ty poznať, svoje telo a ak sa ti nezdá niečo tak radšej treba ísť sa doktorom, ono si maternica už začína cvičit kontrakcie na porod, ktoré sú neškodné.len to treba rozpoznať.

adka12
18. jan 2011

Ja by som určite išla k doktorovi, aby ťa pozrel. Určite ti dá magnezium, mne tvrdlo od 17tt a hned ma vypísal na rizikové. Záleží tiež od toho, ako často stvrdne. Mne tvrdlo tak 7x za deň a veru som si aj poležala v nemocnici kvôli tomu. Takže nie je to žiadna sranda, určite chod k doktorovi čím skôr.
Ja som nakoniec bola šťastná, že som to dotiahla až do 37tt 😖

benne
18. jan 2011

mne tvrdlo od 20tt, ale bolo to len tak raz za 2 dni, takže môj dr. povedal, že je to ok... no určite nie na 5 min,. len na chvíľočku, takže gyn.neodkladaj 🙂

nika251
18. jan 2011

Ahoj. Mne ked tvrdlo brusko, tak to velmi casto za sebov. Bola som velmi vyplasena. Nic ine mi nebolo. Ked som bola u Dr. tak mi zistil zapal mocoveho mechura. Dostala som ATB a magnezium. Urcite by som sa obratila na Dr.

ejuska79
18. jan 2011

urcite chod k dr., mne jeden den tvrdlo a druhy som dostala krce, bola som presne v 20 tt...ked sme dosli do nemocnice, zistili, ze sa otvaram a zacinam rodit, tak mi zastavili porod, o tyzden ma zasili a zbytok tehu som len lezala v sikmej polohe..nechcem ta samozrejme strasit, ale radsej 5 x ist zbytocne ako raz neskoro...

luciana157
18. jan 2011

urcite chod co najskor k lekarovi, mne tiez tvrdlo brusko, zo strachu som v noci ani nespavala kvoli tomu.....brala som magnezium a zostala som doma na pn-ke, musela som byt v klude, ziadne stresy ani namahanie sa a upravilo sa to. rodila som presne na termin 😉

andiekens
18. jan 2011

mne od 19tt intezivne tvrdne brusko. brala som nagnezko, nechaj sa skontrolovat dr. ci sa ti neskracuje krcok a bud v pohode a uzivaj si tehu 😉

bandurka1979
18. jan 2011

aj mne tvrdlo bruško a brala som magnezium ... zvladnes to len klud

bellugia
19. jan 2011

aj mne tvrdne bruško... v 31tt a deje sa to už vyše mesiaca, niekedy dlho nič, niekedy častejšie... Včera pred spaním 3x za 15 min... .už som chytala nervy, že čo to? Ale nič nebolí, nemám komplikácie. Tak neviem, či sa to len tak cvičí... Zajtra som v poradni, budem múdrejšia 😉

lenkacka
2. feb 2011

Ahojte!!!
Aj mne začalo tvrdnúť bruško od 27 týždňa.Pokým som sedela alebo ležala bolo všetko ok,ale ako som vstala hneď som ho mala ako skalu a ešte som mala aj bolesti na spodku bruška.Ocitla som sa v nemocnici a pekné 3 týždne som si poležala s nohami vo zvýšenej polohe, lebo sa mi skrátil krček maternice a doktori sa báli,aby som sa nezačala otvárať.Prvý deň ma v tejto "skvelej polohe" 😀 pekne bolel chrbát,ale zvykla som si.Dávali mi denne magnéziové infúzie a tabletky na to tvrdnutie.Po prepustení sa to vobec nezmenilo,akonáhle som sedela a stála bruško stvrdlo.Nič iné mi nezostávala,len som doma pekne poctivo ležala na chrbte s pokrčenými nohami - vtejto polohe bolo všetko ok.Celá rodinka sa o nás starala - varila,riadila a ja s bábätkom som len ležkala a ležkala celé dni-keďže som nechcela ,aby sa malinká predčastne narodila.Pekne som si 3 mesiace poležkala ,oddýchla 😀 aj keď niekedy som si aj pekne poplakala ,že nemožem normálne fungovať.´V 37 týždni mi zase pri predoperačných testoch (malá bola ešte k tomu zle otočená a tak som mala plánovanú sekciu) zistili,že mám zväčšenú pečeň a obličky a tak som si opäť bola poležať v nemocnici.No to užbolo príjemné nič nerobenie,lebo som vedela,že už z nemocnice odídeme dvaja 😀 😀 .Všetko sme nakoniec v poriadku zvládli a domov sme si s manželom odnášali zdravú,krásnu dcérenku SILVINKU.Aj s malým bruškom možu byť problémy 😀 😀 😀 ,treba len dúfať,že všetko sa dobre skončííí´.Preto Vám všetkým držím palčeky 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre