V jednej dutine sú 2 plody. Jeden je ok, druhý so žĺtkovým vakom

leonka13
20. máj 2015

Prosim o radu alebo skusenost kto mal taky typ tehu, som v 7 tt najprv som mala dve dutinky, potom jedna zmizla a v jednej mam dve plody. jeden sa vyvija normalne ma 6,5 cm s činnosťou srdca a druhy je oveľa menši este so žltkovym vakom a srdce ešte nebije. o tyzden mam ist este raz na utz ci tam bude srdce, ak by bolo tak nebude plod nejaky chybny ked je taky maly v porovnani s tym prvym plodom?ake bude dieťa? alebo ked by odumrelo tak nepotratim aj ten zdravy plod ked su v jednej dutinke, teda su ako jednovajecne dvojcata. dakujem sa akukolvek reakciu. 😎

kiki68
21. máj 2015

toto je strasne tazko povedat co sa stane, este nie si za 12tt,aby to bolo jasnejsie. Ale ak je ten druhy vyrazne mensi,tak asi sa vstrebe v ramci toho prveho silnejsieho a zdravsieho. Ak je rozdiel naozaj velky a ten druhy nema ani srdiecko,tak v 7tt by uz srdiecko mal mat. Neviem ci sa to nenazyva potom syndrom miznuceho dvojcata alebo tak nejak,ze su na ziaciatku dve, potom uz sa normalne vyvija ako zdrave babo iba to jedno silnejsie. To uz treba nechat na prirodu.

leonka13
autor
21. máj 2015

dakujem za radu, citala som o tom syndrome aj tu na, no nebola som si ista ci ide presne o to. dakujem este raz, dufamze to priroda poriesi tak ako si pisala. 😎

kiki68
21. máj 2015

vies co podla mna je lepsie ze to zacalo takto skoro,lebo sa to ma ako vstrebat, si to vezmi, ze je to iba zhluk buniek oddeleny od toho zdraveho babatka,ktore uz ma aj bijuce srdiecko. Horsie je,ked to zanikne neskor, vtedy je vacsinou mensia sanca,ze sa to lahko vstrebe. Tak uz len drzat palce 😉

leonka13
autor
24. máj 2015

no citala som aj o transfuznom syndrome dvojciat a to ma dostalo. zacinam uz stresovat ci nebudem aj ja ten pripad. do stvrtka osediviem z toho cakania. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre