Varixy v pošve a pôrod

14. apr 2022

Ahojte mamičky, ide na mňa depka,tak si idem pre radu, povzbudenie......🙏 Som v 28 tt a Mám strašné kŕčové žily, ktoré sa vytvorili už aj na pošve ...stretli ste sa s tým? Vraj to po pôrode zmizne, je to pravda? Máte skúsenosť? Ďalšia vec ,ktorá má trápi je, že sa trápim ako porodim bábätko. Pri normálnom pôrode, vraj môžu pri nástrihu ľahko strihnut žilu a začnem krvácať, no zas pri cisárskom hrozí to isté s maternicou. Keďže som si takmer istá, že mám žily aj na maternici ,keďže ich mám všade a veľa. Obávam sa ako vlastne porodim, nech tam nevykrvacam😱🙏keďže to hrozí aj pri takom, aj pri takom pôrode. Popravde radšej by som rodila cisárskym, keďže prvé bábo šlo von akútnou sekciou. Budem Rada, za akékoľvek skúsenosti.

diamond007
14. apr 2022

Sesternica má skúsenost, po pôrode to ozaj počas šestonedelia zmizlo a nemá žiadne problemy

kiki68
14. apr 2022

Kolegyna mala dole varixy a velke a musela cisarsk. Do toho pichala fraxi, takze o to horsie. Ale v pohode to dala ten cisarak. Dalsie jej vsak neodporucili

zorkahorka
14. apr 2022

Varixy som mala, fakt zmizli. K maternici sa neviem vyjadrit

luccija
14. apr 2022

Kamarátka to mala a rodila cisárskym.Beries detralex či iné lieky na tie varixy?bude to vystupovať a bolieť ešte viac ďalšími týždňami.A zmiznú, keď tlak povolí po porode

vanda323
15. apr 2022

Mala som varixi , rodila som cisárskym.
Ale nie kvôli tomu.

mirka438
15. apr 2022

Mala som pri oboch tehotenstvach. Dnom porodu zmizli okamzite. Pri druhom podstatne vacsie, hrozne nieco ale fakt, po porode ani stopy po nich. Aj ma nastrihavali, pri druhom porode som sa velmi potrhala, zasivali ma dlho ale nemam pocit, zeby som nejako extremne krvacala. Nespominali ani nic take. A to som tie zili mala ozaj brutal. Pri druhom tehotenstve som si aj pichala fraxiparine kvoli nim.. naozaj sa neboj, vsetko dobre dopadne 🍀

tamara2019
22. apr 2024

Ja mám 4 roky od pôrodu a stále to tam mám a nič nepomohlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre