Vred na ďasne v 8tt

natalka25122017
26. júl 2021

Ahojte mali ste niektorý takýto vred alebo čo to je na dasne opucha to vyplachujem takou ruzovou ústnou vodou som 8tt tehotenstva viete mi poradiť co to môže byť ďakujem.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalka25122017
autor
26. júl 2021

@viestta svagrina povedala ze to zvykne prasknúť same je to pravda?

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
patus_2
26. júl 2021

@natalka25122017 tak toto vyzerá, že bude problém zub. Sú iba 2 možnosti, buď vytrhnúť, čo neviem čii v 1. trimestri bude možné, alebo vyčistiť koreňove kanáliky. Prasknúť to môže, ale zápal zostava. Určite choďte k zubárovi.

natalka25122017
autor
26. júl 2021

@viestta ja tam uz zub nemam mne sa ten zub z nicoho zlomil bohužiaľ a toto sa mi spravilo ked som mala horúčku

natalka25122017
autor
26. júl 2021

@patus_2 vytrhnut určite nie.. To 1 trimestri ani nerobia a úprimne mám zle skúsenosti bola by som rada keby to same praskne a človek ma pokoj len ked potlačím to boli

malinoismum
26. júl 2021

Mne sa takto prejavil absces mŕtveho zuba a teda, presne aj sa mi zlomil - aj keď si tehu isto bez k zubarovi!!!
- ozaj v tehotenstve nieje infekcia a už vôbec zapal v zube sranda….

karpina
26. júl 2021

Ak sa ti zlomil zub a koreň ostal vnútri, tak ten koreň ti hnije a spôsobuje zápal a vačok. Treba dať koreň vybrať u zubára, inak sa problému nezbavíš. Ak ti aj vačok praskne, za krátko sa ti spraví nový a časom prídu aj silné bolesti.

natalka25122017
autor
26. júl 2021

@malinoismum práveže nebol mala som ho poriadku žiadna diera. A odrazu sa zlomil ale zlomený ho mam od minulého roka a neboli nic všetko okey mala som take afty ktoré som si sama vytlacila a liečila ale to bolo pol roka do zadu

natalka25122017
autor
26. júl 2021

@karpina ano on ostal nutri no teraz ho isto nevytiahne ked som 1 trimestri a poviem pravdu od posledneho vytiahnutia zubu sa viac bojim zubárov

malinoismum
26. júl 2021

@natalka25122017 lepšie je ohroziť cele telo a aj babatko v brušku? Mne to len navrtal aby mal hnis kadiaľ odtiecť a vybavené (rovnako v 8tt/9tt nepamätám presne…)
Nezanedbaj to ♥️♥️♥️🤰🏻

karpina
26. júl 2021

@natalka25122017 To je povera, že v prvom trimestri ti zub nevytiahne. Ak je to potrebné, vytiahne. Zápal zubu v tehotenstve je nebezpečnejší, ako lokálne znecitlivenie a vytiahnutie zubu, či koreňa. Treba s tým ísť a nečakať na zázrak samouzdravenia zubu ktorý je aj tak kaput.

natalka25122017
autor
26. júl 2021

@malinoismum jasne ze nie to samozrejme ale jedine uz pod narkozou a ja si nedam to svinstvo znovu do úst lebo ich nezaujima ci to boli alebo nie ja som mala na posledy 3 týždne zapal bez antibiotik nechcel mi predpisat...!!! Som sa liecila len vodickou takou ruzovou nic viac

natalka25122017
autor
26. júl 2021

@karpina skusim zajtra odvolať zubarou teda

karpina
26. júl 2021

@natalka25122017 Veru nečakaj, kým prídu silné bolesti, potom budeš lutovať, že si to nedala zavčasu do poriadku. To zvládneš v pohode.

natalka25122017
autor
26. júl 2021

@karpina dobre tak zajtra volam teda a hadam to prejde v pohode

malinoismum
26. júl 2021

@natalka25122017 Jooooj zlatíčko, držím palce, obvolaj a drz sa! ❤️❤️❤️🤰🏻👍🏼
Dúfam že dobre poxhodis, však daj vedieť ♥️

natalka25122017
autor
26. júl 2021

@malinoismum jasne dam vedieť ak nie tak aj pohotovosť existuje len zle skúsenosti ale prekusla by som to

malinoismum
26. júl 2021

@natalka25122017 Budem na teba myslieť 🙂

patus_2
26. júl 2021

@natalka25122017 ak je to už len koreň, tak ten ti pravdepodobne vytrhne. Nájdi si kvalitného zubára, lokálne ti to umrtvi a za pár minút bude koreň vonku. Ak bude potrebné tak ti dá aj ATB. Zápal v tele nieje dobrý, v tehotenstve už vôbec. Neboj sa, dá sa to rýchlo poriešiť.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
whatever1
30. júl 2021

@natalka25122017 ak si ešte nebola, tak chod na zubnu pohotovosť! Toto je akútne. Mas tam hnisavé lozisko, žiadna ružová vodička ti nepomôže na rozkladajuci sa koreň v tvojom dasne. Uvedom si že toto je milion krat nebezpečnejšie ako zákrok u zubára v tehotenstve. Možno budeš potrebovať aj antibiotiká. Budeš veľmi nezodpovedna ak nepôjdeš. Môžeš dostať aj otravu krvi a umrieť. V lepšom prípade sa ti zápal rozšíri a dostaneš "len" zápal okostnice, nikdy som to nemala ale z rozprávania je to jedna z najukrutnejsich bolesti. Tak si zvaz či ti strach z jednorazovej menšej bolesti(zub máš určite mrtvy) možno žiadnej ked dostaneš injekciu,stal za to,aby si sa neskor zvyjala v bolestiach a agonii. No ale v prvom rade myslí na to babatko, chces mu ublížiť, len preto že máš strach zo zubára? Tento problém musíš vyriešiť čím skôr, určite to same neodznie, aj keď hnis vytlacis, zachvilu sa to objaví zas.

natalka25122017
autor
31. júl 2021

@whatever1 bohužiaľ pomohlo strebalo sa to same a vsetko je okey a dasno take iste ake bolo

natalka25122017
autor
31. júl 2021

@whatever1 a nic sa neobjavilo takže žiaden zubar nemusel byt

whatever1
31. júl 2021

@natalka25122017 Dievca zlaté, pochop že k zubárovi ísť musíš, nevyhnes sa mu. Ci sa ti to páči, alebo nie. Tvoj zub, alebo to čo z neho ostalo je ako časovaná bomba. Hocikedy to môže na teba prísť.

malinoismum
1. aug 2021

@whatever1 navyše v tehotenstve je návšteva zubára aj povinná … ak sa nič nezmenilo 👍🏼🙂 Ja by som to nenechala tak, naozaj… Kľudne sa ti môže stat, že sa ti to opäť “prebudí” a teda rodit s jednou bolesťou navyše by sa mi nechcelo;)

patus_2
1. aug 2021

Áno je to časovaná bomba, teraz keď sa to ukludnilo, je super čas na návštevu zubára. Fakt to neodkladaj, lebo stále to bude len a len horšie. A to nehovorím o tom, že keď sa to prebudí, zapáli sa to, tak už ani umrtvovacia injekcia nemusí zabrať. Viem, že návšteva zubára nieje príjemná záležitosť, ale je to fakt menšie zlo ako zápal okostnice.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre