Zhoršenie zraku počas tehotenstva

14. dec 2020

Ahojte, počas tehotenstva sa mi zhoršuje zrak (som 26tt). Asi 2 roky dozadu som bola na očnom a už som nemala zrak úplne 100%-ný, no nebolo treba okuliare, ale teraz mám pocit, že do diaľky vidím oveľa horšie. Viem, že toto sa v tehotenstve stáva, no je potrebné zájsť na očné a riešiť si to už teraz cez tehotenstvo alebo stačí až po pôrode?

zuzipolo
14. dec 2020

Ahoj,mne sa tiež dosť zhoršil cez tehotenstvo. Neriešila s to, čítala som,že sa to stáva. Po šestonedelí bolo opäť všetko ako pred tým. 🙂

janinka007
14. dec 2020

mne po obidvoch deťoch zvyšovali dioptrie. Ak ti to nerobí vyslovene problem že horšie vidíš, tak počkaj po porode.

ona303
14. dec 2020

Ahoj, ja som v 18tt a pred tehotenstvom som mala dioptrie do diaľky 0,5 a 0,75. Teraz som cítila zhoršenie a teda aj hlava ma bolieva.. Tak som zašla k očnej a dioptrie sa mi zhoršili na 1, 5 a 1,75. Zamerala mi aj očný tlak a očné pozadie. Čiže mne odporučila si dať vymeniť sklíčka aby som niečo videla ale zatiaľ som to poriešila sosovkami a po tehotenstve sa uvidí.

bona69
14. dec 2020

Ja som si chcela počas tehotenstva dať spraviť nové okuliare, a v optike mi neodporučili, lebo že v tehotenstve sa v tele zadržiava vody a tým aj akoby zhoršuje zrak, a ja som bola bakiata riadne, tak som to nechala až po pôrode

simona232323
14. dec 2020

Ja som musela ist na ocne uz ako tehotna ,zacinala som zle vidiet a veru ani po porode sa mi to nezlepsilo .

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre