Zhoršil sa mi zrak počas tehotenstva. Máte skúsenosť?

liv1
3. jan 2011

Ahojte, posledné dni pociťujem výrazné zhoršenie zraku, a neviem či to mohlo byť tehotenstvom, alebo po ňom. Nemám okuliare, ale tesne pred otehotnením mi predpísali okuliare na dialku, polky na pravé oko. Teraz mám ale pocit, že aj keď pozerám na PC, nevidím poriadne. A tiež ľavé oko ktoré predtým bolo v poriadku teraz hapruje. Nechcela som si dávať okuliare, aby sa mi to ešte nezhoršilo, ale asi opak je pravdou. Máte s tým niekto skúsenosti?

ivuss01
3. jan 2011

Ahoj, ja mam podobny problem, tiez mi pred otehotnenm /cca 6 mesiacov/ predpisali okulire do dialky, tie som velmi nenosila, iba po dome aj to ked ma napadlo,jedno oko stvrtka, druhe polka a po porode, ako som prisla z porodnice sa to dost zhorsilo, zacala ma strasne bolievat hlava, hlavne celo, potom som okuliare zacala pravidelne nosit aj von, a bolest ustupila, a ked si ich zabudnem nasadit, tak po 2 hodinach zacinam pocitovat bolest hlavy, a teraz mam pocit, ze mi treba okulire vymenit za silnejsie, lebo do dialky aj tak nevidim. moja dcera ma uz 2,5 roka tak uz taky dlhy cas sa snazim nosit okulire poctivo. So zrakom na blizko nemam velky problem, ale pri PC okulire potrebujem...
Neviem posudit, ci zhorsenie zraku ma na svedomi tehotenstvo, ale myslim, ze na tom nieco bude...
Prajem pekny den

jalao
4. jan 2011

Ahojte, tak toto sa stalo aj mne...a dokonca 3x 🙂 Po každom tehotenstve som šla o pol dioptrie ku horšiemu, myslím, že je to normálne, ak má niekto takúto dispozíciu. Ešteže nablízko vidím stále dobre a nepotrebujem pri čítaní dlhšie ruky 😀 😀
Prajem veľa šťastia a neváhaj navštíviť svojho očného. pááá.

ikke
4. jan 2011

mne sa tiez mierne zhorsil po porode, ale myslim, ze u mna je to hlavne nedostatkom (suvisleho) spanku 😅 takze vdaka porodu (a mojmu synovi samozrejme 😀 ) som si po 10 rokoch konecne zvykla nosit okuliare cely den. okrem ineho totiz celkom dobre kamufluju kruhy pod ocami... 😎

sirell
5. jan 2011

aj ja sa pridavam. pred porodom som nosila okuliare len na citanie a pri PC. po porode som mala problemy pri citani, bolesti hlavy. dostala som silnejsie dioptrie a okuliare uz nosim cely den 😎 a mam poriesene aj kruhy pod ocami 🙂

dadis
5. jan 2011

mne sa zhorsil, nemala som cas ist k ocnemu, ale potom sa to same upravilo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre