Žiadna akcia srdiečka v 8. týždni

11. nov 2021

Dobrý deň. Práve idem od mojej gynekologicky, úplne vystrašená. Pred týždňom som bola pri nej a srdiečko bilo. Dnes som prišla a povedala, že to vôbec nevyzerá na 8tt ale len na šiesty a akcia srdiečka tam nie je. Hneď ma poslala na čistenie. Vôbec neviem čo mám robiť. Čo keď sa o pár dni srdiečko ukáže? Stalo sa to niektorej z vás? Ako to celé prebieha? 😭 som zúfalá

katarina9593
11. nov 2021

Ahoj mrzí ma čo sa ti stalo ...ja som mala 1x MA...a išla som na kyret spravili sono potvrdili že tehotenstvo neprosperuje ...2x keď som mala MA tak som bola v 5tt a začala som krvácať takže som sa vyčistila sama akurát som išla na sono či je všetko ok a bolo takže byť tebou asi by som sa viac priklonila k tomu kyretu predsa ti môže hroziť nejaká infekcia...a určite ti budú robiť ešte kontrolné sono ... Držím palce 🍀💪

sense
11. nov 2021

Tiež som mala MA, ale Doktor mi dal na výber kyret alebo tabletka a počkať ze sa telo vycisti samé, upozornil ma ale na to ze ak sa ne vyčistí samo bude ten kyret nutný. Ja som zvolila možnosť aby sa telo vyčistil samo, kyret nutný nakoniec nebol

rachel36a
11. nov 2021

Zial uz sa objavit nemoze..bud pockas ci sa vycistis sama, alebo pojdes na kyret...ale dlho ta nenechaju cakat, lebo ak je bublinka mrtva uz cca 2 tyzdne, tak zacina proces rozkladu a mozes dostat infekciu..je mi to luto...tiez som si tym presla

vierkainka
11. nov 2021

Prežila som to bohužiaľ tiež...tiež som sa bála,ale treba íst.Ak chces,napíš mi.

emalka
11. nov 2021

@sense Tabletka? Na Slovensku? Myslela som ze u nas to nieje povolene

sense
11. nov 2021

nezijem na slovesnku, a neviem ci to boli rovnake tabletky ako je aj potratova tabletka

simona92101
11. nov 2021

O dietatko som rovnako prisla nedavno v 10tt,tiez sa plod nevyvijal,srdiecko nebilo.lekar ma este poslal do nemocnice na kontrolne sono,tam to zial potvrdili.na kyret ma objednali na druhy den,kedze mali podozrenie ze je plod uz dlhsie mrtvy,hrozila otrava krvi.v noci som vsak doma dostala neskutocne bolesti,spustilo sa masivne krvacanie,cize ma rano aj tak museli uspat a docistit..neviem si predstavit,ze by som nesuhlasila so zakrokom,a doma v takychto bolestiach cakala az sa sama vycistim😔 jedno MA som mala uz pred rokmi,do roka som bez problemov otehotnela a vynosila zdravu dcerku...drzim palce 💜

autor
11. nov 2021

Dakujem za rady dievcata ❤️ Veľmi ste mi pomohli

michaelamomla
11. nov 2021

Ja som min. roku presne o takom case potratila. Bola som na kontrole v 8tt ale srdiecko tam vobec nebolo ani nejaky prejav, zeby to mohlo byt. Tiez ma hned poslali do nemocnice na vycistenie, ze doma mozem vykrvacat. Pockala som este vikend ci sa to nespusti samo (podla mna z odstupu casu velky risk), no v nedelu som zacinala mat take bolesti ako kontrakcie a zacala som aj krvacat. V pondelok som hned sla do nemocnice a to embryo bolo velmi vysoko usadene, sama by som sa nevycistila, takze som podstupila kyretaz. Bala som sa velmi, ale uspali ma a do 15min som bola hore. Doktor povedal, ze ma velmi dobre vycistili a pripravili maternicu na pripadne druhe tehotenstvo. Odporuca sa po kyretazi pauza aspon 3 mesiace, aby maternica zosilnela. My sme pockali pol roka a dnes sa nachadzam v 25tt a vsetko je bez problemov. Drz sa a tej kyretaze sa nemusis bat, to ta len na chvilku uspia a ty nic nebudes citit.

autor
11. nov 2021

@michaelamomla Dakujem a po čistení budem mat veľké bolesti?

michaelamomla
11. nov 2021

Citis stahovanie maternice a take jemne bolesti ako pri menstruacii. Doktorka mi kazala dat aj tabletku ibalgin. Myslim, ze som 2x vzala ibalgin a normalne som fungovala. Psychika na tom bola horsie ale telo sa s tym krasne vysporiadalo.

autor
11. nov 2021

@michaelamomla Dakujem. 😥 brala si aj nejaké antidepresíva? Či nie?

slniecko_12
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaelamomla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
11. nov 2021

@michaelamomla ĎAKUJEM ❤️

michaelamomla
11. nov 2021

Drzte sa bude dobre <3

autor
11. nov 2021

Dievcata, bola som dnes v nemocnici. Na čistenie musím ísť. Mám však otázku. Tie ktoré ste išli na čistenie. Holili ste sa? Dakujem

emalka
11. nov 2021

Mna brala sanitka, v nemocnici som dostala ziletku a poslali ma oholit sa.

michaelamomla
12. nov 2021

ja som sa doma pred nemocnicou oholila

maminkadeticiek
12. nov 2021

Nemusis ist hned na cistenie,ale ak nastal MA,co sa zrejme naozaj stalo,tak riskujes aj to,ze sa nevyplavi samo a hrozi otrava krvi.Mne sa takto drzal plodik cele tyzdne a myslim si ze neist na kyret,tak byto nedopadlo dobre.Kyretaz je invazivna,ale nic velmi bolestive alebo neprezitelne.Hoci ten pocit je strasne smutny.Ale napriklad pre mna bol tento zakrok mensie zlo,ako (a odpust mi podrobny popis,nechcem byt necitliva),cakat doma nestastna s mrtvym miminkom v brusku kedy zacnem krvacat,dostanem bolesti a nakoniec sa "to"cele stane do zachoda...No to nie.Sla som radsej na kyret.A bohuzial nie raz 😔 Velmi to boli,velmi,ale preboli to ked sa narodi zdrave babatko a potom je to uz len smutnejsia spomienka,ver mi.

autor
12. nov 2021

@maminkadeticiek Ah Dakujem :( áno na čistenie pôjdem určite

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre