Zlomená noha a pôrod

terezina
13. sep 2021

Ahojte,riesim asi zatial najvacsi problem v mojom zivote. Cakam 3.dieta,som v 38+6tt a pred tyzdnom som si zlomila clenok,ktory je potrebne operovat. Ortopedicka odporuca sekciu,aby sme co najskor poriesili clenok ale gynekologovia samozrejme chcu cakat na spontanny porod. Najvacsi problem je v tom,ze noha ma stale boli,musim len lezat a ked vstanem na barle kvoli WC,odpadavam od bolesti a tlaku v clenku. Uz nevladzem ani psychicky ani fyzicky cakat. Neviem si predstavit porodne bolesti s barlami,po porode zapcha,sitie a pod. ale neviem si ani predstavit ranu po sekcii a barle. Co na to hovorite?

janinah
13. sep 2021

Vybavila by som sekciu s primarom gynekologie,ten to zrejme musí "dovoliť" a potom riešila nohu.Oboje v celkovej anestezii.Prioritou je dieťa.

karhu
13. sep 2021

sekcia a operacia nohy, idealne v jednej narkoze

terezina
autor
13. sep 2021

@janinah dakujem a myslis,ze 2 celkove narkozy mozno len par dni po seba nie su prilisna zataz na organizmus?

janinah
13. sep 2021

@terezina nie je to záťaž,,to zvládnete

janinah
13. sep 2021

@karhu z rôznych dôvodov takto nie,to sa robí len pri akútnych polytraumách

terezina
autor
13. sep 2021

@janinah dakujem,tej sekcii som viac a viac naklonena,nakolko ta bolest nohy je neznesitelna,uz nevladzem ani lezat. Hoci lekari hovoria,ze treti porod bude rychly a s tou nohou to vydrzim. Ale co ak nebude rychly?

terezina
autor
13. sep 2021

@karhu dakujem ale to asi nepojde,potrebuju mi spravit CT,aby boli na ten clenok pripraveni

miirka123
13. sep 2021

@terezina mne spravia sekciu ale lekár musel napísať do správy že indikujú sekciu. Nemôže aj tebe napísať lekár čo tá vyšetruje a nohou že indikuje sekciu vtedy by gynekológ určite nemal namietať a brat ohľad na indikáciu iného lekára a zdravotneho problému. Fu ale držím silno palce aby sa ti čím skôr noha dala dokopy maličké babatko a zlomená noha nechcem si ani predstaviť drž sa ✊🏻💪🏼

simca06022011
13. sep 2021

omg, lekari su uzasni niektori, ved nech si to on/ona ide odrodit. Moj chlap so zlomeninou ako vacsina sa tvaril ako trpitel sveta a este keby mu niekto povedal, ze ma aj porodit, tak ho uskrti. Samozrejme vybavit cisarsky, pripadne ak v jednej nemocnici bude to operovane, tak vie aj z ortopedie lekarka ich oslovit, ved bezne sa robia taketo "spoluprace" medzi oddeleniami, nech odporuci sekciu, kvoli nutnosti riesit uraz, aj s ohladom na rekonvalescenciu, ved dlhe cakanie, nie je k nicomu dobre... a babatko bude potrebovat aj opateru.
A neboj sa, narkozy po sebe urcite nie su problem, netreba to naraz operovat...

simca06022011
13. sep 2021

@terezina a inak, na margo toho ze 3. porod bude rychly, moja mama ma teda 3 deti a 3. islo najdlhsie a najhorsie. Takze nechapem z kade beru taku istotu. A to ta nestrasim alebo nieco, ved moze to byt ok, ale z kade to mozu vediet...? mne tiez primar dokonca v BS,ze to bude brnkacka a nic a vyvolavame porod hned, a nakoniec to bol riadny cirkus.
A k bolestiam.. no po porode si uz budes moct normlane lieky od bolesti dat,cize po operacii zvladnes tu nohu a ono to dost rychlo ustupuje, moja polovicka bola dost rychlo fit po takejto operacii (mal aj clenok, a pred 2r aj rameno takto zlomene, ze skoncil na operacke)... hneď dojcit aj tak asi nebudes kvoli narkoze dalsej.

melinnda
13. sep 2021

@terezina ja som mala tiež taky prípad. Nohu som si zlomila v januári a presne o 2 mes v marci som rodila. Našťastie som mala dole už sadru, teda ortezu asi týždeň, ale barle som mala stále. Chodiť som nevedela. Mala som urobene pred operačné vyšetrenia,pre istotu, ak by som rodila nakoniec sekciou. Rodiť som však šla prirodzene. Ale nakoniec som porodila aj tak sekciou, nakoľko malý bol zle otočený a ja som sa prestala otvárať. A co sa týka, po pôrode. Mala som skvelú spolubývajúcu na izbe, ktorá mi pomáhala a bola ochotná mi pomôcť. Výhoda bola to, ze mohli chodiť návštevy, tak mi pomáhala poumývať sa mamina. A doma, keď sme už boli, bol doma priateľ, ktorý mi pomáhal s malým prvé dni, resp týždne. Sama by som to dala ťažšie aj s nohou aj ranou. Našťastie sa mi rána rýchlo a dobre hojila. Takže po tej stránke som bola skôr v poriadku, ako s nohou. Nohu som dala do poriadku, potom prechádzkami s kočíkom. Ale ty to máš horšie si myslím, keďže nohu si si zlomila tesne pred pôrodom, ja som mala 2 mes do pôrodu. Ale na psychiku to v mojom prípade bol strašný zahul. Veľmi som bola nervózna, hlavne z toho, ako sa budem môcť starať a malé. To bola pre mňa nočná mora. Verím, že ti to všetko dobre dopadne!!! Veľa síl!

andrea_ff
13. sep 2021

@terezina juj, drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 🙏🙏🙏 drzte sa 💕💕💕

itka1
13. sep 2021

@terezina a vyvolavany porod by ste nechcela ? skor sa zotavite asi po vaginalnom porode ako po sekcii a ked uz by som si vybrala spinal na sekciu a namiesto ct vas mozu vzhladom na tehotenstvo poslat na mr

siska53
13. sep 2021

@terezina a musis mat celkovu narkozu?? Pri sekciach sa robi aj len ciastocna.

terezina
autor
13. sep 2021

@siska53 v nasej nemocnici robia prevazne ciastocnu,takze tu by volili snad aj pri mne

terezina
autor
13. sep 2021

@itka1 vyvolavany urcite nie.osobnu skusenost teda nemam,ale co citam a pocuvam,je to nocna mora viacerych rodiciek. Najradsej by som rodila spontanne ale spojenie kontrakcie,zlomena fakt bolava noha a barle nevidim cestu...

siska53
13. sep 2021

@terezina lebo ak naozaj nevydrzis.. tak asi by ta sekcia bola.lepsia..no.. a aj lokalna je ted anesteza, ale hadam menej invazivna, ako celkova..

terezina
autor
13. sep 2021

@miirka123 dakujem za podporu. Oddelenia v nemocnici vraj budu komunikovat,takze urcite sa bude dat dohodnut s ortopediou,ze mi indikuju sekciu. Vo stvrtok idem vybavovat,uz som totalne vycerpana,v noci nespim,od bolesti si davam len paralen,to je slabota a psychicky ani nehovorim...okrem toho mam doma dvoch chlapcov 3 a 5 rocneho 🤪

terezina
autor
13. sep 2021

@simca06022011 dakujem,presne mi to aj ortopedicka hovorila,ze oddelenia vedia medzi sebou kooperovat,ze to nebude problem. Skor ja som na zaciatku uverila gynekologom,ze to dam v pohode,ale po tyzdni sa na to pozeram inak.

terezina
autor
13. sep 2021

@melinnda dakujem za podporu,velmi dufam,ze rana po porode sa mi dobre zhoji. A nebolela ta,ked si chodila resp.skakala na barliach? Toho sa desim,aby sa mi nejako nepotrhala aj zvnutra...noha ma az tak nedesi,babatko mi z postele neutecie,prebalim a nakrmim aj po leziacky a ma mi chvalabohu kto pomoct. A viem,ze aj v nemocnici su sestricky ochotne so vsetkym pomoct...

macicek0111
6. mar 2023

@terezina ako si nakoniec rodila ja mám ten isty pripad dnes obavy

terezina
autor
6. mar 2023

@macicek0111 zdravim,v prvom rade sucitim,pre mna to bolo hrozne. Nakoniec som to zvladla za pomoci manzela a rodiny. Rodila som nakoniec spontanne s pomocou vyvolavacky. 2 tyzdne po tom uraze som uz bola dost psychicky na dne,tak ked som mala CTG vysetrenie,snazila som sa prehovorit lekara,aby mi spravili sekciu,lebo uz to nedavam. On ma vysetril,bola som uz mierne otvorena,tak mi povedal,ze mi pomozu vyvolavackou a za par hodin porodim. Aj tak bolo. Hned ma prijali,dali vyvolavacku a za 3 hodiny som porodila. Cely cas som bola na porodnom boxe a cakala som...a 2 dni po prepusteni z porodnice som isla k ortopedovi a ten nastastie navrhol konzervativnu liecbu,takze som este 4 tyzdne mala sadru a s babatkom som lezala v posteli. A potom rtg ukazal,ze clenok je ok,ale 2 mesiace mi trvalo,kym som ho rozchodila. Ty mas zlomeny clenok ako som mala ja? Drzim palce,vsetko sa da zvladnut

macicek0111
7. mar 2023

@terezina si statocná...Anooo zlomené nad členkom na 3 krat strašne bolesti ako si opisovala aj ty...dnes som.skúšala u svojej gynekologičky na koze boli ked mám hore nohu a ked s nou manipulujem drzali ti tú nohu ked bola v sadre či ako to išlo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre