Znížené trombocyty na konci tehotenstva

6. máj 2024

Ahojte, som na konci tehotenstva (38tt). Mám znížené trombocyty, chcela som potrebné vyšetrenia k epiduralke, ale vraj kvôli tým trombocytom mi ju nebudú môcť pichnúť. Tiež mám hraničné železo, to užívam už asi dva mesiace, stále je tak na hranici. Týždeň beriem kyselinu listovú.

Viete mi niekto po lopate vysvetliť tie trombocyty? Prečo mi vlastne nemôžu dať tú epi? Čo mi hrozí? Ešte mám ísť na hematologiu, môj lekár mi k tomu nič nepovedal, len že sa tam mám objednať, a že podľa toho čo mi oni povedia.
Tiež mám znížený Platokrit (to neviem čo znamená, ani som sa nedočitala na internete), a ďalej mám zvýšenú šírku distrib. tromb.
Fibrinogen mám len mierne zvýšený....
Viete mi niekto z tohoto povedať niečo bližšie kým sa dostanem na hematologiu? Začínam byť mierne hystericka 😁 ... ďakujem

angelinja
6. máj 2024

asi od 15 rokov mam znizene trombocyty nebudem cele rozpisovat, vted yosm mala 90 dr ma poslala na hematologiu dke mi primar povedal ze mam brat ascorutin...cely zivot raz za cas idem na hematologiu, normalne osm rodila mala som pichznutu aj epi..nikto mi nic ani eln nepovedal teraz mavam okolo 120. minimum je tusim 140. zvysenu sirku ci co to pises to mam tusim aj ja..to preto ze ich mas menej tak su vacsie tusim ci jak tak nejako to je...tusim platokrit neivem co je...kolko mas tych trombocy?jaj a po porode mi zobrali krv a koli nim som si pichala teda muz do brucha injekcie. asi jeden tyzden , dlhsie nie to tiez koli tym trombocytom. ale epi som normalne mala

angelinja
6. máj 2024

doteraz nikto nato neprisiel preco ich mam proste malo...clovek moze mat zvysenu kravacavost. napr. pri operaciach by sa mozhno nieco pichlo navyse alebo co..niekto bere praveze tabletky na riedenie krvi...ty nemussis lebo ju mas riedku

terezia323
6. máj 2024

Ja mám tiež trombocytopeniu. Nemohli mi dať epiduralku a akútnu sekciu som musela mať v celkovej narkóze. Pred narkozou som dostala transfuziu trombocytov.
Trombocyty sú krvné doštičky, ktorých úlohou je zrazanie krvi

autor
6. máj 2024

@angelinja aha, dáku za vysvetlenie. Tak ja mám trombocytov 132. Dr mi povedal že mi určite epi odmietnu pichnúť, ale že ešte mám ísť na tú hematologiu čo povedia tam. No uvidím, už nejak bolo nejak bude

autor
6. máj 2024

@terezia323 aha takto, u mňa tiež najprv vyzeralo na sekciu, a skôr by som brala spinal ako celkovú, celkovej by som sa bála asi viac, neviem prečo. Ale teraz už môžem rodiť prirodzene tak aspoň niečo. Len som sa bála čo to všetko znamená, nieže tam vykrvacam aj pri prirodzenom pôrode 😀

angelinja
6. máj 2024

@terezia323 zvlastne..fakt to nikto nerieisl u mna

123el123
6. máj 2024

Ja som mala pri oboch tehotenstvach tiez toto iste pri konci tehotenstva..rodila som sekciami a jedine co sa dialo , ze som pri oboch velmi krvacala..inak som zdrava 😃 a po porode som uz vsetko mala ok..

terezia323
6. máj 2024

@angelinja ja som mala hodnotu pred pôrodom 55

terezia323
6. máj 2024

Nemyslím že bude problem s epi, to máš dosť veľa trombocytov. Hranica je 120

autor
6. máj 2024

@terezia323 nechápem prečo mi to potom tak presvedčivo hovoril že si nemusím robiť ani EKG lebo že mi to určite nepichnu. No som zvedavá čo povedia na tej hematologii.
Ďakujem 🙂

zdenus44
6. máj 2024

Epidural nepichame pod 90 trombocytov. 132 na konci tehu je úplne v pohode má to takto veľa žien a epidural in podávame.

autor
6. máj 2024

@zdenus44 ďakujem, tak ešte stále mám šancu. Veď možno to zvládnem aj bez, ale lepší pocit by som mala keby som tú prípravu k epi mala, že v prípade potreby by mi ju mohli dať. Si ma potešila. Ďakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre