Zrýchlené búšenie srdca pri ležaní na chrbte

nikuskaa20
22. feb 2013

Prosim vas poradte, niekedy ked ležim na chrbte tak mi začne srdce bit rychlejšie a doktorka ma posiela na vyšetrenie, ale ked sa dam nabok hned to prejde a mam pocit že mi len niečo tlačia preto mi tak začne rychlo byt,je to normalne či nie? Mate s tym skusenosti niekto ?

svenka
22. feb 2013

@nikuskaa20 ahoj, v tehu sa vobec neodporuca lezat na chrbte (napr. aj kvoli tomu co spominas ty... viac pozri google 😉 ), takze lez pekne na boku a bude dobre 🙂

limoncino
22. feb 2013

môže sa jednať o tzv. syndróm dutej žily, ja som ho mala a nebola to sranda, napr. na vyšetrní či UZV, srdce mi búchalo ako splašené a mala som pocit, že omdliem, po otočení na bok to všetko prešlo 🙂

nikuskaa20
autor
22. feb 2013

@svenka dakujem velmi pekne dufam že to bude len preto :D

nikuskaa20
autor
22. feb 2013

@limoncino a to len ked si ležala či aj kked si sedela či chodila? leboo mne sa to deje len ked tak divne ležim a neni to často ...

limoncino
22. feb 2013

@nikuskaa20 len keď som ležala na chrbte

limoncino
22. feb 2013

Syndróm dolnej dutej žily (Supinačný syndróm)
Charakteristika: Ku konca tehotenstva sa môže vyvinúť u vás tento syndróm v polohe v ľahu na chrbte, kedy maternica zatlačí na dolnú dutú žilu a znemožní tak návrat krvi smerom k srdcu. Prejavuje sa náhlym poklesom tlaku, nevoľnosťou, závratom, prípadne až stratou vedomia.
Príčina: Zväčšujúca sa, a hlavne už ťažká maternica.

Čo s tým? Vyhýbať sa polohe v ľahu na chrbte. V poslednom trimestri zvoľte radšej spánok v polosede alebo na boku s využitím vankúšov na podloženie.

belusa
27. feb 2014

@nikuskaa20
@limoncino
@limoncino a ked mám tento problém a nie som tehotná čo to može byť?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre