Nič nestíham

vancour
19. máj 2023

Viem, je tu viacero takýchto tém ale mna by zaujimalo ako to všetko zvládate myslím domácnosť, seba, plus začala som raz týždenne chodit do prace s tým, že tej práci sa musím aspoň 2x do týždňa venovať aj doma. Mám 15 mesačnú dcérku, áno, len jedno dieťa..ale neposedné…ráno vstáva 5:30…proste neni šanca ako to robíte viaceré privstať si a predtým ako sa zobudi niečo porobiť, to by ma zabilo…večer chodím spat okolo 10tej, s tým, že mala ma teraz take obdobie, že sa okolo jednej budí a niekedy ani do tretej nespi…som vyflusnuta…cez deň spi len raz na obed aj to hodinu, ja vtedy akurát vyvesiam a urobím jej jest…seriozne nic viac nestiham, namaľovať sa, porobiť si do roboty, s mužom sa večer už ani nevenujeme jeden druhému lebo keď ju o ôsmej uspim do tej 10tej len spratavam, zehlim, okupem sa a ani neviem a už musím ísť spat lebo to proste nedam byt dlhsie hore. Ma to niekto podobne?dakujem

kornelies
19. máj 2023

@vancour Vsetky matky to takto maju. Vynimky tvoria tie, ktore maju opatrovatelky a upratovacky.
V uplne najhorsej situacii su matky samozivitelky, ktore nosia suknu i nohavice cely zivot.

zuzanka.zuzu
19. máj 2023

nemaľujem sa, nežehlím, spratávame priebežne a spolu, nevešiam sama keď spí ale spolu (keď spí tak oddychujem alebo platím šeky alebo vypisujem zmluvy alebo proste niečo na čo sa musím sústrediť, na vešanie ani varenie sa nemusím), varíme spolu, vysávame spolu... muža-otca máš kde?

alchemilkazltozelena
19. máj 2023

@vancour a to ešte nemáš viac detí a nechodíš do roboty každý deň 🤣 potom by si videla čo to je "nestíhat" 😬

tosomja
19. máj 2023

@vancour ročná dcérka sa môže trošku pohrať aj sama, stačí jej dať knižku, varešky, hrniec...a ty aj navariš, aj sa namaľuješ, aj do práčky hodíš. Moja prvá dcéra (teraz už 12r) vkuse zvracala, zobrala som nosič a tak som fungovala. Aj spala aj ja som robila. Druhý syn to isté, vkuse na rukách, zvracal, plakal, tiež sme používali nosič, keď vedel sedieť, tak na podložku, hral sa, ja som varila, pratala atď. Keď som išla do sprchy, dala som ich do kresielka a k sebe. Na wc to isté 😃 najmenšia to isté. Teraz je medzi nimi len rok rozdiel. Čiže majú 3r a 2r...vedia urobiť spúšť, aj na nich treba dávať pozor, lebo kým ja pratam spálňu, oni prebratia obývačku hore nohami. Ale mám systém. Neexistuje, aby som každý deň 3 hodiny pratala.
Ráno najmenšia vstava o pol šiestej, šiestej...urobím im mlieko, prebalim, medzitým pripravíme staršej raňajky, sebe kávu. Ideme sa umyť, prezliecť.
Vyhádžu všetky hračky z poličiek, kým sa hrajú, dám variť. Také dve hodiny (podľa náročnosti aj s upratanim kuchyne). Ideme von. Nakupim po ceste, ideme na ihrisko. Prídeme, umyjeme sa, najeme, idú spať. Zatiaľ si urobím čo treba. Najmenšia spí keď hodinu, tak veľa...čiže tiež len rýchlovky, buď povešam prádlo, pozametam, utriem prach...nerobím to každý deň.
Keď vstane, už sa hráme. Keď vstane aj starší, najedia sa, ideme von. Večer umyjem, dám jesť, spia do 20tej. Potom si dám do lavora vodu a pozerám telku. Niekedy zaspím s nimi, keď nie je muž doma. Keď je doma, chodíme spať o polnoci 🤣

portret7
19. máj 2023

@vancour staci sa nastavit, ze nemusi byt vsetko tip-top😉vynechat nepodstatne

surama
19. máj 2023

@vancour Komentar vyssie to asi v skratke vystihol. U mna je to take, ze sice stiham vsetko, co som chcela, ale som neskutocne psychicky unavena z toho, ze moje dieta (trosku starsie ako tvoje) sa s nicim nezahra ani na 5 min. V noci sa budi 2x, ked je lepsia noc (v poslednej dobe s nenormalnym krikom), rano je o 5tej hore. Cez den mu staci hodina spanku a inak cely den len robi bordel, vsetko vytahuje zo skriniek, suflikov, topanky z botnika, ruru otvara, umyvacku riadu, chladnicku, hrnce, misky, pribory...vkuse to zbieram a kym jedno upracem, on ine vyhadze....beha, kvici (ale tak, ze mi zalahuje v usiach...uplne vazne ho je pocut na susednej ulici) a beha a beha a beha a pada a reve a reve a pada a reve a kvici a toto cely den... Ked na neho nezvrestim, tak ma u prdele...Co ti poviem 🙈

54tinka54
19. máj 2023

@vancour Ak spinkáva 20:00-5:30 a hodinu cez deň, to je dokopy 10,5 hodiny. Na 15m dieťa sa mi to zdá velmi málo, možno aj preto sa ti budí v noci a je hore aj dve hodiny, niektoré deti to robia z preúnavy. Keby si ju ukladala večer skôr? Aspoň o pol hodinu..

luccija
19. máj 2023

@vancour nezehlit, variť na viac dní a nie, keď ona spí.Nakupy raz týždenne väčšie...dať si rožky, chlieb do mrazáku.
Kedy robíš tu prácu z domu po večeroch?
Rozdeliť si to muz okupe, ty spravíš jesť, alebo on vyvesia prádlo nedá sa celý deň venovať dieťaťu, domácnosti aj chodiť von, pracovať...chvíľu vydržíš a potom Ti rupnu nervy.Upratovat raz a poriadne nie niekoľko x do dňa utierať, vysávať a pod ...zlahcit si čo sa da

mirko84
19. máj 2023

@vancour No zaklad je robit len podstatne veci a niektore (nakup, umyvacka, smeti, vysavac) delegovat na pana manzela. A tie veci ktore robis ty a daju sa robit s malou aj za cenu, ze to bude trvat dlhsie. A samozrejme aj starostlivoat o malu, takze kupanie, hranie sa vecer a aj uspavanie tiez vyhradit jemu

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tenerifka
19. máj 2023

ked som nastupila do prace po 3.dietati, najmladsia mala rok, prostredna 3 roky a najstarsia 11 rokov. Striedala som sa v domacnosti s manzelom, t.j. jeden bol v praci a dalsi doma s detmi, do jasli nikdy nechodili. Kto bol doma, ten varil, pratal, chodil s detmi na prechadzky....ten kto bol v praci, oddychoval😎

mamelka
19. máj 2023

Robím s ňou všetko, maľujem sa naozaj vynimocne, a už všetko tak za pochodu, ráno ako idem z WCka púšťam práčku, potom dáme raňajky, poupratujem to, varim, ona popri mne stále pobehuje,vyhadzuje veci z linky, dám ovocie/chrumky tak sa pri mne ubavi, ako varim tak dobehnem umyť kúpeľňu, potom zas dovarím, potom prach, atď.... dnes spala 1x 1h50min, a zaspala včera tiež neskoršie, väčšinou okolo 21h zaspi, dnes ju chcem skôr uspať keďže spala 1h50min a je od 5:30 hore,
Keď počas dňa spi tak nič nerobím! Ako vyjde tak 2dni v týždni,že počas spánku dačo musím spraviť,ale snažím sa sadnúť a hackovat alebo hľadám inšpirácie na pintereste, to je moja ,,pauza,, a proste sa snažím oddýchnuť keďže muž chodí o 7dmej z domu a príde o 18-20tej.

mamelka
19. máj 2023

@tenerifka tento kolobeh si pamätám panecku keď som chodila do práce, vstavaná som 4:30 učila som sa, spravila raňajky, desiate, isla 6:30 z domu, potom ako som skončila školu som miesto učenia dačo uvarila, domov som chodila o 19tej... zlata materská dovolenka 😂🙈

mamelka
19. máj 2023

A ešte jedna vec- nezehlim. Tie 2h viem inak stráviť

tenerifka
19. máj 2023

@mamelka niekedy si hovorim, ze ako sme to vobec zvladli....ale ked je clovek mlady, vydrzi vela. Do prace som si naozaj chodila oddychnut, pekne nahodena a upravena v kostymku, na recepcii v hoteli som si pecvicovala nemcinu, obcas tukla nieco do pc, pokecala s klientmi.....a vysmiata sa vratila domov k detom, kde som prevzala stafetu. A manzel odpochodoval po domacej sichte do prace

mamelka
19. máj 2023

@tenerifka aj my tak, ucenie, praca, domacnost... ale tak ono ked sa to zorganizuje,tak sa to da.... my sme sa stretavali doma vecer, ja som išla 6:30 z domu,prišla o 19tej, manžel išiel o 7 a prišiel o 16:30 ... teraz si manžel pochvaľuje,že príde a ma uvarené,upratané, o baby postarane-ani nevie co je to termín riešiť, toto mne zostalo keďže som doma

vancour
autor
19. máj 2023

@zuzanka.zuzu ten je do siedmej každý deň v práci cez vikendy mi pomáha ale pre mna upratovať raz za týždeň je katastrofa na moju psychiku…ale akože on sa snaží keď je doma veľmi to mu nemôžem uprieť zase…

vancour
autor
19. máj 2023

@alchemilkazltozelena
To mi síce moc nepomohlo ale dobre teda, pripravím sa, že to bude ešte horšie😀

vancour
autor
19. máj 2023

@tosomja tak to dávaš super, ja sa snažím tiež akože, len je to taký kolotoč doparoma…že niekedy je toho proste už príliš..aspoň keby sme vedeli ísť niekam sami aspom s mužom na jeden večer ale babky, no príliš sa im strazit nechce popravde..len by som chcela vypnúť trosku

vancour
autor
19. máj 2023

@surama súcitim, mám to fakt podobne s tým, že niečo zložím a už je to zrazu v ri..no tam:D

vancour
autor
19. máj 2023

@54tinka54 aj mne to príde malo…hlavne keď počúvam ako spia v jej veku iné deti…už sme mali aj spánkové poradenstvo-lepsi spanok bábätiek…nepomohlo nám to…keď ju uložím neskôr spi ešte horšie chuda…tak asi len preckat:/

vancour
autor
19. máj 2023

@elizabet173 no…to je ten problém, že ja nemouem povedať, že on by sedel s vylozenymi nohami:D co ma stve lebo potom sa cítim ešte neschopnejsia…keď ja spratavam, on sa s malou hra, aj ju občas uspi, zoberie niekam ale to sú take chvilocky, že si síce porobim niečo no už dávno to nebolo take, že: uff, jak dobre, všetko mám porobené, bol kľudný deň, som spokojna…to ma asi stve

vancour
autor
19. máj 2023

@mamelka tak to je veľmi pekne zmanažované, dakujem🙂 a parada, že si nájdeš čas aj na svoje veci, to je na psychiku super

vancour
autor
19. máj 2023

@mamelka môžem sa spýtať ale…ako sa to da “nezehlit”? Nevravím, že mám na žehlenie vyhradených 5 hodín…ale proste je minimum veci čo nemusím ozehlit…manžel nosí košele-takze to musím…ja blúzky atd..to sa nedá dať na seba keď je to neozehlene…a to predtým, keď som bola bezdetna som zehlila aj nohavičky a muzovi spodky, čo si on vždy tukal na čelo, že prečo a že to ešte nevidel…no tak som bola naučená z domu🤷‍♀️ Ja si myslím, že som pomala proste a to je problém, inak si to neviem vysvetlit

vancour
autor
19. máj 2023

Každopádne klobúk dole pred vami vsetkymi…je to dost náročné a ficite jak hodinky, aspoň viem, že to tak ma každá z nás

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamelka
19. máj 2023

@vancour nenosíme košele ani bluzky😊
Prestaň,že si pomala🙈 iné prosím ta píšu,že nestíhajú ale chodia max z domu do domu, na kavicky atd. Ty chodíš do práce.to je proste iné...

vancour
autor
19. máj 2023

@elizabet173 to je pravda, tým posteľným a ostatnymi vecami čo si spomenula by sa to výrazne zredukovalo…dakujem🙂 skúsim sa na to pozerať menej kriticky a nehrotit to toľko vdaka

vancour
autor
19. máj 2023

@mamelka áno, to je pravda, že sú asi aj take čo krížom slamy neprelozia a nestresujú sa..hold debilnu povahu mám asi ale aj na tom sa da pracovať…deti nás naucia, možno aj to by bolo fajn si viackrát pripominat…lebo fakt neni život o tom a nezrúti sa kvôli prádlu ani prachu…dakujem

evaachesa
19. máj 2023

Potrebovala si nutne nastúpiť späť do práce? Ak nie, vždy máš možnosť ešte ostať na RD do 3 rokov. Ak to teda nestíhaš, mala by si to zvážiť. Držím palce. 🙂