Pri novorodencovi nič nestíham

kristinka92
6. dec 2021

Ahojte som už úplne zúfalá
Predtým som bola bezdetná, zvyknutá na poriadok doma, vždy nakúpené, navarené, napecene.
Mala sa narodila pred 3,5tyzdnami a ja nič nestiham, absolútne.
Dokym ju obriadim rano (nakojit, uspať, odsat sa) je aj 10-11:00, rýchle raňajky, doma nič nestiham, ani navarit, ani upratať, dnes som sa o 13tej len prezliekla z pyžama, šťastie že sprchu vobec stíham večer. O 16tej už pomaly tma. A další deň to iste, dokolecka dokola, že ma chytá stereotyp po ani nie 4tyzdnoch.
Prosím vás zlepší sa to, či ako to stíhate?
Som len ja taká neschopná?
Nechápem ako sa dá mat viac ako jedno dieta 🙈máte môj obdiv.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
cecilia29
6. dec 2021

Mám 2 deti a 4 kozy 😀 Nie nestíhame ale dá sa má to zvyknúť. Hlavne pri prvom dieťati je to náročné - človek si musi zvyknúť na novú situáciu, nové povinnosti. Už to nikdy ale nebude ako pred tým , teda nikdy kým budú deti malé . Ale bude to ešte krajšie , hoci náročnejšie ako bez detí.

mimi2120
6. dec 2021

Užívaj si malú a kašli na poriadok.

silviazlat
6. dec 2021

A to pockaj ked vyrastie a bude ti behať popod nohy a co upraceš rozhadzovať. Moc si to berieš. Venuj sa dieťaťu, poriadok počká

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jjanulienka
6. dec 2021

Pockaj o rok to ešte len nebudeš stíhať 😅
Veď teraz kam položíš to babo tam ostane 😅
Ja mám dve deti, jedno na online vyučovaní, druhé ma 20 mesiacov a proste nejako fungovať musim, denne varím chodíme dva krát denne von po malej len chodím a upratujem čo kde rozhadzala, rozdupala, vypľula, pokreslila...😅
V dobrom ti Radim užívaj si to ❤️

andrejka1974
6. dec 2021

Vitaj vu nas neboj casom to bude este lepsie uz nestihnes ohladom poriadku nic a ked pridu dalsie bude zabava vykasli sa na poriadok venuj sa malej a ked ona spinka pospi si aj ty casom to ocenis

bluka2
6. dec 2021

Zlepší sa to a tak o 3r. je to už úplne v pohode

basska_b
6. dec 2021

Tie prvé týždne sú také bláznivé, časom sa to bude lepšiť. Ale určite už nebudeš mať toľko času ako pred deťmi ani nebudeš mať tak pekne upratane. Nie si neschopná, proste priority sú teraz inde

hederamonstera
6. dec 2021

Uzivaj si babo…aby si si o par rokov netlkla hlavu, ze si riesila varenie a poriadok a dieta ani nevies kedy vyrastlo ;)

Ostatne mamicky napisali zbytok 🙂

andrea_ff
6. dec 2021

Ja mam 2,5 a 4 rocnych a mne hlavne vadi ten neporiadok. My obyvacku fakticky nemame, lebo tam dotiahnu milion hraciek (chlapec a dievca)..... a stihanie? Nic nestiham a presne, ako napisala @viesta.... proste robim, co pali.
Teraz mam obe deti doma.... bordel vsade.

jane1987
6. dec 2021

@kristinka92 vies co, napisem Ti to s humorom, takto nejako som sa citila pred pol rokom, presne ako pises....ale to som este nevedela, ze nestihat vtedy a teraz je sakra rozdiel 😂😂😂 teraz odvratim zrak na okamih a dieta je na druhej strane izby a v rukach zaves a garniza to dava ltt 😂😂😂 ber to s humorom, uzivaj si to dieta a veci si rozdel na dolezite a menej dolezite 🙂

dada0902
6. dec 2021

My tiež často x nestíhame moja mala ta je cez deň hore ma par krátkych slofikou plus do toho starší betar z divých vajec ☺️😄 tak u nás sa návšteva musí hlásiť vopred lebo dakedy ako keby tadeto prešlo tornádo hlavne keď muž má poobedne 🤭

mima1
6. dec 2021

Ver ze toho stihas este vela. Tak o pol roka skus napisat co sa zmenilo. Otocis sa a dieta nikde. Kazdu chvilku budes odbiehat hladat kde sa nachadza ale neboj neni ani to strasne. Treba si len zvyknut.

heidy222
6. dec 2021

Pri prvom som na Seba tlacila, na vykon, ze mam upratat, navarit, pri druhom som kazdy den lezala doobeda s malym na gauci, spal Mi na rukach a ja som pozerala sitkom a pila kavu dokym som musela naobed pre starsiu do skolky 😊 a Hadaj na ktore sestonedelie mam lepsie spomienky 😏

bikarbona
6. dec 2021

Tiež som bola takto v šoku, ale čím ďalej, tým lepšie. A niektoré veci ignorujem. 😁
Inak odsavanie zabera mega vela casu.

ivangeline
6. dec 2021

Najdes si system. Urcis priority. Prve tyzdne mas byt hlavne s malou.. nech navari a upracr partner. ;)

jaroe
6. dec 2021

@kristinka92 je to normálne, že nestíhaš. Jednak si v novej situácii a ak navyše nemáš spavé bábätko, ako niektorí šťastlivci, je to mordor😁. Našťastie tie deti rastú🙂Mne sa vyrazne uľavilo, keď sa dieťa číslo 1 začalo plaziť/loziť. Lebo dovtedy len na rukách, spánky cez deň 30 minútové atd. Toto obdobie dcerinych prvých 7-8 mesiacov bolo pre mňa náročnejšie ako potom neskôr 3 deti vo veku 3, 1 a pol a 0.

katarinkapetko
6. dec 2021

Môj malý má 4 mesiace, mám prvé bábo. Ja som aj som bola hrozný pedant na poriadok vždy všetko krásne vyčistené, vyleštené ako Monk. Teraz už toľko času nieje a často krát mávam zo seba tiež zlý pocit ,že tu nieje upratané alebo ,že nieje navarené niake parádne jedlo ale len niaka rýchlovka. Ale musím uznať ,že keď sme si našli s malým už niaky režim tak sa to zlepšuje

kristinka92
autor
6. dec 2021

@katarinkapetko tak to rada počujem, ja som tiež bola čistý Monk, všetko tip top naleštené, spravene a teraz som z toho tak akurát nervózna, že nič nestiham… celkovo úplne všetko nove, do toho zima a veľmi skoro tma, nikde sa nedá chodiť, pomaly začína zima a ani na tie par minútové prechádzky sa nebude dať, do toho postava po pôrode…no strašne sa cítim, niektoré dni len plačem

lulu2014
6. dec 2021

@kristinka92 Kristinka hlavu hore novomamicka! 🥳 vsetko pojde ako po masle len to chce svoj cas … musite si na seba zvyknut a nabehnut na nejaky aj ked nepravidelny rezim.
Upratovanie urcite pocka … ale nadherne chvile s malinkou nie. Takze uzivaj a ostatne pride casom. Drzim palce. 😊 uvidis “ vyjde slniecko” a budes sa na tom este smiat 😉🙂

amelia89
6. dec 2021

@kristinka92 hlavu hore bude to lepsie naozaj. Ale na prechadzku mozes ist predsa vzdy,ja som chodila aj v decembri na 2-3 hodiny cez den. Dieta mi spali,ja som krokovala aj mi rychlejsie usiel den.
Je to narocne tie prve dni to je naozaj pravda ale uvidis ako sa to vsetko casom ustali ked bude lepsi rezim 🙂

mima1
6. dec 2021

To ze je skoro tma a zima predsa nevadi prechadzke. Ved das bundu a ides ci je tma ci nie

nikpa
6. dec 2021

@kristinka92 nie si vôbec neschopná, je to normálne a hlavne je to len dočasné, zlepší sa to. Len vydržať 😊

martul
6. dec 2021

@kristinka92 ale veď môžete ísť von aj keď sa stmieva a je zima, veď to je ok.

slavuska1506
6. dec 2021

@kristinka92 ano, zlepsi sa to. Upratovanie a pecenie daj bokom, navar len nieco rychle. Neboj, casom si vytvoris system. Ja mam narocne dieta, takze na prvy rok fakt nespominam dobre (a preto som aj upustila od napadu s druhym dietatom). Bude sa ti zdat, ze to trva vecne a teraz tie kratke dni... Neboj, uz na jar bude lepsie

nairia
7. dec 2021

@kristinka92 aaach, ja som mala taketo stavy tiez (mala ma 9t)... potom som sa s tym, ako to je stotoznila a bolo mi lepsie. velmi ma podporil manzel, upokojil. teraz uz to mam tak, ze co stihnem, stihnem, co nie, odkladam na cas, ked pride muz z prace a venuje sa, pripadne selektujem priority a veci robim(e) priebezne. neboj sa, este je skoro, musis sa odnaucit planovat a nakladat si na plecia robotu ako za "bezdetna"... je to velka zmena a povedala by som za seba, ze pre mna osobne dost narocna, kedze ja mam rada system, plánovanie a tak som fungovala roky rokuce 😅

ingush616
7. dec 2021

@kristinka92 je to úplne normálne. Aj pocity, aj všetko okolo toho. Len trpezlivosť a kľud, časom sa všetko znormlaizuje ☺️

kristinka92
autor
7. dec 2021

Ďakujem za slova podpory a že to bude lepšie…včera som už bola úplne zúfalá, navyše mala mi nevedela zaspat na viac ako 5min, stále sa budila od poobedia do jednej rana, večer už som revala ako dážď že to nezvládam…

slovakboy
7. dec 2021

@kristinka92 počasie je krásne. Veď tma a plušte patria k zime. Ber to, že to tak má byť a je to úplne v poriadku. Rovnako aj to nestíhanie. Len je to pre teba zmena a to ti vadí nevieš si na ňu zvyknúť. Pusti si večer vianočnú hudbu a kochaj sa z bábätka keď chvíľu nájdeš.