Prvé dni po pôrode a návšteva mojej maminy

17. apr 2024

Ahojte,prosim poradte ako mam mojej mame pekne vysvetlit (aby sa neurazila) ze si neprajem aby k nam prisla prve dni po narodeni babatka ked prideme domov z porodnice??
Babatko ma prist na svet v juni a ona uz od februara hovori o tom ako k nam pride,chce nam pomahat uz si aj naplanovala dovolenku okolo mojho TP🤦‍♀️🤷‍♀️..
Bude to jej prve vnuca,na babo sa velmi tesi co chapem...ale aj my chceme mat s manzelom klud, chceme aby si babo zvyklo v prvom rade na nas,chceme si vytvorit puto,nejaky rezim atd...a nie aby nam do toho moja mama hovorila co ako a bola prve dni stale pri nas...byvame totiz dalej od nej cca 3 autom a ma v plane prist na dlhsie nie len jednorazova navsteva🙄🫣
Manzelovi sa tato predstava tiez nepaci nakolko on planuje tie prve 2 tyzdne byt so mnou doma..takze neni to tak ze by som bola na babatko uplne sama...

brendaa
17. apr 2024

ahoj veď jje povedz, že si rada že chce pomôcť a chceš spolu s manželom mať zatiaľ súkromie. Ak ti to nebude vadiť, môže vám priniesť niečo navarené, alebo ti pomôže požehliť.... že sa jej ozveš...

deti95060810
17. apr 2024

však jej rovno zvestuj že prvé 2 týždne bude doma s tebou manžel, a potom - POTOM zdôrazni keď bude čas, príde aj ona

amelia89
17. apr 2024

Vdakapanubohu za moju mamu ktora prisla,do nicoho sa nestarala okolo babatka len nam varila,piekla a upratovala a zehlila pokakane plienky 🙌🏻🙌🏻🙌🏻

no ale k tvojmu problemu,niet nato povedat veci ako su- mami , my by sme sa chceli s babatkom sami zosuladit,budem vdacna ak nieco navaris a prides nas pozriet ale radi by sme boli sami,verim ze to pochopis.

matullienka
17. apr 2024

Mami nehnevaj sa, ale my chceme byť v tom čase samy aby sme si na seba trochu zvykli. Ak budeme tvoju pomoc potrebovať určite ti budem volať aby si prišla

zic
17. apr 2024

Hlavne by som jej vysvetlil, ze manzel ma naplanovane byt s tebou prave tie dav tyzdne a zbytocne budete doma 3ja... urcite ti viac pomoze potom, ked manzel bude v praci... proste by som jej zdoraznil tu prakticku stranku veci a nie emocnu (akoze vas vlastne bude otravovat)...

0silvia0
17. apr 2024

Vysvetli jej, ze prednost ma otec dietata, ci sa jej to paci, ci nie, ma na to vacsie pravo. Nech si prelozi dovolenku o 2 tyzdne.

lienka.7
17. apr 2024

Posunúť jej príchod o 2 týždne. Bude s tebou doma muz, potom jej pomoc vrelo uvitas.

h2
17. apr 2024

Pozri, tvoja mama sa s veľkou pravdepodobnosťou urazí, nech jej to povieš akokoľvek. Ale ako sa urazí, tak sa aj odrazí. Trvaj na svojom.
Ináč, aj mne mama hovorila, keď som bola tehotná, ako bude po pôrode u nás a bude mi pomáhať, až sme sa tiež s mužom báli. Napokon to vôbec také nebolo, ani zďaleka sa nešla pretrhnúť, ešte ja som ju musela prosiť, keď som potrebovala pomoc.

basska_b
17. apr 2024

Ved je to jednoduche. "Mami, velmi si vazim tvoju pomoc a tesim sa na teba. Muz si berie prve dva tyzdne otcovsku dovolenku, chceli by sme spociatku byt len my dvaja, neprisla by si az potom (treti/stvrty tyzden)?" Ci aj to je pre teba neakceptovatelne? Mozes byt napr. po sekcii a dobre ti padne akakolvek pomoc.

renatka100
17. apr 2024

A rozmyslala si kto ti bude vtedy varit a upratovat? Ved mama by robila to a ty s manzelom sa mozes starat o dieta. Treba sa predtym dohodnut. Inac prve dni bez pomoci je fakt hrozne ak mas este aj varit…ja som nemohla ani sediet iba letat, stale som sa sprchovala a bola som vdacna za teply obed a veceru…

mimi3008
17. apr 2024

Zhrniem to: moji rodicia spravili nalet do porodnice bez toho, aby sa ozvali (bola som po tazkom porode kleistami, pri ktorom mi syn takmer zomrel, na navstevy som chut ozaj nemala) ani nie 3 hodiny po mojom 1. porode vecer okolo pol 9, mama sa domahala, ze ju musia pustit este aj na novorodenecke, lebo je to predsa jej vnuk, mojj rodicia byvaju od nas asi 3 min autom, prve dni a tyzdne u nas bola nonstop, nedalo sa jej zbavit, taktne naznacovanie nepomahalo, ked sme jej to povedali narovinu, urazala sa, no aj tak neodisla, ale sedela mi v kuchyni a vyplakavala, ako ju nemame radi a podobne citove vydieracky...syn ma uz 4,5 roka, je nim chorobne posadnuta, museli sme urcit striktne hranice a to, ze mame vztahy s mojimi rodicmi velmi zle, je velmi slabe slovo...

januska12323
17. apr 2024

Už od februára si jej mohla hovoriť, že to nebude potrebné, ak by sa niečo dialo určite sa ozveš. Budete doma dvaja dospelí ľudia neviem čo také by ste nemali zvládnuť. Ako sa urazí tak sa aj odrazí keď bude chcieť vnúča vidieť.

t1nusa
17. apr 2024

ja som tiež bola toho názoru, že prvé dni/týždne chcem byť doma s mužom a dcérkou sama, ale veľmi rýchlo som zmenila názor keď som bola už v pôrodnici zdeptaná z toho, že nemám mlieko, hormóny sa vo mne búrili a navyše ma všetko kompletne bolelo… pomoc nám prišla veľmi vhod, hlavne čo sa týka varenia a domácnosti, ja som si mohla pospať spolu s malou vždy keď mala denné spánky a o domácnosť bolo postarané 😊 záleží ale dosť aj od vzťahov v rodine

hederamonstera
17. apr 2024

Riesis to skoro ale vsak dieta ta nauci ze nemas veci planovat ;)
Mozno budes prekvapena a doma ju budes chciet mat. Neries to teraz, uvidis ako to budes citit v ten moment

petulda333
17. apr 2024

@renatka100 ale to nemusi byt aj jej pripad. Ja mam dve deti a pri oboch som hned chodila akoby som ani nerodila. Pomoc som nemala,len navstevy a zvladla som to v pohode

Autorka,povedz jej,ze minimalne 2t chcete byt sami a sama uvidis ci jej pomoc budes potrebovat. Ci sa urazi to neviem,ale netrap sa tym.

zabina27
17. apr 2024

urcite je lepsie byt len s manzelom, zvykat si, ako sa tam ma motat niekto, kto ma pocit, ze vie vsetko lepsie ako vy dvaja... ja neviem, kazdy zvladne, co musi, takze nariekat, ze kto mi bude varit, upratovat, pomahat? kto chce taku pomoc prijat, nech sa paci, ale kto nechce alebo nema aku, tak to proste zvladne sam, ano je to vsetko nove, ale zase nie je to koniec sveta 😀 mame povedz, ze muz ma vybavenu dovolenku a pokial bude treba, rada ju privitas na navstevu neskor v lete, ze moze prist pozriet, ale nie hned na tyzdne. ale ja som zase individualista, ja si radsej poradim sama, ako sa nechat obskakovat, skor mi po porode vadilo, ak sa niekto pchal na pomahanie...

mimi3008
17. apr 2024

No a este som zabudla napisat, ze je rozdiel pomoc a pomoc...niekto ti moze pomoct tak, ze tilen donesie navarene, alebo ze ti pride domov navarit a upratat tak, aby si sa mohla ty sustredit na babatko a budovat s nim vztah (moja svokra je tento typ) a potom je to "pomoc", pod zamienkou, ze ty si oddychni, porob si a daj mi dieta, ze si od dietata oddychnes...(pripad mojej mamy)

h2
17. apr 2024

@renatka100 Veď muž bude s ňou, tak navarí a uprace on. Možno ťa to prekvapí, ale sú aj muži, čo to dokážu. 😁

minenkak
17. apr 2024

Preco by vadilo,že sa urazí,však by to nebola tvoja vina .Ja som nad takýmito vecami ani nerozmýšľala,či sa niekto urazí alebo nie,však to je jeho problém

gribka1
17. apr 2024

Nie všetky babky sú ochotné robiť to, čo najviac potrebujeme. Navariť, možno niečo pomôcť nakúpiť. Jednoducho byť po ruke, ak by ste niečo potrebovali. Lebo človek nikdy nevie. Ale normálne sa s ňou porozprávaj už teraz, aby nebrala zbytočne dovolenku. Mama prosím ťa, rozmýšľali sme o prvých dňoch, keď prídeme domov z pôrodnice, chceli by sme byť sami s bábom, zladiť sa, vytvoriť si režim, proste intímna chvíľka. Dúfam, že to pochopíš, veď si vnúča užiješ až až. Ale dopraj nám chvíľu. Proste nejako takto. Ty ju poznáš, predpokladáš nejakú reakciu. Ja by som to pochopila.

cimage
17. apr 2024

K nam mama dosla az do Anglicka, ale po pravde sme to ani nepotrebovali. Vsetko sme zvladli sami s muzom aj ked to bolo prve dieta. Muz aj navaril, takze bola ako na dovolenke. Ja som bola ok, tak sme chodili na prechadzky a vylety 😊.
Ak si to nezelate s muzom, tak narovinu jej to povedzte. Mozno moze dojst po tych 2tyzdnoch ked uz bude muz v praci.

danyelia
17. apr 2024

...to mi pripomenulo moju babku, ktorá sa ponúkla, že mi bude po pôrode ,,pomáhať,, 😁 No pomáhala mi tým, že väčšinou malú držala na rukách, pozerala sa na ňu celý deň, prihovárala sa jej, spievala, mojkala, kukala telku...a ja som upratovala ako drak, prala, žehlila, behala okolo ďalších detí, varila (aj pre babku)...Takže nie je pomoc ako pomoc 😁 Určite by som mame na rovinu a slušne, no úprimne povedala moju predstavu o návštevách a pomoci...

cucica
17. apr 2024

Slusne narovinu, ze chcete byt sami a ozvete sa.
Len aby si nedopadla ako ja, ze som takto riesila svokru 🤣 a teda dohodli sme sa nakoniec, ze nie nechcem, sami budeme, ona ze dobre, keby nieco, mame sa ozvat.
A veru mi padol hrebienok po cisaraku 🤣🤣 Sama som jej volala, ci dojde a teda, ked pomohla a my sme sa mohli vyspat chvilu...to bola ulava.
Teraz som smiesna sama sebe, aka som bola hrdinka 🤣

dada4
17. apr 2024

No a teda keby prišla kuknúť vnucatko keď dôjdete z pôrodnice ,vytesi sa s ním, vykuka ,pomojka a pôjdu domov a na dlhšie nech príde neskôr.
Vieš ja si neviem predstaviť, že zavolám mamu alebo svokru ku nám keď sa mi to hodí po dvoch týždňoch alebo mesiaci,veď aj oni chcú bábätko vidieť.
Ale ja som v tomto asi iná, ku nám došli aj rodičia aj svokrovci po dvoch hodinách čo sme došli dom. Na chvíľu a neviem si predstaviť že by to bolo inak. Veď sa tešili na malú jak na poklad a nedokazala by som urobiť ,že zákaz návštev. A prišli každý deň na skok...

haraburdova
17. apr 2024

moja mama planovala to iste, cely cas hovorila ze bude u nas byvat prvy mesiac a pomahat mi s malou, moja odpoved este pocas tt bola ze budes mesiac varit upratovat a zehlit miesto mna, nie sa starat o babatko, urazila sa a prisla az na krstiny (3m) a aj tak ju nedostala na ruky lebo spinkala v satke. o pindani na moje nosenie malej by som mohla napisat aj knihu, ze si vychovavam rozmaznane dieta ktore bude zavisle na mame... 🙄 doteraz som malu nedala na ruky nikomu okrem muza a svokry, ktora na rozdiel od mojej mamy chape moje hranice. ano, kedysi sa o deti starala pomaly cela dedina. mne vsak pride cudne nechat male babatko pomaly kolovat rodine jak keby to bola flasa vodky na intrakovej party.

cali2016
18. apr 2024

Ja som si tiež myslela, že tam nikoho nebudem chcieť a nakoniec som chcela, aby mama prišla čo najskôr. Bolo to všetko také nové pre nás, obrovská zmena, často sme nevedeli čo robiť s novorodencom....chcela som mať mamu pri sebe....

valise
21. apr 2024

Preco riesite, kto jej bude varit, prat a upratovat, po narodeni dietata? Ved budu s muzom dvaja doma. To akoze dvaja budu sediet pri novorodencovi, pozerat na neho a mama im bude behat okolo zadku?

zazalienka
22. apr 2024

Ja som bola po sekcii , 35 ročná prvorodicka, neviem si predstaviť ze v dvojizbovom byte mat ešte návštevu ( to som prisla z porodnice s antibiotikami na zapal prsnika). 10 dní bol s nami muž, maximálne išiel na chvíľu robiť, ja som sa sama aj na stehy odviezla, kým muž varoval, upratala som si, uvarila, dva dni po príchode domov prišla muzova dcéra na víkend ( úplne bez problemu) .. normálne treba povedať, že proste ďakujem, zvládnem.. ako sa urazí, tak sa ukludni .. ( moja matka sa neponúkla, ale ani som nepotrebovala nejak, po dvoch týždňoch som tam šla ja na pol dna ).. ak som niečo nevedela, na telefóne boli švagrine, ktoré mali malé deti .. po 3 týždňoch som dovolila prvé návštevy, kým sme mali svoj rezim, aj tak ho to tak rozhádzalo, že dva týždne sme boli znova len sami so sebou.. ja som sekciu zvládla super, vzhľadom na vek perfektne, viem, že nie každá mama to tak ma, možno naozaj bude treba pomoc, ale to by si sa asi zariadila operatívne, že potrebuješ pomoc .. nie to plánovať pol roka dopredu ..

natiblaskova
23. apr 2024

Bože ja by som bola šťastná keby toto moja mama urobila pri mojom. 2.a3.dietati 😭pri prvom bola a veľmi mi pomohla. Hrozne som sa bála kúpania ona mi ho par krát okupala potom bola pri mne. Ukazovala mi ako mám baliť malého. Ešte vtedy sa balili deti na široko, pomáhala mi ho odgragavat (sranda bola, že som ho nadrncavala všetko možné a nevedel si odgrgnut. Po hodine som išla celá nešťastná za mamou ta ho chytila a hneď si grgol😅) bola som veľmi bojazliva pri prvom malom a mama mi veľmi ale veľmi pomohla. A vôbec mi nezavadzala pri tom nadväzovani puta s malým 🙂 a to sme sa hádali celé moje tehotenstvo ale prišiel malý a hneď sa napravil vzťah aj s mamou☺️