Som 4 roky na materskej a asi sa zbláznim

2. máj 2022

Na materskej 4 roky este rok ostava. Nudim sa som nestastna nemam co robit kazdy den je peklo pre mna do toho depresie dva roky. Poplacem si som smutna. Nic ma nebavi nic sa mi nechce. Ja uz neviem ako si pomoct. Ja chcem byt stastna 😔 nebavi ma zivot 😔

andula09
2. máj 2022

Joooj moja a neskúšala si si nájsť prácu aspoň na čiastočný úväzok, nedá sa ti? To by ti bolo hneď lepšie, keby si vypadla medzi ľudí aspoň na pár hodín. Alebo tak nemusí to byť zrovna práca, nejaký šport, cvičenie, kurzy alebo také niečo. Proste prísť na iné myšlienky.

irusa
2. máj 2022

a prečo si doma štyri roky ???

autor
2. máj 2022

@andula09 mam dohodnutu pracu od juna z domu ale to mi v radosti nepomoze len financne

autor
2. máj 2022

@irusa mam dve deti 4 a 2 roky

irusa
2. máj 2022

no máš to zložité.....

mattkapd
2. máj 2022

Supnut deti na vikend k babke alebo manzelovi a ost na vikend s babami alebo s manzelom na vylet.. Moznosti je neurekom.. Tak sup sup deti aj manzel potrebuju stastnu maminu.. Drzim palceky

dskjhfdlkdjhl
2. máj 2022

Nemas co robit? Ty nemas ziaden konicek? Ja toto nejako neviem pochopit, mam 50 rokov a nudu som este nezazila.

evica17
2. máj 2022

Ja som.si nasla konicky, tae cosa dau po veceroch robit. A robim to na co mam.chut. Maovanie podla cisel, citanie knihy, cvicenie, ucenie hry na hudobny nastroj, hranie apolocenskych hier. Hned.som.spokojnejsia mama a ma naplna a upokojuje taka.oddychova cinnost popri detoch, domacnosti.

asocial
2. máj 2022

tak ja nechapem, nikde nie ja napisane, ze mas byt s kazdym dietatom doma 4 roky. A nie, ked pojde do skolky skor, nezanemana to, ze si horsia mama. To v inych krajinach potom musia byt len zle matky, lebo nemozu byt doma tri roky, ale len napriklad rok. Takze dieta do skolky a mozes do prace. NEMUSIS byt doma tri roky.

vsauce_
2. máj 2022

Liečiš sa na depresiu? A čo manžel? Netrávite spolu viac času, alebo netráviš čas s kamarátkami? Aj keby s deckami vybehnete von a môžete si pokecať. Skúšala si napríklad niečo vytvárať, kresliť, vyšívať, čítať, nejaký šport? To celkom pozitívne pomáha na mysel.

fantinka
2. máj 2022

@asocial co rok, v Amerike po 600nedeli supnu dieta nanny alebo do jasli a dovidenia.

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
petamich
2. máj 2022

a co robite cely den s detmi? ake mate aktivity? ake mas ty aktivity a konicky?

malulienka
2. máj 2022

Nemáš žiadne hobby? Určite by si sa pri tom odreagovala, alebo trebars cvičenie, behanie, bicyklovanie, nejake rucne prace.Čo kvety? Neviem ako bývaš, či na dome alebo byte.Ale akna byte aj tam sa da pestovať napr.zeleninka na balkone, bylinky, kvety.Alebo nemas kamaratku mamičku s podobne starými detmi?Žeby ste spolu vybehli napr. na kavu, do detskeho centra, na ihrisko.Keby len 1x za týzden, aj toby ti pomohlo.
Vieš čo, mám iba 1 dieťa.Mám 36 rokov a este som sa asi nikdy nenudila.Fakt.Keby má deň 48 hodín aj to mi je málo.Mám kopec koníčkov, moje dieťa chodí so mnou na dovolenky, výlety od 3 mesiacov, na kúpaliská.Aj s tak malými deťmi sa dá.Hráme sa, kreslíme aj na chodniku kriedami, cvičíme, spievame,tancujeme,varime,pečieme všetko spolu.

miadi
2. máj 2022

Chod do roboty . Naco je detom doma urevana znudena matka co sa ide zblaznit a kazdy den je peklo ? Ked im moze byt lepsie v kolektive v jasliach s ucitelkami co nie su nervozne laskave a v pohode ta zastupia. A tebe moze byt lepsie v robote ked doma ti je zle s vlastnymi detmi. Budes ich mat len vecer a cez vikend a budu ti vzacnejsie.
@veronika4495
To je uz jedno ci sa to oplati. Psychicke zdravie mà len jedno. Ked si ho zachrani to je na nezaplatenie. A deti nemusia byt non stop chore, Moja v skolke jeden den nevynechala Iba ked bol lockdown. Ale kto chce dovod preco sa to neda a neoplati si vzdy najde. Tak mà radsej este 2r vyplakavat ako nenavidi byt doma ?

diamond007
2. máj 2022

Mám to rovnako s deťmi, tiež 4r doma a druhé pol roka. Tiež keď prišlo na mňa vyhorenie, dávam staršie dieťa na stráženia
A začala som si robiť svoje zábavky keď mám čas, nechty, vyrábať kozmetiku, cvičím s deťmi aj pri nich a idem šijací stroj kúpiť a učiť sa šiť na ňom.. takže určite si niečo najdi

simca06022011
2. máj 2022

Vies co, nie kazdy je stavany na to byt tolkoto doma s dietatom. bud si musis najst nejake zaujmy, alebo proste deti do skolky okamzite a ist do prace a zacat nieco ine robit. lenze aj v praci, tak ako doma si proste ten dovod tesit sa musis najst :D ja ked som bola doma na MD /homeoffice som mala stale aj cez MD,a le to proste ani neriesim, je to take "automaticke u mna"/ tak soms a cely den tesila na kapucino a horalku, ked som malu svacla do kocika a isla sa prebehnut s nou doobeda... cim bola vacsia bolo to komplikovanejsie, u nas v rodine zeny netravia roky s detmi doma. Mna napr ani nebavi a nedostane do nalady nejaka dovolenka, vylet, ja proste rada vidimv ysledok toho co robim. Cize napr. bud sa odreagujem tym ze doma nieco prerobim, alebo rucne prace atd. A to sa nedalo ked som mala dceru do cca 4r, lebo vsetko mi vylepsila hned :D taky vysivany projekt ked mi prebehla noznicami, alebo nite na vysivanie postrihala na 5cm kusky, tak minebolo vsetko jedno :DDDD cize toto som odlozila a tym sa odreagovavam asi odkedy chodi do skoly...
A ze zariadenia su drahe? nuz, ano.. ze budu deti chore? no tak budu chore.. aj tyzden mimo je lepsi ako nic :D a potom to tiez je take na hojdacke, ze mesiac nic, potm dve choroby za sebou a tak.. cize z toho "stereotypu" sa clovek dostane.

ibajaanikiny
2. máj 2022

Deti do skolky a jasli,nastup do prace a najdi si konicky s rodinou,treba zabit nudu a zle myslienky…nemusis sediet silou mocou doma,deti nie su uz tak male,im pomoze socializacia s detmi a tebe tiez pomoze kolektiv,novi ludia. A treba hodit aj rec s muzom,vie o tvojom stave?pomaha ti?mas kamosky?nech strazi deti a chod na dve hodky cvicit,plavat,bud sama so sebou…

alexka89
2. máj 2022

Ja keď som otehotnela s prvým som sa neskutočné tešila že budem doma mala som náročnú prácu na 4smeny a už som potrebovala oddýchnuť no ako sa nám narodil druhý a zas s ním doma 3roky tak už ma občas chytá to isté čo teba

tehula2016
2. máj 2022

@veronika4495 no ty si dala riadny extrem..minimalka verzus najdrahsie jasle..tolko stoja jasle v najvacsich mestach, a tam teda zarobi zena viac ako minimalku..dalsia vec, ved do 3 rokov ma rodicak, ten jej pokryje naklady na jasle a ona ma cely plat..takze nechapem ake oplati sa neoplati..nehovoriac o tom, ze psychicke zdravie je prvorade..

elizabet173
2. máj 2022

prečo si doma štyri roky? A prečo píšeš, že ti ešte rok ostáva? Byť doma tri roky vôbec nie je povinné, dávno si mohla byť v práci

tenerifka
2. máj 2022

To 2-rocne je chlapec ci dievca?, ak dievca, vacsinou uz byva rozumne a v pohode zrele na skolku, musi byt ale odplienkovane, do septembra zostavaju 4 mesiace, naplanuj si navrat do prace a deti pojdu do skolky, u nas v Spain je materska len 4 mesiace, niektori rodicia su nuteni dat do jasli 4-mesacne babatko, ale vacsinou su s nim doma aspoñ do 1 roka, na matersku moze nastupit aj otec. Po 1 roku je s dietatom doma malokto, a nikto sa ako zly rodic neciti a ani nie je.

jaskolka
2. máj 2022

V júni ideš do prace, prečo píšeš, že ti pomôže len finančne? Je to práca z domu, že teda nezmeníš prostredie len budeš pracovať?
Lebo nikde nie je napísané, že musíš byť doma 3 roky s každým dieťaťom.
Ja som doma už 3 rok, keďže som bola už ako tehotná bez práce, plánovali sme dat malého do škôlky tak od 2,5 roka, ale momentálne čakáme druhé bábätko, takže ozaj budem ešte nejaký ten čas doma 😉
No keď máš už deti také, že môžu do škôlky, tak prečo to nezariadite si tak a normálne chod do roboty, hoci na polovičný úväzok,trebárs

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
milenke
2. máj 2022

Neverím že s dvomi deťmi sa dá nudiť....ak im zapnes tv a upratujes raz za čas nevaris..tak ok áno dá sa

didi2102
2. máj 2022

Ja som toto začala zažívať po viac ako 3r , odišla mi naj kamarátka a ja som ostala sama,hrozné mi chýbalo pokecať,mať tu spriaznenu dušu ,smiať sa ,hudrat,ohovárať ale také somarinky, také babské kecy, áno prídem na ihrisko pokecáme s inými ale takú naj kamarátku nemam , od vtedy prešiel rok a ja už konečne nastupujem skôr do práce ,teším sa.medzi dospelých ľudí ,podľa mňa tebe to tiež pomôže , prípadne hľadám nové kamosky

didi2102
2. máj 2022

@veronika4495 však ale pri práci môžeš poberať rodicak do 3r, zaplatí to akékoľvek jasle

mimixxxx
2. máj 2022

vitamin D + psycholog

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shee11
3. máj 2022

ahoj, skus zavolat nejakemu psychiatrovi. Zdiagnostikuje ta, nasadí liečbu a bude to ovela lepšie, dá sa to prekonať. Nepotrebuješ výmenný.