Svokra mi chce prísť upratať byt kvôli mačke 🤣

26. nov 2019

Ahojte som v 36tt a dnes mi muž hovorí, že keď budem v pôrodnici, že dôjde jeho mama a odchlpí byt od mojej cicky 🤣🤣 že mi dôjde vyupratovat byť aby bábätko malo čisto ako keby som nejaká spindura alebo co. Doma mam cistotnejsie než ona, mam doma dráhu mačku, nieje to hocijaká z ulice. Nasrata som

zania
26. nov 2019

Ze dojde odchlpit byt 😂😂😂 prepac,neporadim. Ja som pred porodom mala syndrom hniezdenia,za tyzden som vydrhla byt ako nikdy v zivote a presne nasledujuci den,ako som vsetko skoncila,som porodila ☺✌

autor
26. nov 2019

Tak asi ten syndróm hniezdenia ma ona 🤣🤣🤣🤣

diewcatqoo
26. nov 2019

Ved ju nechaj, nech vydrhne. Co ja by som dala za to, keby mi niekto prisiel zadarmo vyluxovat byt. Este by som po prichode domov z porodnice podpichovala, ze ako to vyupratovala, ked stale vidim nejake chlpy.
Btw, tiez mam drahu macku, kratkosrstu, ale tie chlpy su teraz v jeseni naozaj vsade.

alaguema
26. nov 2019

dráha mačka? Som si predstavila nejakú hru pre deti na spôsob železnice 😅
A čo sa týka "cicky" a svokry...nuž...ak ste bol dosť "veľkí" splodiť dieťa, tak by ste mali byť dosť veľkí postarať sa o to, aby vám nikto nechodil domov cicky riešiť, lebo to časom môže byť aj úplne iná žena, než tvoja svokra, čo ti dom vyupratuje, až ti bude z toho nevoľno. Chlapa treba informovať, že čoby budúci otec, by si mal dosť pevne stáť za svojou ženou, svojim domovom a súkromím. Pozdravujem svokru 😀

autor
26. nov 2019

Nie preto som naschvál zdôraznila slovo dráha aby ste si hneď nepredstavili klasickú mačku lebo keď niekomu hovorím, že mám cicku doma tak sa jezia

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lussinka309
26. nov 2019

My máme doma dvoch kocúrov, dvoch psov a zajaca.. Posli svokru aj k nám 🤣 akože toto je trocha od veci. My co mame doma zvieratá vieme, že aj keď ten byt jeden deň "odchlpí" na druhy deň sú chlpi zas. My vysavame doma takmer každý deň. Tiež budeme mat čoskoro babo a myslím, že bývanie so zvieratami mu len prospeje 😉

selest
26. nov 2019

Tak jej odkaz ze po sestonedeli jej prides tiez vyriadit byt aby ste mohli prist do cisteho s babatkom na navstevu..

erikavesela
26. nov 2019

Prepac, ale macka ako macka...ja chovam macky uz 20 rokov a ani jednu som nekupila, vsetky mam bud z ulice alebo z sos macky....su to take iste zvierata, dokonca su este zdravsie...

erikavesela
26. nov 2019

@taskataska ano je...tie z uluce su zdravsie

dskjhfdlkdjhl
26. nov 2019

Draha macka je nieco extra? Macka ako macka, chlpy pustaju vsetky, ak nejake maju. A Tvoj muz nevie svojej matke povedat, ze mate dostatocne upratane? Ci on si to nemysli? Si to vybav s nim a mas po probleme.

bubulili
26. nov 2019

Sama mám doma 2 mačky, mala som ich aj pred pôrodom. Nechápem, aký je rozdiel medzi obyčajnou mačkou a mačkou s rodokmeňom - oba typy mačiek majú rovnakú srsť podľa toho, ako sa o im o ňu staráš. Jedine, že by si mala doma sibírsku mačku, ktorá je najmenej alergenna (čo však nemá nič spoločné s chlpmi, ale so zložením slín). Jedna vec je, že chlpy z mačiek sú všade a zbaviť sa ich je teda masaker. To je fakt. Druhý fakt je, že deti ktoré vyrastajú so zvieratami majú menšiu nachylnosť byť alergické 😉 a k tvojej svokre - ak si myslíš, že máš dosť upratané a nechceš pomoc, tak nech nechodí. Asi by som sa urazila, keby mi toto svokra zadrela. Slušne by som jej odkázala,že keď budeme potrebovať pomoc, potom sa ozveme.

marlent
26. nov 2019

Neznasam toto draha macka neni to len hociaka...najskor som bola nasrana na svokru ale ked som si precitala ten klinec od teba neni to len hociaka

taskataska
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzanaam
26. nov 2019

A ďaleko býva svokra od nás? 😂 Máme 2 psov a mačku, každá pomoc sa zíde 😉

erikavesela
26. nov 2019

@taskataska smutne, ze niekto cenu zvierata vnima cez peniaze...

gelifil
26. nov 2019

fuj, mne sa tie chlpy hnusia...ked si predstavim batoliace sa babatko s rucickami na zemi a potom olizujuce chlpy....bleeeeee

patkovao
26. nov 2019

jednoznačne NIE,zacne to upratovaním a skončí tým ze bude tvojmu decku svoje prso pchať do úst. A robit z teba nemoznu matku.Slušne by som ju odmietla. A mužovi povedz, že keď budeš v pôrodnici tak bude mať dosť času na to, aby upratal byť sám. Drz sa. A veľa zdravia vám obom prajem.

miadi
27. nov 2019

Moja drahà svokra tiež pelichà rovnako ako lacnejšia svokra. Macky budu rovnake jedine žeby si mala tu bezsrsti co vyzera ako ošklbanè kura. . Svokre odkaž že bude musiet chodit odchlpovat kazdy den lebo raz nestači. 😂Mozno ju tak prejde chut. Normalne jej povedz nie dakujem.

luba41
27. nov 2019

nedovolíš príst, nedáš kluče - tak nepríde..hotovo..aj keby si doma chovala ladoveho medveda , ju je do "tvojich" chlpov alebo inej "špiny" v tvojom byte úplne ničovaté nič..

fokuska
27. nov 2019

Ktovie ako to bolo naozaj. Mozno svokra ponukla synovi, ze chce pomoct, tak moze prist upratat aby si s novorodencom prisla do uplne cisteho. Mozno vie, ze jej syn doma neupratuje, ze je to vsetko vzdy na tebe, tak ti chcela pomoct a byt uzitocna.

A ked ti to doma muz povedal, tak uz tiez mohol pozmenit slova a teraz ked to pises tu tak uz je svokra monstrum lebo ide "odchlpovat" byt.

Zaujimala by ma verzia svokry a muza :D

A inak je rozdiel "draaaha" a "drahaaa" su to dve slova s uplne rozdielnym vyznamom :D

lovely5
27. nov 2019

@bubulili samozrejme ze ten rozdiel tam je. aj macicky bez rodokmena su krasne a mile. ale vystavna macka (vacsinou) ma aj inu povahu vhodnejsiu pre byt. tiez sa nechodia tulat po vonku a neroznasaju choroby. aj ked su v byte, tak nemaju ten instinkt ist von. co sa tyka chlpov tak nasa ich ma na rozdavanie, ovela viac ako ,,obycajna,, macka. pisem to vseobecne, neplati to na kazdu macku.

lindusss2016
27. nov 2019

Ja som mala veru zachranenu macku z ulice, ale v case mojho porodu uz bola davno len ciste bytova macka. Svokra tiez mala kydy okolo, ale mna to zas primalo trapilo. Po porode som prestala zvierata pustat do spalne, ale inak boli normalne v kontakte s detmi a nikdy sme nemali ziaden problem. Kamoske svokra povedala, ze ked ich maly nebodaj vdychne chlp, tak sa zadusi a zomrie 😫😳 takze asi tak, niektore svokry su proste drbnute, s tym nic nespravis. Ked jej to upratovanie spravi radost, ved nech dojde, aspon ti usetri robotu. O tyzden bude byt aj tak rovnako zachlpeny 😂 a babtko len o tyzden starsie...

harmona
27. nov 2019

Ja to nechapem ale co niektore svokry riesia @lindusss2016. Sak maju svoj vlastny zivot, tak naco zbytocne rypu do zivota inych? Ach jaj :/

montemotherone
27. nov 2019

Bez hejtovania, čiste vedecky. Je jedno či má mačka "modrú krv". Je to mačka 😉 A tie sú z hľadiska prenosu ochorení, a vzniku alergických ochorení až astmy, fakt rizikovejšie. 🤷‍♀️ Naopak, je dokázané, že pes v domácnosti kde je bábätko, posilňuje od mala jeho imunitu a riziko alergie znižuje. Ja mám dvoch. Pre istotu 😁 Takže ja s tvojou svokrou súcitím 🤷‍♀️. Ja keď niekde vidím ako ti mačky chodia po linke, po stole... Akože neleštím podlahu denne Savom, ale toto už ja nepríjemný...
A áno, je to tvoje dieťa, ale aj dieťa jej syna, jej vnúča. Je logické, že má obavy. To len znamená, že jej na ňom záleží. A to by som si veru neškrabala a s láskou takú výpomoc prijala 😉

bubulili
27. nov 2019

@montemotherone v "normalnej" rodine mačky nechodia po stole ani kuchynskej linke. Zabránim im v tom jednoducho tak, že bez dozoru v kuchyni ani nie sú. Inak moje mačky nesmú ani na gauč ani na stoličky a nieto na posteľ. Mne by bolo nepríjemné, keby si niekto u mňa sadne a celý je chlpatý ☺️ pochybujem že autorke behajú mačky po linke a stole, to fakt podľa mňa nie je normálne.

autor
27. nov 2019

Nie nechodí mi preboha po stole a nedajboze po linke 😂 na gauč chodí spinkať ale ma na ňom svoju dečku kde polehuje.

bubulili
27. nov 2019

@lovely5 nejdem sa hádať, mala som zatiaľ len 5 mačiek (samozrejme nie naraz 😅), 1 je krížená s britskou modrou, ale srsť majú rovnako čistú. Už len preto, že von nechodia a sú kúpené. Vonku majú volieru 3x3 m, ale nepustam ich mimo nej. Čo sa týka pytania sa von, z týchto 5 chcel von chodiť iba 1 kocúr, moje ostatné sú plné spokojné doma. Myslím, že pokiaľ mačka nie je púšťaná von, je preventívne odcervovana aj keď nechodí von a kupana, nie je rozdiel v srsti. V povahe a pritulnosti určite áno, ale v čistote nie.

lovely5
27. nov 2019

@bubulili my mame britku a ta je hunatejsia ako normalna - cize aj viac chlpov to som myslela. vysavame kazdy den 😄hocaka macka ak je len doma neprenasa choroby ani nie je spinava

tinkatinus
27. nov 2019

ale šak nech pride a poupratuje, sak povedz nech veci necha tak, ale nech umyje okná, pozmyva povysava, teda ak to nebude potom este spinavsie 😂 tak to urobila raz moja mama a druhýkrát svokra...to je asi aj nejaká tradícia, lebo moja mama vždy vraví, že bábätko ma ist do čistého. ale mne to nevadilo, mne to pomohlo a oni boli rady. Ešte mi aj mama navarila. Využi služby! Potom to už bude mozno všetko na tebe. 😁