Operacia haluxov v Ružinove

monula20
19. aug 2018

Ahojte máte niekto skúsenosti s operáciou haluxov v ružinovskej nemocnici?metodou kde vložia sroby do tvaru Z.dakujem

pauliq
20. sep 2018

@monula20 ahoj
Mne to tam robili 🙃

monula20
autor
21. sep 2018

@pauliq ahoj a kto ta operoval?a aká bola rekonvalescenciu?

pauliq
21. sep 2018

@monula20 MUDr Čembova
Uplne v pohode, prvy mesiac som sice brala lieky od bolesti skor pre istotu
Mesiac a pol som vobec nestupala na nohu a nonstop ju mala v tej pooperacnej topanke a potom pomaly som zacala chodit
Po 2 mesiacoch som nastupila do prace - prvy tyzden som krivala a potom uz vsetko OK

monula20
autor
21. sep 2018

@pauliq aj mňa ma operovať 😊ja sa skôr bojím čo mi na stalo neostane bolesť tak myslím že ma to bude tie árový stále pobolievat

pauliq
24. sep 2018

Ahoj, každý máme iný prah bolesti a pod. ale ja to každému odporúčam a neľutujem.
tak držím palce aby to dobre dopadlo aj u Teba

monula20
autor
24. sep 2018

@pauliq dakujem ti

lmonkal
21. nov 2018

ahojte, prosim vas to ide o tu novu metodu SCARF osteotómia, co s tym zacali v Skalici? velmi o tom uvazujem, mam 4 mesacneho syna a rozmyslam ci by to slo este absolvovat dokym zacne chodit..obavam sa, ze ak by bolo aj druhe dieta potom by som to musela cele odlozit o 5 aj viac rokov..tak neviem no. Este sa spytam boli tie bolesti velke? CHapem ze kazdy to vnima inak ja len kojim a nerada by som skoncila, kvoli tomu..a este posledna vec robili vam obe nohy ci len jednu?vdaka za kazde info

monula20
autor
21. nov 2018

@lmonkal Ahoj mňa včera mali operovať ale preložila som operáciu tiež mám 2 deti..nemal mi kto pri nich byt.vzdy po 1 nohe robia..opuch trva až 3 mesiace..píšem ti čo mi lekárka vravela..a to je ta metóda čo daju 3 árový do tvaru Z

monula20
autor
21. nov 2018

3 sroby

rolly
11. jan 2019

@pauliq
@monula20
Dievcata, v ruzinove operuju hallux v celkovej, ci v lokalnej anasteze?
K MUDr. Cembovej ste sli s vymennym listkom od vseobecneho lekara, alebo aky je tam postup?

pauliq
11. jan 2019

@rolly ahoj, ja som bola v celkovej anesteze, ale da sa vybrat lokál, spinal alebo celková
Obvodný ma najskor poslal k takému klasickému ortopédovi podla obvodu a od neho som mala ziadost o konzultáciu a odporúčanie na operaciu
Pani Dr som si vybrala na základe referencii z okolia.
Keby nieco kludne pis 🙃
P.

rolly
11. jan 2019

@pauliq vdaka za odpoved.

Ako dlho si cakala na termin operacie?
Ja mam odporucanie na mudr. Petrik zo skalice, ale maju uplne nafigu rezervacny system, neodpovedaju na maily a este to mam aj daleko. Hladam niekoho v ba.
Mala si sadru? Ako casto sa chodi na prevezy/kontroly? Kedy cca si mohla soferovat?

monula20
autor
12. jan 2019

@rolly ahoj ja som išla s odporúčaním od vseobecnej k ortopedovi a od ortoped s odporucanim za mudr.cembova..V lokálnej opichaju nohu mi vravela cembova

monula20
autor
12. jan 2019

@rolly Ahoj ja som mala čakaciu okolo mesiaca na operáciu u mudr.cembova

pauliq
13. jan 2019

@rolly ahoj, najskor ma poslala an rehabilitácie tam som chodila tyzden a termin operacie som mala tak do 2 mesiacov
Nemala som sadru, iba pooperacnu topánku. Teda z operacie som isla so sadrou hned ako prisla Dr po operacii mi urobit prevez ( v ten den) mi ju dala dole a uz som nemala
Iba pevne previazané
Prvy prevez bol tusim po tyzdni, po dvoch tyzdnoch od operacie mi vybrali stichy, kontrola vzdy po 2 tyzdnoch
Po 2 mesiacoch od operacii som zacala jazdiť
Prvy tyzden ma noha trosku pobolievala hlavne ked som dlho stala v kolone a preslapavala spojka brzda ale potom v pohode ( mne operovala lavu nohu)
P.

lmonkal
18. mar 2019

@pauliq este taká informacna otazka len..operacia je hradena zo zdravotného poistenia? Verim ze ano, som vo všeobecnej zp.dik

monula20
autor
18. mar 2019

@lmonkal určite ano

rolly
11. máj 2019

@pauliq
@monula20
Baby barle ste si brali so sebou uz na prijem, alebo vam ich doniesli az ked ste sli domov?
Co ste si zobrali na zakrok? Hygienicke potreby a pyzamo je klasika a okrem toho co este?
Kolko zien je na izbe?
Uaaaaaa. Buduci tyzden ma sekaju a zacinam byt v strese.

monula20
autor
11. máj 2019

@rolly ahoj ja idem 17.9. A barle zevraj ti tam daju

rolly
11. máj 2019

@monula20 mne dali poukaz na barle, ze si ich mam kupit v zdravotnickych potrebach

pauliq
12. máj 2019

@rolly ahoj
Mne priniesla barle pani z ortopedickým potrieb spolu s tou pooperačnou papučou
Nic špeciálne, urcite nezabudnúť nejake šľapky do sprchy a inak hygienu papuce pyžamo oblecenie na domov knihu a lieky ktore berieš štandardne
Ale to vsetko by si mala mat na takom papiery - asi 2/3 dni pred operaciou som so všetkými predoperacnymi vyšetreniami isla do polikliniky k nejakej Dr dohodnut sa ci chcem byt uspana uplne, lokalne alebo spinal
Na izbe sme boli 3
Drzim palce to bude dobre

monula20
autor
12. máj 2019

@rolly ja som sa v čakárni u dr bavila s pani čo už bola po operácii a vravela mi že jej tam dali barle

rolly
12. máj 2019

@pauliq dakujem. K anesteziologom idem zajtra, tak tam asi dostanem ten zoznam veci. 🙂

terezka_27
2. dec 2019

@pauliq
@rolly
@monula20
Ahojte, neviem ako aktuálne máte ešte túto tému, ale chcela by som sa spýtať, ako ste na tom po operácií? Nemáte žiadne komplikácie, bolesti? Pri nejakej vyššej námahe, trebárs šport necítite žiadnu bolesť?

pauliq
2. dec 2019

@terezka_27 Ahoj
Ja som rok a pol od operacie. Je pravda ze vysoke lodicky uz nenosim - ale myslim ze ak by som chcela zvladla by som to (nechcem zase tak tlacit v niecom palec 🙃) ale čižmy s opatkom v pohode aj cely den..
Túra mi problem nerobi ani po túre - boli ma druha, neoperovana noha.
Jedine kedy citim “operaciu” je pri zmene pocasia, nakolko je to moja prva zlomenina, nemam skusenost ci je to normalne ale Dr. mi povedala ze zlomeniny na pocasie citlivé.
Inak vsetko super, bez obmedzení a bez bolesti 🙃

monula20
autor
2. dec 2019

@terezka_27 ahoj ja ti ešte neviem povedať.. odložila som operáciu.. a idem tento týždeň na ňu

martiholo
24. dec 2019

@monula20 prosím Ta bol problém s preložením operácie alebo to brali normálne? Dakujem

monula20
autor
25. dec 2019

@martiholo ahoj úplne normálne 2x som preložila a 3x ma anesteziológicka nepustila

monula20
autor
16. júl 2020

Ahojte ja som 5 týždňov po operacii

nika5678
19. nov 2020

@monula20 @pauliq Ahojte, máte nejaký kontakt na sestričku alebo pani doktorku Cembovu? Hladala som na stránkach Ružinovskej nemocnice, ale už mi ju tam nenašlo vôbec, akoby tam nepracovala už :(
ďakujem