Operácia haluxov v Poprade

dominiqwa
6. nov 2017

Ahojte žienky viem, ze podobné príspevky sú. Zaujimalo by ma však či ste niektorá absolvovala operaciu haluxov v poprade. Ako to dopadlo, akou metodou a hlavne ako dlho ste sa davali dokopy. Veľmi sa odhodlavam nakolko mam dost uz bolesti a problem obud vhodne boty. Ďakujem

lindusss2016
6. nov 2017

Ahoj, ja osobne skusenosti nemam, ale poznam ludi, co absolvovali op a kazdemu sa haluxy vratili. Op nepomoze, ony dorastaju. Dokonca som pocula o jednom pripade, ktory dopadol velmi zle. Skus si to este rozmysliet, haluxy sa daju riesit aj cvicenim, konkretne sa to vola dornova metoda, skus vygooglit, ci to niekto v okoli nerobi, je to na dlhsie, ale vysledok urcite stoji za to. A odporucam, aby si sa obzrela po barefoot obuvani.

janinah
6. nov 2017

@lindusss2016 nerozumiem o čom píšeš,správne odoperované haluxy znamená sekať a napraviť kosť,tam sa nemá čo vrátiť ani čo dorásť,som zdravotník a mám aj osobnú skúsenosť

@dominiqwa tam sa robí rtg snímok a meria sa uhol vychýlenia kosti a pri určitom čísle je už potrebná operácia,ja som si roky oddialovala operáciu správnou obuvou s anatomicky tvarovanými vložkami

janinah
6. nov 2017

PN bolo 3 mes.,lebo ak j ked bolesti už potom nie sú,tak noha opúcha a nie je dobré sa pchať do práce skôr ako lekár dovolí

lindusss2016
6. nov 2017

@janinah
Pisem len o tom, co mi hovorili zname o ich operacii haluxov. Ja nie som zdravotnik, nvm, ako ta op prebieha. Je pravda, ze vsetky, co mi to spominali, boli operovane uz davno a myslim, ze ako deti (ale nie som si ista).
A napisala som, ze viem o dornovej metode, ktora moze pomoct proti haluxom, tak nevidim na tom nic zle, poradit niekomu neinvazivnu metodu.

lindusss2016
6. nov 2017

@janinah
A samozrejme, nemyslela som to tak, ze dorastu mesiac po op 😉 zeny, ktore mi o tom hovorili, boli uz starsie a vratilo sa im to po niekolkych rokoch.

dominiqwa
autor
6. nov 2017

A tak medicina pokrocila a uz je x metod ako sa to da urobit...
@janinah to sekanie a lamanie znie tak bolestivo a strasidelne. Mám pravú nohu horsiu a to mam len 25 rokov nechcem čakať do neviem kedy ze to bude horsie len a budem mohla len bosa chodit

bosoriak
6. nov 2017

@dominiqwa chod za ortopedom a nechaj sa vysetrit. Mam v rodine niekolko zien, ktorym to operovali, nikomu nic nedorastlo ani sa nevratilo, operacia prebehla v spinale a asi tri tyzdne po uz vsetky normalne chodili. Ak to boli, je nacase ist k lekarovi.

lindusss2016
6. nov 2017

@dominiqwa
No ja by som si dobrovolne nedala operovat nic, keby som vedela, ze je aj ina moznost. Ale tak kazdy sme iny a verime inym metodam.

dominiqwa
autor
6. nov 2017

@bosoriak asi pojdem za viacerymi ze budem mat ma zvazenie ich slová. Bolí a obud hoc co sa nedá a všetky vyrabaju normalne uzke a niesom stara babka

lindusss2016
6. nov 2017

@dominiqwa
No tak s tym nesuhlasim, ze vsetky topanky su uzke alebo pre stare babky . Vygoogli si barefoot obuv, dnes sa uz naozaj vyraba neskutocne mnozstvo stylovych topanok, ktore maju dostatok priestoru pre prsty. Alebo si myslis, ze pojdes na operaciu a bude z teba Popoluska? 🙂

dominiqwa
autor
6. nov 2017

@lindusss2016 ďakujem ti za mudre rady, zboznujem premudrete ktore sa zapajaju do diskusii. Chcela som však počuť skusenosti s tymto a nie múdre reči. A ano chcem byt popoluška 👸

lindusss2016
6. nov 2017

@dominiqwa
Ako co je mudra rada? Ze zozenies aj topanky so sirokou spickou? Ano, zozenies, len treba sa pozriet aj inde ako v deichmane. Nechcela som ti zle, dornovu metodu som spomenula, lebo o nej malokto vie, ze sa nou daju liecit haluxy. To, ze nemam osobnu skusenost, neznamena, ze nic neviem. Nahodou sa o tuto temu dost zaujimam, kedze mam kamosku, ktora ich ma.velmi zle a co to mam o zdravom obuvani nastudovane.

dominiqwa
autor
6. nov 2017

@lindusss2016 prepac nenakupujem tam a mam to dedicne nie z obuvy.

lindusss2016
6. nov 2017

@dominiqwa
O dedicnosti haluxov pravdupovediac nic neviem, viem, ze ich moze sposobit nespravne obuvanie, presne uzke spicky, ktore tlacia palec dovnutra. Teda tvoje som nevidela, ale moja ozaj dobra kamoska ich ma velmi zle a ma obrovsky problem s vyberom topanok. Netvrdim, ze u teba to sposobila obuv, alebo ze by to mala nebodaj napravit, akurat by ti siroka spicka mohla pomoct od bolesti. A ako si sama napisala, sekanie kosti znie dost zle, pre mna teda urcite ano a ak clovek pracuje, toto sa da napravit pravidelnym cvicenim a specialnym masirovanim (ovsem asi zalezi aj od stadia)
Kamoska ma take tie haluxy, ze ked si da v lete balerinky, tak jej z nich trcia von az na zem. Ale je tvrdohlava a neda si od nikoho poradit, ani to nijak neriesi, tak super, ze ty si sa odvazila a hladas sposob, ako sa toho zbavit.

ammellia
6. nov 2017

@dominiqwa jasné, že je to zo zlej obuvi. Môžeš mať k tomu dedičný sklon, ale keby si nenosila celý život nevhodnú (teda tu bežnú) obuv, tak sa nevyvinu, však prečo by sa mala noha krivit, ak ju nič netlačí. Ale to nie je tvoja chyba, len módny priemysel nemyslí na správny anatomický tvar topánky (teda aby sa špička nezuzovala na strane palca).
Videla som už rôzne návody na riešenie haluxov, barefoot obuv a cvičenie naozaj mnohým pomohlo k zlepšeniu stavu (alebo aspoň sa to už viac nezhorsovalo).
Ja by som ti poradila nájsť nejakého šikovného fyzioterapeuta, ktorý by sa na to pozrel

lindusss2016
6. nov 2017

@dominiqwa
Inak tu dornovku robi moja svokra a uz mi hovorila o vyliecenych haluxoch, aj mi ukazovala zhruba, co sa s tym robi, lebo som tam chcela dokopat tu kamosku, ale ona sa fakt neda, nicomu neveri. Takze nemam to nacitane len niekde z netu, naozaj to funguje, ale nvm, ci sa tym daju vyliecit aj tie najtazsie pripady.

dominiqwa
autor
7. nov 2017

@lindusss2016 tak vzhladom k tomu kde byvam na inernete som nikoho nenasla v okoli kto by sa tym zaoberal... a chodit do blavy alebo ní kde na zapad je pre mna nepredstavitelne

dominiqwa
autor
7. nov 2017

@ammellia mam to od detstva, mam 25 lodicky som ani nestihla nosit este poriadne

ammellia
7. nov 2017

@dominiqwa skus tuto fyzio, je z LM, ale mozno poradi aj niekoho blizsieho k tebe http://lenkaleskova.sk/

daja07
7. nov 2017

@dominiqwa nie je to len lodickami. Vacsina beznej obuvi je vpredu zuzena pri palci a len podporuje haluxy. Odkedy sme riesili obuv pre dieta tak si vsimam aj co maju na nohach ine deti. Mnohokrat uz prve papucky su male na dlzku a bohuzial aj na sirku. Noha je v nich na doraz. Co sa z toho potom vykluje tazko povedat no uz tu zacina zle formovanie nohy si myslim. Inak moja mama ma haluxy a stale si kupuje topanky so zuzenou spicou a nechape preco ju bolia nohy. A ja nechapem ako jej to este vysvetlit ze si kupuje zle topanky

lindusss2016
7. nov 2017

@dominiqwa
Ja by som tiez skusila fyzio, popripade sa popytat, ci nevie o niekom, kto sa venuje presne tomuto. Je to dnes tak rozsireny problem, ze by to snad mohol riesit aj niekto.z vasho okolia. Jasne, ze do BA je to daleko. Ak by si sa rozhodla pre cestu cez fyzio, tak to trva dost dlho a to by si musela stale casto dochadzat, to by naozaj neslo.
Haluxy nemusia byt sposobene len lodickami, aj tenisky ti mozu tlacit palce smerom.dnu, ked maju uzsiu spicku. Prikladam foto, ako vyzera podrazka, ktora ti na palec netlaci. Vsimni si tu palcovu hranu, je rovna, vobec sa.nezuzuje.

lindusss2016
7. nov 2017

@daja07
Ja tak isto, od kedy riesim topanky pre malu, tak si to vsimam. Je to, ako pises

viera77
7. nov 2017

@dominiqwa zial, tiez mam haluxy od detstva, moja mamina mala prave operovane obe nohy v BB...mam aj dost siroke chodidla, ale pokial si dobre pamatam, aj z rozpravania mamy, uzke topanky som ani ako dieta nenosila, od puberty som si uz kupovala len sama a absolutne neznesiem na nohach uzsiu obuv, akonahle len pocitim naznak otlacania, tak ani nekupujem, neznesiem, ak ma topanky tlacia, pre mna je to len utrpenie v takom niecom chodit a radsej budem tie moje oblubene nosit az do "zodratia"...ale aspon usetrim, kedze obuv so sirkou H je velmi problematicke aj zohnat.
Samozrejme casom aj ja zvazujem operacie, mamine neskutocne pomohli, jej haluxy uz bezne doslova prederavili obe topanky/cizmy na bokoch, obrovsky problem vobec nejaku vhodnu obuv kupit, a mala uz aj velke bolesti. Teraz to uz ma super, s vysledkom je velmi spokojna a konecne si cela hrda kupuje topanky bez obav a hlavne s radostou.

lindusss2016
7. nov 2017

@viera77 kukni obrazok vyssie, za uzku topanku sa povazuje aj bezna obuv, proste vsetko, kde sa palcova hrana co i len trosku zuzuje.

viera77
7. nov 2017

@lindusss2016 pravdepodobne som sa len zle vyjadrila...pisala som presne o obuvi zuzenej na spickach, ktoru nekupujem (samozrejme, ze dostat uzku topanku na siroke chodidlo ani nestoji za pokus)...topanka nemusi hned na pocit tlacit, staci len, ze ma zuzeny tvar....v obchodoch sa da najst aj klasicka obuv so sirokou spickou, bez zuzenia, aj niektore modely zdravotnej obuvi su tak šite, dokonca obuv so sirokou spickou kupujem aj detom, ale to urcite nie v Deichmanne 😉
Mladsia dcerka ma siroke chodidlo a starsia zase uzke...je to sice beh na dlhe trate, ale ako sa hovori, kto hlada najde 🙂
Klasicke lodicky nepoznam, vobec mi ani nechybaju, ale napr. v praci mam obute extra siroke a neskutocne pohodlne poltopanocky so sirokou spickou na mini opatku, sice maju uz asi aj 5-6 rokov, ale predtym som ich malinko nosila a vdaka nim mam teraz doslova nebicko na nohach 🙂
Zial, nepomozem si, ale barefoot ma dodnes, ani po narodeni deti, vobec neoslovil, nie som s nim vobec stotoznena a skusat momentalne ani nebudem, nehovoriac o cenach tejto obuvi a celkovo obmedzenej dostupnosti v kamennych predajniach.

lindusss2016
7. nov 2017

@viera77
Chapem, ak o barefoot nie si presvedcena, na silu sa to neda. Dostupnost je bohuzial slaba stale, ale kupujeme na nete a zatial nebol problem, vzdy som trafila. Mne sa aj stylom bf paci ovela viac ako zdravotnicka obuv, takze u nas bolo rychlo rozhodnute. A navyse v prospech hraju fakty, ze je to navrat k prirodzenosti ludstva, co sa ja celkovo snazim zahrnut do svojho zivota vo viacerych oblastiach, takze nepochybujem 🙂

bruja
20. mar 2021

@lindusss2016 prosim kde je vaša svokra s dornovou metodou rada by som k nej chodila. Ďakujem

lindusss2016
20. mar 2021

@bruja juj zial, svokra zije a pracuje v CR 🤷‍♀️ ale dornovou metodou sa aj tu zaobera dost ludi, treba pogooglit