Je to úpal alebo iná choroba?

olinka123
11. máj 2014

Dnes sne boli s 1,5 rocnou dcerkou vonku v zahrade. Mala satku na hlavicke. Boli sme vonku asi 2 -2,5 hodinky bolo iba tak 24 stupnou.potom isla spinkat bez problemou. Po zobudeni tiez vsetko ok aj sme sa okupkali a napapkali len po uplynuti asi 3 hodin zacala byt unavena a malatna. Mala vysoky teplotu asi 39. Dalu sme jej zabali potom boli dobre. Zaspinkala a teplotu dostala zase v noci. Co to moze byt? Upal? Prehriatie? Potit sa nepoti. Pije tekutiny aj ked malicki ale casto. Mozem jej dat liek na teplotu? Zevraj pri upale sa to nesmie. Kto mal uz nieco podobne? Poradite? Vdaka!

zuzka1008
11. máj 2014

Môže to byť prehriatie, záleží či ste boli na slnku, včera síce bolo 24st ale slnko poriadne ostré,ja som bola v záhradke 3h na slnku,nenatrela som sa a už mám červené plecia, pritom nemám problémy zo slnkom ani s opaĺovanim. Musí veľa piť , ak nechce daj jej cez striekačku, je to fajn hra, ked sa naučí princíp bude to pre ňu hra

monika1302
11. máj 2014

my sme mali minule to iste ties sme boli von prisli domov mali horucku 39 nepreslo nam do rana isli sme k dotorke a mali sme herp anginu na ktoru niesu lieky museli sm len vydrzat mala take pluzgieriky v pusinke a tri dni take vysoke horucky a potom prestali a bolo dobre