10-dňové bábätko stále plače

zuzka0601
14. dec 2019

Ahojte mamičky... Môj chlapček stále len plače, vie sa upokojiť len na prsníku, na ktorom vydrží maximálne 15 minút potom tvrdo zaspí. Cca po pol hodinke ho zase priložím a takto to robíme dookola lebo len na prsníku neplace. Hneď ako ho uložím do postieľky sa zobudí s veľkým plačom. Zdá sa mi ako keby ho bolelo bruško, stále tlačí a je červený. Za každým sa mu podarí vykakat ale len straaaasne máličko. Už som mu masirovala bruško, cvičila nožičkami, položila lazkat na bruško a vôbec nič mu nepomáha. Už to je takto od včera doobedia. :( viete mi niečo poradiť ako mu pomôcť? :( mame len 10 dní... Ďakujem za každú radu.

xjakubikovak
14. dec 2019

u nas pomohol sam simplex 🙂 ine nic nepomahalo

marlent
14. dec 2019

Sab simplex rektalna rurka neprekladaj do postielky ak sa ti da nechaj si ho pri sebe...aaaaaa este pevne nervy u nas toto trvalo sialene dlho

peka1
14. dec 2019

Nahriaty vankúšik na bruško

nini15
14. dec 2019

@zuzka0601 sab simplex aj my na tom frcime.no niekedy aj tak sa puci a nervuje no uz omnoho menej od kedy ma kvapky

deti95060810
14. dec 2019

nám pomáhala aj teplá voda na bruško - pri kúpeli. Tak isto aj cvičenie v teplej vode...pri väčšom dieťati je dobrý aj rumančekový čaj....

jeliz59
14. dec 2019

Ahoj mali sme kolíky pomáhali nám probiotiká probio fix,mast pupik na masáž bruška kúpiš v dr Max,
mali sme predpísané kvapky espumisan, tepla plienocka na bruško masáž ,dobre si odgrgnut treba ,prešli sme na UM to sa nedalo pozerať ako ho bolí bruško a má kolíky mali sme na predpis mlieko Nutrilon comfort od našej Dr. a pomohlo nám veru...pil už len to.....
Prajem pekný deň a nech Vás už koliky netrápia.....všetko dobré...

jeliz59
14. dec 2019

@jeliz59 a ináč stolicu mal zlú tvrdú trápil sa a toto mlieko je tukové takže mu zmäkcilo stolicu a konečne kakal normálne ako mal....

jvasenka
14. dec 2019

Ak ho boli brusko kvoli prdikom nam vcelku pomohol espinusan a probiotika+ja som vylucila mliecne vyrobky a potraviny kt nafukuju. Taktiez feniklovy caj (ten pijem ja ale moze sa davat aj babatkam, treba pozriet kolko). A najviac nam pomohol klinovy vankus ale mala ma reflux. A urcite nosit babo v polohe kt mu je najpohodlnejsia, davat si ho na seba bruskom nech na tebe trosku pospinka a mala tiez hned plakala ked sme ju dali do postielky ale pri mne krasne spinkala... Každopadne by som to konzultovala s mudr🙂

zuzka0601
autor
14. dec 2019

@jeliz59 no my sme čisto len dojcení a to som počula ze týmto problém by sme sa mohli vyhnúť :( aj my sme dnes boli v lekárni a odporučili nám tie isté Probiotika... My mame problém aj s odgrgnutim..aj pol hodinu ho držím a aj tak si negrgne :(

zuzka0601
autor
14. dec 2019

@jvasenka ďakujem krásne.. Áno idem v pondelok k doktorke určite len už som bola zúfalá tak som chcela radu 🙂 Probiotika sme boli už kúpiť.. Ja som prvorodicka tak sa ešte moc v ničom nerozumiem :( myslím si ze keď sa vykaka ale prestal prdiet tak ho boli bruško kvôli tomu... Neviem... Vidím len ze po papani sa spúča, ocervenie potom si max. 2 krát prdne a trosku sa vykaka.. Snáď nám doktorka pomôže v pondelok :(

zuzka0601
autor
14. dec 2019

@jeliz59 môžem sa ešte opýtať je pravda ze ak bábätko dostane kolísku raz tak už ju má dlho... Nemôže to byť len jednorazové?

xjakubikovak
14. dec 2019

@zuzka0601 aj dojčené deti maju taketo problemy 🙂 este nemaju dozrety tráviaci system ale nebude to trvat vecne, za chvilu to prejde 🙂 podla mňa si nemusi vzdy grgnut, ked je bábo dobre prisate a neprehlta vzduch tak by to malo byť ok aj bez odgrgnutia.

jvasenka
14. dec 2019

@zuzka0601 ja som tiez prvorodicka ale mam kamosku na telefone😂😂 (jej syn ma 2r)..ak je plne dojcene babo a je problem skus si trosku posledovat stravu.. Ak si nevie odgrgnut to nevadí zjavne sa nenahltalo vzduchu... Nie každe babo si odgrgne... Skusaj ale ak do pol hodiny nic neries...nam najviac prdka vo vibracnom kresielku a ked je bruskom na mne ale partnerovi... ked kojis skus hladkat babu brusko prinajhoršom rektalna rurka...kolika trvá cca 3 mes.

jeliz59
14. dec 2019

@zuzka0601 no my sme mali cca 2 mesiace keď sme mali zmenu mlieka už bolo dobre prešli bolesti stolica bola aká má byt

jeliz59
14. dec 2019

@zuzka0601 áno ja som ho držala aj trištvrte hodinu masirovala suchala chrbatik a nič...dakedy grgol dakedy nie...a preto je dobré mať klinovy vankúš do postielky

zuzka0601
autor
17. dec 2019

@nini15 prosim ta tie kvapky dávaš len keď to na babo ide alebo aj nejak preventívne?

danusa63
17. dec 2019

Espumisan. Treba to dávať aspoň tri dni vkuse

timilv
17. dec 2019

Nás tiež zachránil Espumisan a probiotiká (Bio Gaia). A skús si odsledovať stravu, dcéru bolelo brucho keď som jedla čerstvé pečivo, mohla som jesť len 2-3 dní staré. Nič čo bolo kysnuté som nemohla zjesť čerstvé, inak nastalo peklo 😉
Držím palce 🙂 u nás to prešlo hneď ako som si v strave odsledovala, že čo jej vlastne vadí a potom sme už ani kvapky nemuseli brať...

zuzka0601
autor
17. dec 2019

@timilv áno Probiotika sme už začali dávať každý deň ale mame probio fix snáď sú tiež dobre 🙂 a teraz nám doktorka dala kvapky sab simplex.. Prosím ťa ten espumisan si dávala len keď ju chytili kŕče alebo aj potom pre istotu? Ďakujem no zatiaľ sa všetko bojím jest :( aby nás to zase nechytilo ale dnes som už dala na raňajky probiotický jogurt a vlocky s jablkom... Snáď mu nič nebude :( chlebík papám ale len bielkovinovy a to skoro každý deň skúsim vysadiť 🙂 a ďakujem krásne za radu 🙂

zuzka0601
autor
17. dec 2019

@timilv a keď si varila si jedla všetko? Ci boli ešte potraviny ktorým si sa musela vyhnúť? Viem ze každé bábätko je iné ale len tak pre zaujímavosť co by mu mohlo uškodiť 🙂 už nechcem zažiť také dva dni ako keď ho bolelo bruško to bolo strašne :(

timilv
17. dec 2019

@zuzka0601 my sme dávali nejakú dobu Espumisan aj keď nemala problémy, ale nie dlho...
Ja som do polroka nemohla nič s laktózou, lebo malá sa hneď vyhádzala... Inak som jedla mimo jedál s laktózou, čerstvého pečiva a hríbov (nemám ich rada) skoro všetko... Napadlo ma, že dcéru napríklad veľmi bolelo bruško po vajíčkovej polievke

nini15
17. dec 2019

@zuzka0601 do kazdeho mliecka 15 kvapiek