Teplota u 6-ročnej

miirkka1
18. feb 2023

Ahojte Maminky.
Dcérka v nedeľu večer dostala horucky 39,5 a viac,trvalo ešte pondelok utorok streda.Cely čas mala slzave oci,trochu vytok z nosa, kasel.Boli sme u Dr.Crp dobre,takže len sirup na kasel atď . Proste vírusové ochorenie.Aj mladšia mala 2dni teploty ale len okolo 38 a ja tiež.Ved to asi každý.

Vo štvrtok, piatok bolo dobre,len pokaslievala sucho.Vcera večer a dnes jej začali zase teploty 38,5.Boli sme na pohotovosti.Nebrali jej ani crp,ani ju nepocuvala,že to už potrebuje antibiotika.
Ze ma cervene hrdlo.Aj keď sme žiadali crp,vravela,že či ju ideme presvedčit, ved ona robí už 30rokov toto.
Tak ok teda.Predpisala jej ale Ospen.Nie je ten len na streptokoka?Bože byť že sa jej pridruzila baktéria streptokok?

janinah
18. feb 2023

Dr.to robí 30 rokov,ver,že už dávno vie co ma na angínu predpísať.Je úplne lege artis liečiť " podľa skusenosti".

miirkka1
autor
18. feb 2023

@janinah keď práve ju vôbec neboli hrdlo.Idu jej priesvitné sople a kašle sucho a ta teplota

1mina
18. feb 2023

Nahodou hnis v hrdle nema ? Lebo moje deti ked mali, tak povedala dr ze ich ani nejde trapit crp ze proste musi dat atb nato

ariannazara
18. feb 2023

Moj mal minule hnis v hrdle crp nemal zvysene dala mu antibiotika ze ma anginu. Niekedy je to fakt nutne.

marianarem
18. feb 2023

@miirkka1 Ospen nie je len na streptokoka, je to penicilinove atb ucinne proti roznym bakteriam. Tento priebeh, co opisujes, je typicky pre sekundarnu baktetialnu infekciu. Sama son taku raz mala, tiez doktorka na pohotovosti takmer bez vysetrenia predpisala atb a naozaj okamzite zabrali.
Druha moznost je, ze u Dr. alebo inde ste chytili nejaky iny virus. Ved ak mas velky odpor k atb, tak sprav si pripadne domace crp, mozno ukaze, ze tam ta infekcia ozaj je.

miirkka1
autor
18. feb 2023

Nie ja nemám odpor k antibiotikam.Lenze ona ich ako menšia tak často brala,že to bolo hrozne.Aj 10x za rok.Mavala stále angínu hnisavu. Teraz na hrdle nemá hnis,len je cervensie také prekrvene. Vravela,že ju skriabe ,keď kašle.
Ale ak je to aj na tu sekundárnu bakteriálnu infekciu,tak ok.
Isto sme mali chrípku,test na koronu vyšiel negatívne.Lebo sme mali zimnice a teploty a bolesti tela