20 mesačná dcérka si namotáva vlásky a trhá ich

ivage
7. júl 2013

Ahojte, potrebovala by som poradit. Moja 20-mesacna dcerka si uz asi 3-4 mesiace namotava vlasky na prst a ked jej prstik nejde vytiahnut, vytrhne si chumac vlasov. Spociatku to robila len ked bola unavena, pred spanim, teraz to uz robi velmi casto, pocas celeho dna. Hlavne pri zaspavani uz nepomaha nic, skusam jej vlozit makku hracku do ruk, chytam jej rucicky, hladkam po vlaskoch, aby nemala moznost si tie vlasky chytat. Najnovsie som ju uz zacala uspavat na rukach, lebo vtedy to nerobi. Uz ma navrchu hlavy skoro plesinku. Radili mi, aby som jej vlasy ostrihala uplne nakratko, aby nemala moznost si ich chytit, ale ked mne je luto jej ostrihat vlasky, ak by bola ina moznost zbavit sa tohto zlozvyku. Nestretli ste sa s niecim podobnym, neviete mi poradit, co s tym? Mala je spokojne dieta, stale usmievave, spolocenske, avsak je velmi aktivna, stale v pohybe a ja mam pocit, ze ked je v klude (pri zaspavani, ked sa hra posediacky, "cita" knihy, pozera rozpravku...) nevie co s rukami...
Dakujem za kazdu radu.

petraxy6
7. júl 2013

@ivage ja to robím doteraz 😀 a to hlavne keď som nervozna, alebo sa mi chce spať 🙂 je to taký ukľudňovák 🙂 A už to robí aj moja malá. Drvivú väčeinu je v mojich vlasoch, ale keď jej zakážem, tak si "krúti" svoje. Nie som si istá, či ju od toho odnaučíš. 😕

sisa2010
7. júl 2013

je to jej zlozvyk, aj moja 3,5 roč. dcerka to zacala robit asi pol roka dozadu a este si ten prst s namotaným chumáčom vlasov vopcha do pusinky a cmula ho a tak zaspí, minule plakala lebo si na palec namotala velmi pritesno vlasky a palcek jej az zmodral, nevedela som jej tie vlasky pomotané na palci rozmotať, tak sme to museli jednoduch odstrihnut, vslijako som jej dohovarala davala do postele plyšakov, nic nezabralo, teraz to neriešim, verim ze s toho raz vyrastie. inac ako pises aj ona je velmi zivá, a neposedí na mieste a ked na nu pride unava, sadne a uz toci vlasky a cmula palcek. 🙂 🙂

jania023
7. júl 2013

@ivage skus jej vlasky zopnut ale daj cepcek a ono ju to prejde

bipa
7. júl 2013

ked pises ze ma navrchu hlavy skoro plesinku, moj nazor je lepsie ostrihat na kratko a narastu jej lepsie a hustejsie zdrave vlasky, aj ked je teplo vonku a je vhodne 🙂

maminalenka
7. júl 2013

skus si najst nieco k tejto teme ,, Trichotillomania ,,

maminag
7. júl 2013

môj starší keď bol malý robil presne to isté, len s tým rozdielom, že to robil mne, a tiež by som asi zvolila to ostrihanie, je leto a vlásky jej narastú ešte krajšie....

suri023
7. júl 2013

Ahoj. Mám 25 ročného brata, ktorý trpí ľahšou formou Trichotilománie. Začalo to u neho už v dojčenskom veku. V puberte si vytrhal na strane hlavy plešinu, no potom si uvedomil že to nepôsobí moc dobre na baby a odvtedy si to nevytrhne. Ale stále si krúti prameň vlasov, akonáhle sa tie vlasy krútiť dajú. Radšej sa strihá na krátko aby to nutkanie nemalo zmysel. Neviem v podstate poradiť čo s tým máš robiť, iba píšem skúsenosť. Želám všetko dobré.