5 ročná dcérka sa sťažuje na bolesť nožičiek

solmula
16. dec 2014

Baby potrebujem radu,moja 5ročna dcérka sa v poslednej dobe sťažuje na bolesť nožičiek alebo aj hovori že ju neposluchaju.Máte s tym niekto skusenosti??neviete z čoho to može byť??za odpovede vopred dakujem

mata2
16. dec 2014

mozno rastove bolesti..moj tomas ich mal,boli sme na ortopedii,nosil v topankach na mieru robene vlozky a bolesti vyrazne ustupili....

aggnesss
16. dec 2014

Aj my mame taky problem,mali v noci place ze ho bolia nozicky ma len 2roky.Zajtra ideme prave k lekarke,tak som zvedava co nam povie.

pribinak
16. dec 2014

Nema ploche nozicky? Vtedy deti bolia nozicky, pretoze im plocha noha nedrzi klembu nozicky ( poucenie od ortopeda)

pipinka4
16. dec 2014

@solmula ja ked som bola mala tiez ma.bokievali htozne nohy hlavne v noci ale to boki rastove bolesti mamina mi nahriala uterak a obalila v nom proste staci teplo a po par minutach je pokoj alebo natret nejakym kremom dolgit alebo co alebo som pocula zevraj pomaha aj platene vrecko naplnene konskymi gastanmi a to v posteli mat pri nohach.ja som to mala dlho aj som plakavala koly tomu ked ma to bolelo.neviem ale moze to byt aj plocha nozka aj tu bolest som citila ale to som uz ani nemohla dostupit na tu nohu cize neviem ci je to z plochejnohy.mne na to pomohli len silne protizapalove lieky.tak ci tak nech to neni nic zle a vela.stasticka 🙂

solmula
autor
16. dec 2014

@pribinak nie ploche nožičky nema pojdeme na očkovanie tak budem lekarke o tych bolestiach hovorit

dany_ch
16. dec 2014

@aggnesss @solmula akurat tento mesiac som čítala jeden článok práve o boľavých nožičkách. lekári roky riešili ploché nohy, ale bolesť neprechádzala, a to preto, že v skutočnosti išlo o to, že dievčatko malo jednu nôžku trošku kratšiu. keď dievčatko dostalo ortézu - niečo ako ortopedické vložky, tak bolo poznať zlepšenie.

solmula
autor
16. dec 2014

@mata2
@aggnesss
@pribinak
@pipinka4 Dakujem za odpovede nemame ploché nozky,pojdeme k dr.a poviem jej o tomto probleme,normálne som sa bála ste ma upokojili 🙂

pipinka4
16. dec 2014

@solmula ked nemate ploche nozky tak asi z toho rastu to je uplne bezne 🙂 a nic nebezpecne 🙂 daj vediet co povedala dokyna 🙂

solmula
autor
16. dec 2014

@pipinka4 jasne babulky dam vam vedieť a dakujem za rady 🙂

marduliena
17. dec 2014

Aj moju dcérky bolievali nožičky, boli sme aj u ortopeda, všetko mali v poriadku, na svoj vek boli vyžšie a klby sa nestíhaju vyvíjať preto ich bolievali nohy

kachorratt
17. dec 2014

@solmula nebude to z chrbtice? ja mám miernu skoliózu,lordózu, ploché nohy a niekdy mávam ukrutné bolesti noh, že až tabletku musím dat ☹ možno aj tam by som hladala pričinu.....

solmula
autor
17. dec 2014

@kachorratt nemame žiadne problemy s chrbticou ani ploché nožky nemá asik to bude s toho rastu 🙂 bola som aj u dr.poslala nas na ortopediu a nic je to ževraj tym rastom ona v poslednej dobe dosť vyrastla

margaretka
17. dec 2014

treba to sledovat ci aj nepada a pod. mali sme znamu ktorej dceru boleli nozicky skoro 2 mes. hlavne kolena a zistila sa jej priserna najhorsia choroba.

yarnie
17. dec 2014

Objednať sa na krv.

solmula
autor
17. dec 2014

@margaretka Pane Bože presne tohoto som sa aj ja bala ☹ budem sledovať všetko

barbara589
17. dec 2014

Su to asi tie rastove bolesti . Ale môže to byť aj chrípka. Ak mala nedávno chrípku ale niečo podobné mohlo jej to akoby sadnúť a nožičky. Presne toto mala moja dcérka .. 😉

katrin21
17. dec 2014

@solmula nebrala by som to na lahku vahu...nemusi to byt nic, ale..... poznala/poznam som dievcatko, co malo v tom istom veku bolesti noziciek a nahoniec malo nejaku chorobu kosti, neviem presne aku, ale rok vkuse muselo ležať na posteli zo zavažiami na nohach, aby s nimi vobec nepohla...... potom sa znova ucila chodit..
Dnes je z nej zdrava uz davno dospela zena a nedavno sa vydala... ale vtedy to bolo nieco vazne, skoda, ze neviem presne aka diagnoza to bola, ale pamatam si to, lebo som bola dieta a lutovali sme ju, ze musela takto niekde v Tatrach na specializovanom pracovisku ležať. rok nebola vlastne vobec doma...

sandri
17. dec 2014

No ja tiez nechcem strasit, ale v rodine mame chlapca (teda uz je z neho vlastne dospely chlap), ktory ako 3-rocny stale plakal, ze ho bolai nozicky, vobec nechcel chodit, len na rukach sa nosit, obvodacka rodicov odbila, ze maju rozmaznane dieta, nakoniec sa po znamosti dostali do BA na vysetrenie a ukazalo sa, ze maly ma leukemiu ☹ zo vsetkeho sa stastne dostal, len tym chcem upozornit na to, ze to netreba prehliadat a bagatelizovat - radsej zbytocne vysetrenia ako zanedbane ochorenie... bohuzial, viac priznakov neviem, uz je to takmer 20 rokov odvtedy, len tie bolave nozicky si pamatam.

jaako
17. dec 2014

@aggnesss ahoj. Môj syn má tiež niečo cez 2 roky a včera v noci sa zobudil, že ho bolí nožička. plakal a chcel sirup, nech ho nebolí. chcel aby som mu ju masírovala. potom som mu ju tak za predkolenie silnejšie stlačila a držala a to mu robilo dobre.potom zaspal. tiež som znepokojená, lebo to už od septembra spravil asi 5krát.
aj si myslím, že sú to rastové bolesti, lebo plakal len v noci. cez deň nič. mňa ako dieťa tiež bolievali nohy od kolien dole, a že sú to rastové bolesti. asi aj boli. ale u mňa tie bolesti trvali hádam aj do 15 rokov. daj mi prosím vedieť, čo vám povedala doktorka. ďakujem

atomica87
17. dec 2014

Bolievali nohy mna, som zdrava ako repa, mojho braska, je zdravy, a teraz aj nasho drobca....tym nechcem nijak podcenovat ziadne problemy, len naznacujem, ze to nemusi byt ziadny velky problem aby si sa zbytocne nestresovala. AK je to rastova bolest /to bolieva v takych obdobiach ze chvilu boli par dni, potom dlho dlho nic a zas par dni/ tak mam overeny recept. Nasadit vigantol a lytka na noc do tepla. Nasmu drobcovi som uplietla take hrubokanske stucne, a ked ho jedenu noc boli tak mu to supnem s vigantolom na tyzden a zas mame na dlho dlho pokoj....

solmula
autor
18. dec 2014

@sandri
@katrin21 Baby ale tie bolesti nemá každý den možno tak raz za tyžden bola som s nou u dra hovorila že su to rastove bolesti..
@jaako mne sa na to mala nebudi že by mi plakala v noci že ju bolia nožky ona len večer hovori že ju nožky bolia alebo neposluchaju ju.

solmula
autor
18. dec 2014

@atomica87 Presne toto som mala na mysli nebolieva ju to každy den možno jeden dva krat do tyždna ale ked jej to namasirujem pekne zaspi a spi celu noc vobec sa nebudi v noci s plačom že ju nožky bolia

katrin21
18. dec 2014

@solmula ok, ale co znamena vyraz " neposluchaju ma"? ze chce nimi pohnut a nejde to hned?? alebo obcas to nejde? to by som na lahku vahu nebrala, ak tym mysli toto 🙂

solmula
autor
18. dec 2014

@katrin21 ona tym mysli že ich má nespokojne ako napr.v tehotenstve to byva ja som to presne mala pri nej v tehotenstve tie nespokojne nohy ,ja som to aj dr.spominala a dala mi presne vigantol teda malej ,presne taketo priznaky mala aj moja neter ked bola mala a setra s nou bola u dr.a hovorila že ma nedostatok magnezia v tele preto som sa bala ale nam sa to nepotvrdilo brala nam dr.krv a vysledky su dobre

dusika11
18. dec 2014

no chod k lekarovi...to moze byt vselico..od rastovych bolesti ale aj inych ..mojeho bolelei a boli to rastove bolesti.....ale boli sme u lekara a pochodili sme kade tade pre istotu aj nam brali krv...ci nahodou.. 😒 takze daj tto vysetrit budes kludnejsia

katrin21
18. dec 2014

@solmula hej, 95% pripadov je takto 🙂 chvalabohu.. ale tak pisem, ze pre istotu vysetrit, lebo co ked.. ze ano...

solmula
autor
18. dec 2014

@katrin21 práve preto som s nou radšej u dr.bola a dala ju vyšetriť a vieme na čom sme 🙂

zuzu7899
18. dec 2014

Solmula mame podobny problem moj maly ma 4. roky a tiez mi hocikedy plakal ze ho bolia nozicky ze nemoze kracat bola som na ortopedii a pivedali ze ma vsetko v poriadku akurat nosit ortopedicke vlosky do papuciek topanok proste mu to striedat v obuvi ze mu to prejde tak neviem zatial neplace 🙂 🙂 🙂

dejnas
18. dec 2014

pravdepodobne rastové bolesti... aj naša malá to mávala.... jedno obdobie veľmi intenzívne, takmer každú noc mrnčala.... ale treba ísť radšej k dr.

piacere
18. dec 2014

Vo väčšine prípadov sú to rastové bolesti. Môj syn má 4,5 roka a už pár rokov sa mi budí v noci s plačom, že ho bolia nohy, tak natierame a natierame.... A ak sa sťažuje cez deň, tak k večeru a po dni, keď lietal, behal, skákal....
Ale.... keď mu to začalo, tiež som žiadala všetky možné aj nemožné krvné vyšetrenia, ktoré dokážu ukázať nejakú pliagu.... takže ja osobne (aj keď v prípade nejakých chorôb tam budú zrejme aj iné príznaky), by som to nenechala tak a žiadala aspoň ten krvný obraz (podrobný)