5 ročné dieťa a dlhotrvajúca zápcha

kamajka
15. dec 2011

Ahojte,určite nie som s týmto problémom sama...Verím,že mi pomôžete kočice.
Mám 5r synčeka a už vyše dvoch rokov sa trápime s kakaním.... Je to des a hrôza..Boli sme aj na gastre, nič len mu pozrela bruško, postláčala, dala nám Duphalac a glyc.čípky- že keď sa nevykaká dva dni po sebe,tak mu mám dať čípok.... No vôbec to nezabralo.......
On sa aj snaží vytlačiť to,ale kdesi sa to stále zasekne..On ide na WC s tým,že mu nepôjde, a že je tvrdé... Dokáže tam sedieť celé hodiny a nič neurobiť, až tak,že má otlačený celý záchod na nohách...Ja už neviem čo mám robiť..Pritom slipky máva zakakané, ako tá mäkšia stolica obteká tú tvrdú, ale nič nepomáha,ani tie čípky.... Momentálne už máme tretí týždeň bez vyprázdnenia a bojím sa, aby sa mu nepokrútili črevá alebo čo☹.
Pol roka sme mali tak celkom v pohode, chodili sme na WC každučký deň, gastroenterologička povedala,že je to o nácviku, že črevá sú lenivé, lebo on si tak zvykol.....Tak keď sme poctivo chodili kakať, celkom sa dalo, aj keď sa nevyprázdnil každý deň,aspoň plyny mu vyšli a stolica raz každý deň trochu,raz jedenkrát za tri dni.. Akonáhle do toho niečo prišlo a jeden deň sme nešli,zase sa to zaseklo....Robili mu kompletné vyšetrenia vrátane testu na celiakiu- všetko v poriadku,len mierna chudokrvnosť, ale to pochybujem že by súviselo so zápchou? Skúšala som už všetky možné recepty, jediné čo nemáme odskúšané je preháňadlo a to mu ani dávať nechcem, myslím že to nie je pre tak malé deti,alebo? Dr mi poradila ešte skúsiť prebiotickú vlákninu, vraj to nasaje do stolice vodu a ide to potom ľahšie... V lekárni som sa na to pýtala, a lekárnička mi povedala,že je to to isté ako normálne prebiotiká......... Už si neviem dať s ním rady, nepomáha nič, ani psychologicky ísť na neho a ani vydieranie hračkami dokonca....On proste nechce kakať a nebude aj mesiac ☹. Som z toho zúfalá. Poraďte mi čo mám robiť....Ja som ešte rozmýšľala, či nemá krátke črevo alebo čo,lebo on aj očervenie,že už mu ide,že už je blízko.....ale potom ho jednoducho zasekne a nič.☹

maruska.s
12. mar 2017

@majuska451 držím palce, nech sa to da rychlo do poriadku...viem presne, aké to je trápenie...a tiež strach...ten kreon nepoznam...

majuska451
13. mar 2017

@maruska.s to mu davam po jedle bud po obede ked je doma a ked nie,tak po veceri aby mu to co zje lepie travilo.Dakujem pekne dufam ze sa to upravi

kkristinab
2. máj 2018

Aj my sa tak trapime presne aj s tymi slipami mame to iste uspinene ale nejde to. Mame preto ptoblem aj ist do skolky. Mame tri roky a uz vsetko vyskusane. 😢😢😢😢

tinulka174
2. máj 2018

My sme to malo podobne a pomohla nám táto vláknina ( odporučila na na gastre) a potom aj simbiolac sirup....

tinulka174
2. máj 2018
kkristinab
2. máj 2018

@tinulka174 my sme toto mali a nic 😕

kkristinab
2. máj 2018

@tinulka174 ten sirup je volnopredajny?

amyqce
2. máj 2018

ahojte, mali sme presne toto iste, nam pomohol jedine od FLP Pomesteen, to je to Aloe Vera dzus. kaka pravidelne kazde 4 dni, predtym len zapchy 10dnove a hrozny plac, hodiny na zachode :( mozno to niekomu pomoze.

tinulka174
2. máj 2018

@kkristinab áno,je na voľný predaj aj tá vláknina...

majuska451
17. okt 2018

@tinulka174 koľko stojí táto vláknina a dá sa kúpiť v lekárni? Používame vlákninu ale značky optifibre, tiež z lekárni

majuska451
17. okt 2018

@amyqce ahoj a kde to kupujete koľko stojí? Ďakujem

tinulka174
17. okt 2018

@majuska451 dá sa kúpiť v lekárni....
Neviem či všade....

tinulka174
17. okt 2018

@majuska451 dá sa kúpiť v lekárni, Dr.max ju má aj na svojej stránke cca 9,90€

kittykat22
17. okt 2018

Baby toto je článok pre vás ktorý je na českom emimine. https://www.emimino.cz/denicky/zvraceni-a-zacpa... mali veľké problémy so synom a kakaním, priberaním. Nakoniec sa po 10 mesiacoch našla diagnóza zvýšený tonus v konečníku. Možno to niektorej z vás pomôže

majuska451
17. okt 2018

@tinulka174 keď môžem koľko gramove to je.Ja kupujem optifibre 250g za 18 eur

tinulka174
17. okt 2018

@majuska451 je to 250g

majuska451
18. okt 2018

@tinulka174 ďakujem skúsim a koľko sa toho dáva? Rozpúšťa sa to v čaji alebo v nápoji?

tinulka174
18. okt 2018

@majuska451 v čaji ...
Dávkovanie je tam napísané....

mojky
12. máj 2020

@inull5 poradiš mi please dobrého detského chirurga? Tiež bojujeme s nekakanim u 5 ročného fešáka

inull5
13. máj 2020

@mojky ahoj, my sme chodili k MUDr. Novotnemu do banskej Bystrice.

waitinka7
29. apr 2024

Mamičky, neotváram novú tému...ale pokračujem v staršej diskusii. Dnes je 7 deň, čo malý nekakal (2 r., 8 mesiacov), resp. má zápchu, piatku dávam sirup Duphalac, v sobotu vykakal dve tvrdé guličky, včera mu už 2 x ušlo do slipkov (redšia stolica, ale veľmi málo), má totálny blok si sadnúť na nočník a tlačiť. Doteraz sme nemali problém s kakaním. Každé ráno, pravidelne, dobrá stolica. Ale neviem čo sa stalo, že ho zapieklo z ničoho nič, kako sa mu zaseklo a odvtedy má paniku potlačiť. Dávam aj probiotiká, vločky do výživy, hrušku, nezaberá nič ....on to proste zadržiava, pritom, keby potlačil, verím, že by sa normálne vykakal. Volala som dr., ak sa do zajtra nevykaká, pošle nás na hospitalizáciu, kde urobia klystýr, ultrazvuk. Ja som hotová z toho. Ak to bude nevyhnutné, jasneže pôjdem, ale neviem si predstaviť, akú traumu z toho zas bude mať a nebude kakať už vôbec. Poraďte mi prosím niektoré, ak ste to absolvovali, aké to bolo....a či ste nabehli potom na normálny "kakací" režim.

waitinka7
29. apr 2024

Ešte spomeniem, že som dávala tri dni aj čípky, ale tie sa nám vôbec nerozpustili v ritke, tie normálne po dvoch hodinách vytlačil celé...akože nechápem...