Aké vitamíny užívaju vaše deti?

bobika492009
6. dec 2014

Ahojte, prosím vas čo dávate svojim detom na podporu imunity, alebo nejake vitaminky., Viem že zaklad je ovocie a pestra strava.Toho ovocia moja mala poje až až. Pestra strava u nas je tiež, aspon sa snažim aj to jednlo na stol "naaranžovať " tak pekne , ale dcera je slaba a pomala v jedení 😒 Ale stále je nachylna na choroby, hlavne teraz ked chodí do školky. A teraz je take obdobie všelijake, Mali sme Vibovit, aj Imunoglukan..,no chcela by som vyskušať napriklad aj Martankov, rakytniček, veľmi dobre hodnotenia som počula aj na kolostrum . Malemu , 10mesacnemu davam Cebion Multi . Aj na odporúčanie lekara,
dakujem za vase skusenosti ...

bajana
6. dec 2014

@bobika492009 určite ti tu mamicky poradia, ja by som ale v prvom rade začala s otuzovanim... rano umývať v studenej vode, neobliekať veľa, doma neprekurovať, chodiť von za každého počasia...

miruska7979
6. dec 2014

My Cecko z DMky....uplna bomba a odstavujem ovocie kazde rano... 😉
a chodim kazdy den 2x von, ci je zima, ci prsi..stale kazdy den... 🙂

stankabk
6. dec 2014

Ahoj, neminaj peniaze na vesele vitaminy z reklam, su aj lekarnici, ktori Ti povedia, ze je to hlupost. Nasa naozaj mila pani ucitelka zo skolky povedala, ze ked zacala pred rokmi ucit, bola casto chora, najprv musela "vychytat" vsetky baciliky a tak sa jej obrnila imunita 🙂. Aj deti si takto zvykaju. Moja dcerka bola zdrava, kym nenastupila do skolky. A nasledovali tri roky velmi castych prechladnuti, kaslov, teplot,...hnaciek, od nej bol chory aj syn, ktory bol v tom case kojeny. Po troch rokoch to preslo. Teraz je tretiacka a je chora raz za polrok, zvycajne, ked su chori viaceri v triede. Prajem vela trpezlivost, verim Ti, ze to mas tazke.

evittam
6. dec 2014

@bobika492009 Presne ako píšu kočky, nemíňaj zbytočné peniaze na lákavé produkty farmaceutických firiem, ktoré sú aj tak na dve veci....A odporúčanie lekára?! Nehnevaj sa, ale ten ti odporučí to čo dostane zaplatené a z čoho má províziu. Ja tiež dávam akurát C-ečko z DM, inak vôbec nič. Zbytočne vyhodené peniaze.... 😉

janinah
6. dec 2014

najprv si prečítaj niečo o prirodzenom budovaní imunity ,ktoré chce svoj čas....ja som občas dávala vit. C obyčajná tbl nešumivá a v útlom detstve Pikovit sirup,ale môj syn je odporca všetkého ovocia a zeleniny,ak by toto jedol,tak nedávam nič pomimo....

dada7701
6. dec 2014

aj sa sa prikláňam,že žiadne umelé vitamíny....je to ťažké, ked je dieťatko choré, ale aj vitamínmi sa dá predávkovať, tak pozor na to !..my sa tiež snažíme chodiť von za každého počasia ( moja ešte nechodí do škôlky), snažím sa dávať veľa ovocia, ale je tiež slabší jedák....s prekúrovaním máme trošku problém ,lebo zatiaľ sme u našich a otec je "zmrzlinka",takže stále bojujeme...ale zatiaľ moja bola chorá len pri zúbkoch+ 1x mala v puse afty...tak verím, že to nezarieknem....držte sa 🙂

sense
6. dec 2014

my nedavame ziadne extra vitaminy, jedine teraz ked nie je tolko slnka davam malej vitamin D, ma 19mes. ale len cez zimu ...

inak chodime vela von a je jedno ci je teplo, zima, fuka vietor alebo prsi, nie je naobliekana, v noci ma sice v izbe 20 stupnov ale zasadne spi odkopana a bez ponoziek.....a chora bola zatial len dvakrat, raz laryngitida a raz virus nohy ruky usta...inak nic....

bosoriak
6. dec 2014

@bobika492009 Ja som davala starsej Imunoglukan, kolostrum, multivitaminy, jejda snad uplne vsetko. 🙂 Uplne zbytocne. Jednoducho trvalo rok a pol v skolke, kym sa imunita vyvinula na taku mieru, aby nebola chora kazdy tyzden.

Mladsia uz neprechadza takymto experimentovanim. Kazda rano dostane vitamin C v zimnom obdobi, obliekam ich skor menej nez viac, vetram, neprekurujem. Je chora rovnako, ci davam alebo nedavam vsetky tie imunoglukany a podobne prostriedky na vytiahnutie penazi.
Ale ked uz maju sopel, tak nam velmi pomaha Aerius, odpuchne nos a mozu v noci dychat. 🙂

Je to tak ako mi to hovoril moj lekar - chce to len a len cas. Niektore deti su imunitne "hotove" uz v 3 rokoch, niektorym to trva do 7.
Vela stastia.

belllinka
6. dec 2014

@bobika492009 Martankov, Cebion nie 🙂
Davaj vitamin D (Swanson, Jamieson), vitamin C (z DM-ky prášok za 2 eura napr. do čaju, má citrónovú chuť ale na nete dostať aj prášok bez príchute) + probiotika dlhodobo (Biogaia alebo aj ine, ale s tym kmenom , ako je v Biogai). A rybi olej. A aj na to kolostrum som pocula dobre ohlasy.

danielahamar
6. dec 2014

žiadne, všetky sú vyhodené peniaze, ale to si uvedomíš až po rokoch 😉 tiež som musela vyhodiť, aby som nato prišla, čo už

heni79
6. dec 2014

C, D + melasu

ervenka
6. dec 2014

@bobika492009 http://primar.sme.sk/c/7499749/imunita-dietata-... nepouzivame ziadne speci vitaminy. Ale kazdy den von, aj ked prsi, ved prsiplaste mame.+ skakanie po kaluziach- to je taka sranda. 😀

bobika492009
autor
6. dec 2014

Dakujem za vase rady.. Vačšina z vas píše chodenie von, otužovanie a podobne .. Ale to my robíme pravidelne , takisto aj doma nevykurujem moc.. Ja podobne ked som bola dietatom som prechadzala roznymi prechladnutiami... Vyrastla som z toho .. Je to individualne ... Nechcem dceru davkovať roznymi reklamnými "zdravými" vitamínmi , ale myslím že niečo nieje až tak na škodu , ak to nepreháname ... Určite preštudujem niečo o radíte 😉

monkabr
6. dec 2014

@bobika492009
Tak po prve, ziadne vyhodene peniaze, to su bludy, nehnevajte sa na mna dievcata... Niekto argumentuje ,,umelymi vitaminmi". Umely vitamin je presne taky isty, ako ten ziskany zostravy, vitamin C bude vzdy vitamin C, ten isty chemicky vzorec, ziadny rozdiel. Rozdiel je len ten, ze spolu s ovocim clovek dostane do tela aj kopec dalsich zdravych latok, ktore s ,,umelym" vitaminom neziska...
2) Popozerala by som sa inde, nie martankovia a podobne, do tychto peknych farebnych tabliet sa primiesava zbytocna chemia....
3) Vitaminmi rozpustnymi vo vode sa takmer neda predavkovat (C, vsetky B,..) prebytok telo vyluci v moci...
Napr. vitaminom D sa da predasvkovat, ale to by si musela dat malemu velke mnozstvo, co urcite nedas...

Netvrdim, ze treba do seba pchat kopec vitaminov, ale pri znizenej imunite s nimi chybu neurobis a mozu iba pomoct....
Este dodam, co som pisala v inej teme:
,,Dnes uz malokto ma dostatok vitaminov, mineralov a dalsich latok, aj ked si mysli, ze sa zdravo stravuje...
Preco ? Co malokto vie, je ze dnesne supermarketove ovocia a zelenina maju o velke percento menej vitaminov a mineralov ako maju cerstve zo zahrady. Dokonca menej, ako maju mrazene ovocia a zelenina. Su dovazane z velkych dialok, cestuju dni alebo tyzdne ( pricom sa nepokazia vdaka chemii), oberaju sa casto nedozrete, dozrievaju v kontajneroch vdaka roznym plynom. Taktiez sa pestuju casto systemom tzv. ,,intezivneho polnohospodarstva", kedy sa snazia pestovatelia o kvantitu na ukor kvality. to znamena, ze na kriku- strome je sice ovela viac ovocia, ale dolezite latky sa roztriedia. Napr. pomarance takto prichadzaju o 10% vitaminu C, 50% vapnika a až 75% zeleza a medi...

Hodnoty su zo Svajciarskej studie porovnavajucej hodnoty medzi rokom 1985 a 2002
Napr. brokolica ma dnes o 70%! menej vapnika, 55% menej magnezia
Jahody o 45% menej vapnika, o 87%! menej vitaminu C
Jablka o 60% menej vitaminu C
Fazula o 77% menej vitaminu B6 a 31% menej magnezia
Banany o 12% menej vapnika, o 23% menej magnezia a o 95%! menej vitaminu B6
a tak dalej.....
http://vitaminy.tv/index.php?route=module/blog/...
Napr. obsah vitaminu C uz po kratkom case po zbere plodov vyrazne klesa. Napr. v jablku obsah vitaminu C klesne o cca 75%, ked sa objavi v obchode po 2 mesiacoch cestovania a skladovania.
Este vacsi problem nastava pri zelenine. Obsah vitaminu C v nej klesa uz po niekolkych dnoch od zberu az hodnotam blizkym nule !"

Dnes, ak si clovek nevypestuje sam ovocie a zeleninu, tak do seba dava len hmotu s minimom vitaminov a mineralov zo supermarketov
Ak ma clovek nedostatok tychto latok (co uz dnes ma vacsina ludi koli dovodom, ktore som spomenula), tak hovorit o ich doplnani ako o vyhodenych peniazoch je hlupost

dorotee
6. dec 2014

@monkabr Prepac, ale nemozem suhlasit. Rozdiel medzi vitaminmi je markantny hlavne v cene. A vies preco? Lebo nie je vzorec ako vzorec. Kym z jedneho vitaminu mozes stravit 95%, z ineho je vstrebatelnost 20%. Daj si bobulku rakytnika a mas vitamin C v najcistejsej a najvstrebatelnejsej forme takmer 100%. Vidim, ze si bola na nejakom skoleni (možno podobnom ako ja-vsetky tvoje argumenty sa tomu silno podobaju) alebo sedis na googli, ale never vsetkemu co pocujes, alebo co sa pise - su to vacsinou len marketingove tahy. Nevidis ze ludia napriek vsetkej tej "chemickej" strave bez vitaminov ziju ovela dlhsie ako kedysi? Tu nie je priestor na taketo debaty. Mas pravdu tak v 30%. Vsetko je inak ako vyzera, vsetko je tak ako "mocni" tohoto světa chcu aby bolo. Lebo ludia su lahko manipulovatelni a vacsinou uveria tomu, o com sa dostatocne dlho hovori. Stokrát opakovana loz sa stava pravdou.
@bobika492009 vitaminky ak mozes malinkému 10m. urcite nedavaj, akurat snad vit.D. Okrem spominaneho otuzovania v kritickom obdobi malej davaj lyzicku domaceho medu denne (dezinfekcia sliznice), cesnakova polievka zlikviduje bacily, bryndzova natierka upravi crevnu mikroflóru. Liec deti jedlom a podobne preventivne konaj cez jedlo. U nas to funguje.

lavandulka
6. dec 2014

dievčatá ja dávam môjmu malému už šiesty týžden Bi-oimare http://eshop.finclub.sk/vyzivove-doplnky/fin-bi... a verím tomu, že mu tieto kapsule pomohli.....chodí do škôlky druhý rok a sústavne býva chorý...soplíky, kašeľ, občas teplota.....1 týžden v škôlke, dva týždne doma.....no odkedy mu dávam tieto kapsule chorý nebol....ťuk, ťuk, ťuk 😉

lady511
6. dec 2014

@bobika492009 ahoj,,my sme maly rakytníček,,cebio multi,, a aj tak sme dostali zapal priedušiek ktorý nas drží 2 týžden a nie a nie sa toho zbavit 😒 ,,jasné je dbré dietatu kupovat viamínky ale myslím že skor treba vynaložit usilie do vitamínov,,,prechádzok na čestvm vzduchu ako niake sirupy,,ja som si myslela že ked jej nakupim tak neochorie no ale školka je školka ešte v takomto období,,ovocie papame,,aj citronovu štavu do čajiku,,jablka,,a mandarinky žbožnuje,,a tak či tak sme pod chvilou chorý 😒

monkabr
6. dec 2014

@dorotee Ahoj, nechcem sa s nikym hadat a podobne, ale mas medzery v zakladoch chemie. Nie je vzorec ako vzorec ? Kyselina l-askorbova (vit C) ma tento vzorec a NIKDY nie iny. Vitamin C bude vzdy len vitamin C.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Kyselina_L-askorbová

To s tou vstrrebatelnostou mas tiez pomylene, mozme sa o nej bavit pri ovoci a zelenine (ako si spravne naznacila pri rakytniku), ktore obsahuju alebo neobsahuju aj ine latky podporujuce vstrebatelnost, ale nie pri cistom vitamine, tam je to bezpredmetne...
Aby som sa tu nemusela rozpisovat na 100 riadkov, precitaj si napr. toto, budes v tom mat jasnejsie. Je to presne tak, ako sa tu popisuje
http://www.zradielko.sk/2014/02/bullshithunter-...

bubelko
6. dec 2014

nedavala som a ani nedavam ziadne umele vitaminy. kym boli mali, tak dostavali akurat tak vitamin D, teraz uz ani ten nie 😉

latvia
7. dec 2014

ziadne, maximalne caj okyslim vit.c z DM. mali sme aj martankov, ale je to houby platne, vratane imunoglukanu a inych veci, asi sme voci tomu rezistentni 😝

gretocka
7. dec 2014

pravidelne a stale nedavam ziadne vitaminy. Teraz ako nastupil moj predskolak do skolky, sopli a kycha v podsate do dvochy tyzdnov od vtedy ako prestane 🙂, takze vzdy ked zacina nanho nieco liezt, hodime si cela rodina do caju po odmerke vitaminu C z DM a dam im na lyzicku Echinaceovy sirup. Zalievam im rozne caje na striedacku, mame teraz detsky Rakytnicek. A vecer ked idu spat, zalejem im horucou vodou par kvapiek Eukalyptoveho oleja na lepsie dychanie. Takto sme zvladli od septembra uz asi 3 etapy choroby.
Som tiez zastancom toho, ze imunita sa buduje casom a prekonanymi chorobami, takze z toho nerobime vedu a urcite neplanujem deti dopovat multivitaminmi kazdy den.

kaja73
7. dec 2014

C vitamin,plus probiotika Actibax a tuk z trescej pecene-pre omega 3 kyseliny a d vitamin

maca283
7. dec 2014

Naša mala malo zeleza tak jej davan cucoriedkovy narosan a aloe vera stavu a echinacinu všetko je z justu A este preventivne natieram nozicky timianovým kremom A zatial sa nad uspesne dari byt zdravy

extrate
23. okt 2016

@lavandulka ahoj, vidím že starý príspevok ale chcem sa opýtať ako si škôlkarovi dávala tem žraločí olej. vedel to zhltnúť?

lavandulka
10. dec 2016

@extrate ahoj, otázku som si našla až dnes...ano, užíval ho aj ako škôlkar, sú to akoby guľaté malé tobolky, kapsule vo vnútri je ten olej....ja mu ich dám na lyžičku, nalejem na ne kvapku sirupu sladkého a nechám trocha postáť. Malý tvrdí vraj sú makšie. No v poslednej dobe mu ráno robím čaj a dám na tie kapsule teplý čaj 2-3 kvapky a vtedy zmaknú úplne....môj s tým problém nemal, žul to ako živačku a prehltol.....dávam mu ich aj teraz a verím tomu, že veľmi pomáhajú....doteraz nebol chorý....keď chodil do škôlky a nepil ich, bol týžden v škôlke a dva týždne doma chorý.....

lavandulka
10. dec 2016

@extrate a zabudla som napísať...dávam mu ešte vit C, tiež od finclub 🙂

extrate
10. dec 2016

@lavandulka ďakujem. Dávam to aj ja ale nevie to prehltnúť,tak prepichnem to a vytlačím olej na lyžičku. Tak vyskúšam to pokvapkať potom to hádam zje

radicova12345
16. feb 2018

Ahojte 🙂 chcem sa vas opitat. Davam dcerke papat vibovit ma uz 4 roki. Lenze mi je teraz chora ma teploti a sople. Ze ci jej mozem davat vibovit ked je chora. Dakujem.

mon895
Autor odpoveď zmazal
Zobraz