Ako vyliečiť nos u mandle bez operácie?

15. jan 2024

Dobrý deň, dcéra začala rozprávať nosom, boli sme veľa krát na ORL aj v HE A nie je indikovaná operácia, no lekár ju veľmi povrchne vyšetril ani nepozrel do tej dierka kde jej tam mandla robí problem, stále sa jej v nose drží streptokok a robí jej problémy kasel a plný nos, v podstate od auguste sme brali niekoľko pamyconu a unifloxov aj celkových antibiotík stále sa to po nič vrátilo, čím vyliečiť mandľu ?

kacena4
15. jan 2024

treba fibroskopiu tak sa zisti ako vyzera mandla a ci je velka, bacilonosna (neviem ako to nazvat) a ci treba operovat

autor
15. jan 2024

@kacena4 tu nám robili dva krát ma 2 . Stupeň že ešte netreba vyberať

stanulienkat
15. jan 2024

Konvickujte slanu vodu, alebo Vincentku.

simca06022011
15. jan 2024

zavedte pravidelny vyplach nosa (neveim ako teraz, ale mavali morsku vodu do nosa s meďou a pod.), podporu imunity.. neviem kolko ma rokov, ale tieto infekty prejdu. A velakrat vyber mandle nosnej nemoze... Ked uz je chora, kombinacia vyplach, nasivin, a potom tie atb kvapky.. sinupret, nam vzdy pomohol aj vecer aerius. My sme sa morili, orl lekarov viac navstivili (to este mozes skusit, konzultaciu inde, lebo aktualne sa stretavam s tym, ze sa nevyberaju mandle zaradom kazdemu ako pred 10rokmi...), mandlu mala dcera pod dr "rozbrklu" (neveim co to presne znamenalo.. :D)...

autor
15. jan 2024

@simca06022011 komvickujeme denne, dávame aj sterimar s meďou, ma 6 rokov občas dávam aj sinupret no musim byt v tom dôslednejšia a vy ste nakoniec nešli na operáciu ?

terka224
15. jan 2024

No naša ide teraz v marci na operáciu. Ale predtým ju na orl liečili, dostala nejaký sprej do nosa a antihistaminika, že veľa krát to pomôže. No našej nie. Vám takú možnosť neponúkli ?

slavomira236
15. jan 2024

Moj bral nasonex do nosa s prestavkou popritom benne aerius..s upravilo sa mu to

autor
15. jan 2024

@terka224 nassonex nám dali je to kortikoid dávam jej ho teraz tak uvidíme

autor
15. jan 2024

@slavomira236 ako dlho ste prosím brali ten nassonex s prestávkou ?