Alergia na roztoče. Dá sa mu nejako pomôcť?

evinkal
21. mar 2011

Ahoje maminky,rada by som vdela váš názor.Chlapec má alergiu na roztoče a keď mu robia testy vždy je to horšie a horšie...Dá sa tomu nejak pomocť aby sa to zlepšilo ak áno ako?Lekárka nám nikdy nič nepovedala,ani či sa niečomu vyhýbať...Proste o takejto alergii nič neviem...Poradíte mi prosím?Ďakujem

janicka.m
21. mar 2011

ahoj, roztoce su vsade, takze sa toho neda zbavit. caste vysavanie prachu by malo pomoct, odporuca sa suche prostredie (co ale zase nie je dobre na dychacie cesty, ale v suchom vzduchu sa roztoce pomalsie mnozia), caste vetranie miestnosti, vetranie postelnej bielizne... zabijat roztoce pomaha aj mraz alebo priame slnecne svetlo - my v zime vetrame matrace, paplony a aj vankuse na balkone, aby to vsetko vymrzlo alebo v lete na slniecku... v lekarnach (iste ti poradia, uz je na vyber niekolko vyrobcov) sa da kupit aj prostriedok na nicenie roztocov - je to sprej a striekaju sa s nim hlavne tie matrace, postelna bielizen, sedacky... najhorsie je, ze toto je "celorocna" alergia, takze sa neda predvidat, kedy to bude horsie... drzim palce, viem, ze je to strasna otrava 😖

titkovamiriam
22. mar 2011

žiadne koberce, ziadne plysove hracky, žiadne kvety s hlinou,antialergicke matrace aj podusky a paplony....časte vysavanie-umyvanie,a dufať že okolo 10-12 rokov sa to zmierni.Urcite na alergie absolvovat niake liecenie,kde skusený lekari ukážu ako spravne dodržovať denný režim.Dieťatko otužovať chodiť často von 😉 jaj a ešte som si spomenule žiadne vtaky ako andulky a ine papagaje v domacnosti.

pia22
22. mar 2011

@evinkal ja som ju tiez mala, ked som si lahla do postele, tak ma vzdy strastne svrbeli a slzili oci, mne pomohla vymena paperovych vank. a paplonov za tie z umeleho vlakna a nejaky cas som si vecer kvapkala do oci Alergodyl. Odvtedy sa prejavy stratili a tuto alergiu nepotvrdili uz ani testy.

evinkal
autor
22. mar 2011

@janicka.m @titkovamiriam @pia22 Ďakujem vám,no mi nemáme koberce,ani vtáky a ani zvieratá..Paplony a vankúše máme z ovčej vlny 😉 @pia22 on práveže nemá žiadne také príznaky akurát je často "zasoplený"

titkovamiriam
22. mar 2011

@evinkal a aku mate teda liečbu?čo na to imunologička alebo alergologička????

pia22
22. mar 2011

@evinkal ovcie runo ako aj paperie su pri alergii na roztoce nevhodne. Inak, alergia je aj silne podmienena psychikou, ked som mala v byvalej praci velmi stresove obdobie mala som zistene obrovske mnozstvo alergenov, po zmene zamestnania sa potvrdili 3.

titkovamiriam
22. mar 2011

presne tak vsetko zo zvierat je raj pre roztoce a bohužial aj ro runo ☹

mirindae
22. mar 2011

ahojte, aj náš 8 r.syn má silnú alergiu na roztoče, býval často chorý s dlhotrvajúcou nádchou. U imunológa sme boli vo februári, a podľa testov má už nábeh na astmu, užíva každý deň Alerid a po dobu 28 dní Luvinac (potom 28 dní pauza, potom zasa 28 dní Luvinac). V máji ideme na kontrolu, som zvedavá, či to pomohlo. Odkedy to užíva, nebol chorý. Lekár nám doporučil vymeniť matrac, kúpiť antialergický paplón a vankúš - prať raz za 2 mesiace, vyhodiť koberec, plyšové hračky a často vetrať. Všetko sme zabezpečili, tak uvidíme. 🙂

evinkal
autor
22. mar 2011

@titkovamiriam je to imunoalergologička a napísala mu ZODAC.inšie nič
@pia22 ja nemám tolko koruniek aby som si mohla dovolit tie antalergické madrace a drahé paplony ☹

kvojtanikova
22. mar 2011

@evinkal neviem ci mate v Bystrici Jysk, ale v nom sa daju kupit paplony antialergicke za celkom dobre ceny (15E), kupit aspon jemu novy, matrac striekat tym sprejom. A ako dlho berie syn Zodac? My ho uz berieme 3 roky a vysledky prichadzaju az postupne.

evinkal
autor
22. mar 2011

@kvojtanikova Jysk je tuším len vo Zvolene.On ho berie asi rok a tak že 2 týždne potom pauza a tak dookola

pia22
22. mar 2011

@evinkal ved to nemusi byt nic drahe. My mame supravu-vankus a paplon za 25 eur. Mozu byt hocijake, jedina podmienka je, aby sa dali prat pri vyssich teplotach, na znacke nezalezi. Cervotoce sa likviduju pri teplote 60st. a viac a v mraze.

titkovamiriam
22. mar 2011

@pia22 sa mi ľubi tvoje,,cervotoce,, 😀 😀 -nic v zlom 😉 inak je to des ze vela deti je na tie roztoče a vyrasta generacia deti alergicke na plesne ..vdaka zateplovaniu,, ☹ 😠 ☹

pia22
22. mar 2011

@titkovamiriam pretrvavajuca tehotenska demencia to u mna isti😀😀 Ja mam pocit, ze uz budu o chvilu vsetci alergicky na vsetko☹

titkovamiriam
22. mar 2011

ani nehovor-ja som mala problemi s milanom okolo 6-8 roku no ťuk ťuk už je v pohode a dalsie detičky bez problemov-ťuk ťuk,no kamošky -strach a hruza od prachu,srste,kora brezy,mlieko,obilniny....stale doma na ocr..stale lieky... 😠 ☹ inak tie červotoče by som nereagovala no suvisia trosku s mojou pracou a zniciť ich mrazom a teplotou to by bola Nobelovka

mirindae
22. mar 2011

Ahojte,skôr som sa nemohla ozvať,bola som s malinkou u lekára. Zabudla som napísať, že paplón a vankúšom sme kúpili v jysku, už dlhšie som si sledovala akcie, čiže sme kúpili na akciu zo 60 na 30 eur, dajú sa prať pri vysokých teplotách, a matrac sme kúpili obyčajný penový v asku na 39, ale taký, aby sa dal poťah z neho oprať. Kúpili sme zatiaľ iba synovi, dcérka (2,5r) zatiaľ spinká v postieľke - zatiaľ chorá nebola, ale zato mi lekár už teraz odporučil, aby som jej tiež dala urobiť odbery krvi, že ona bude tiež alergik, (aj ja som na trávy,kôru,...), pretože keď ju nebudem už teraz preliečovať, a od septembra ju dám do škôlky, budem veľmi prekvapená, ako bude malá často chorá, jednoducho škôlka je stredisko všetkých chorôb aj roztočov. Tak, neviem... ☹

mirindae
22. mar 2011

Ešte, zabudla som, naše deti majú plyšových maznákov, ktorých sa nechcú vzdať, aj s nimi spinkajú,... Niekde som čítala a robím to zatiaľ tak, že raz do týždňa, kým sme vonku, ich nenápadne zabalím do igelitovej tašky a šupnem na 3 hodinky do mrazáku, roztoče by sa mali zlikvidovať, malo by to pomôcť a deťom nič neprezradím. 🙂

pia22
23. mar 2011

@titkovamiriam ty pracujes s cervotocmi?😉

titkovamiriam
23. mar 2011

@pia22 nie s červotočmi ale s drevom -jeho upravou

janinah
8. apr 2012

@evinkal
@mirindae ako ste teraz na tom s alergiou? synovi 6r. nedávno zistili alergiu najviac na roztoče a plesne,tak sedím na nete a pátram 😒 nemáte skúsenosť s povlakmi protiroztočovými na matrac a vankúš? sú drahé,ale lekár nám veľmi odporúčal,tak idem objednať...
založila som tému Mamičky alergikov,tak by som vás tam rada pridala,ak budete súhlasiť + ďalšie maminky sú vítané 😉

babina12
22. apr 2012

zapojim sa do diskusie - na tieto alergie, pokial je chcete riesit dlhodobo, doporucujem pozriet si www.imv.sk, kde je pomocka - stroj na odstranenie alergenov,

kvojtanikova
28. apr 2012

@janinah ahojky mohla by som sa aj ja dostat do tej skupiny "Mamicky alergikov"? tiez mam syna alergika a aj sama som laergik, urcite tam najdem dobre rady, lebo u nas sa to prejavuje najma kaslom a zahlienenim dolnych dychacich ciest (teda nie klasicky slzave oci, kychanie), mne casto od toho vypadava hlas, co ako ucitelka "fakt milujem"... Bolo by to mozne spristupnit tu temu aj pre mna? dakujem.

janinah
28. apr 2012

@kvojtanikova jasné,si tam 😉

sanym
28. apr 2012

@janinah prosím ťa, to je súkromná téma? Rada by som sa pridala ak môžem, mladšiemu synovi práve zistili alergiu na roztoče, BKM a vajcia a dobré rady by sa mi veľmi zišli. 😉

janinah
28. apr 2012

@sanym pridala som Ťa 😉 a dávam do pozornosti o tých poťahoch na matrac,čo píšem,mne to lekár veľmi odporúčal,môj má tiež najviac alergiu na roztoče a plesne,aj na iné,ale v menšom rozsahu

danciacik
28. apr 2012

@janinah ahojte, aj my máme doma alergika a presne na roztoče a domáci prách. Vždy máme upchatý noštek no katastrofa.
Môžte aj mňa pridať do témy?

janinah
28. apr 2012

@danciacik pridané 😉

majjjka24
18. jún 2012

@janinah aj my sme sa dnes dozvedeli výsledky.. alergia na prach, plesne, vaječný bielok aj žĺtok, soja a lieskovy a bursky oriesok... poprosim aj ja o pridanie do sukr. temy 😉

janinah
18. jún 2012

@majjjka24 pridané 😉 ...