Alergia na roztoče. Dá sa mu nejako pomôcť?

evinkal
21. mar 2011

Ahoje maminky,rada by som vdela váš názor.Chlapec má alergiu na roztoče a keď mu robia testy vždy je to horšie a horšie...Dá sa tomu nejak pomocť aby sa to zlepšilo ak áno ako?Lekárka nám nikdy nič nepovedala,ani či sa niečomu vyhýbať...Proste o takejto alergii nič neviem...Poradíte mi prosím?Ďakujem

piacere
18. jún 2012

Odstrániť závesy, plyšové hračky (všetky lapače prachu), vankúš a perinu vymeniť za "umelé", žiadne ovčie rúno, či perie. Ja som dostala od alergologičky ešte tieto rady: každú sobotu vysávať matrac, raz do týždňa meniť plachtu, raz za dva týždne meniť posteľné, ráno po zobudení neustlať hneď, ale nechať periny a matrac vetrať pri otvorenom okne.

anazuz19
18. jún 2012

@janinah ahoj, poprosím pridať do súkromnej témy. Môj skoro 7-ročný syn je tiež alergik. Ďakujem.

janinah
18. jún 2012

@anazuz19 si tam 😉 no ako alergických detičiek pribúda 😒

mirindae
13. júl 2012

@janinah Ahojte, nie som tu často, ale máme za sebou ďalšie vyšetrenia na moje vyžiadanie. Zrazu začal syn byť veľmi často chorý, 6 mesiacov, každý mesiac zápal priedušiek - vždy to začínalo nádchou. Robili mu kompletné krvné testy na imunológii (kam chodíme), výtery z nosa, hrdla, rontgen pľúc a dutín. Po 3 týždňoch sme mali výsledky. Po liečbe liekmi na roztoče, hodnoty klesli o polovicu, čomu sa tešíme. Pridali sa však plesne 1,1 a psy 1,67. Nie sú to veľké čísla, dá sa to ešte vyliečiť. No najzávažnejšie bolo, pridala sa mykoplazma pneumonie 5,2, máme nábeh na astmu. Teraz pol roka večer 2 tabletky Cezera a Montelukast. Potom sa uvidí. Primár vravel, že ak sa mu to zlepší, liečbu mu ponechá možno rok, ak nie , pridá mu ďalšie lieky. Do dnešného dňa banujem, že som s ním nešla skôr! Detská lekárka za nič nestojí, nechcela mu urobiť ani testy, že to je normálne, to je bežné,... musím sa obzrieť po inom lekárovi. Syn je z toho nešťastný, aj keď tomu nerozumie....A ja ešte viac ☹ Možno si nájdete môj príspevok, tak nám držte palce.... Mirka

janinah
15. júl 2012

@mirindae tak to je smutné,ale zas si pomysli /ako ja/že sú aj horšie choroby na svete...aj keď každá mama by najradšej mala superzdravé dieťa,ale....a lekári sú kapitola sama o sebe,ale v každom povolaní máš dobrých aj zlých....len ti chcem ešte napísať-neprenášaj svoje obavy na dieťa,píšeš,že je z toho nešťastný,ale to preto,leby ty si nešťastná a nevieš to v sebe spracovať...dieťa musí cítiť a vedieť,že chorobu máte pod kontrolou,že má dobré liekyže určite zaberú,,že mama a lekár mu pomôže....má 9 rokov,to už veľa vecí ohľadom toho aj pochopí,len mu treba info správne podať....ja som si dovolila svojvoľne vysadiť aj tú jedinú tbl Zenaro,čo mu lekár ešte na noc ordinoval,doma je celkom v pohode,bez kašľa a soplíka,ale bol dva dni u babky,tam nemá poťah na matrac/len improvizujem s igelitom/ babka má koberce a milion lapačov prachu,no a mačka a pes 😒 tak znova začal mať problém a Zenaro som musela dať.....bude tam ešte cez prázdniny,tak niečo musím poriešiť /mačku asi neprizabijem,ale koberce postáčam a lapače prachu premiestnim do inej chyže/...držím vám prsty,nech sa to zlepší čím skôr 😉 a želám krásne leto 🙂

solinkarka
17. feb 2013

@janinah aj ja by som sa rada pridala to temy, ak este funguje 😉

janinah
23. feb 2013

@solinkarka prídávam,trochu to ta zaspalo,ale prečítaj čo sme doteraz popísali,možno sa dozvieš niečo užitočné 😉

solinkarka
23. feb 2013

@janinah a kde ju najdem? 😅

janinah
23. feb 2013

@solinkarka je to súkromná diskusia a volá sa- Mamičky alergikov - Alergia na plesne

tonjadabik2
26. feb 2013

Ahoj ja som tu nova a tiez mame synceka alergika nja roztoce,oriesky,bielok aj zltok,soja,psy,kazein,globulin,mliecne vyrobky a tak.. tiez by som sa rada pridala do skupiny Mamičky alergikov.

aquatinka
26. feb 2013

ja som alergik aj na roztoce... chce to vela upratovania, take to klasicke vetranie paplonov a vankusov na cerstvom mraze alebo slniecku...ak to situacia dovoluje, investovat do vysavaca Dyson a clovek ked vidi co po tyzdni z matraca povysava...no fuj.... pouzivat chranic na matrac a raz za mesiac ho menit a dat do cistiarne.... ja som alergicka asi na vsetko 🙂 ale netrreba moc prehanat starostlivost... telo aj samo zabojuje... je to neprijemne ale treba kusok uvazovat ako nase mamky volakedy 😝

gulkam
28. feb 2013

@evinkal Ahoj, skus si pozriet stranku nadhernyzivot.eu, alergia moze byt reakcia na zaneseny organizmus. Lekari nepotrebuju zdravych ludi, preto nehladaju priciny tazkosti, iba liecia dosledky-donekonecna.

aurolea
28. feb 2013

@mirindae
@aquatinka
@tonjadabik2
@janinah
Mozno by vas zaujal jeden clanok , ktory som pridala na moj profil, vola sa "Vlasovce ako ich nepozname"....tyka sa aj alergikov!

bejata
7. mar 2013

Ahojte, mohla by som sa tiež pridať do skupiny Mamičky alergikov? Dvojročnému synčekovi práve diagnostikovali alergiu na roztoče. Som z toho nešťastná a potrebujem sa poradiť... vďaka

magdi21
7. mar 2013

@bejata Nám lekár na alergológii povedal, že treba mať domácnosť bez kobercov, bez záclon, pravidelne vetrať a takisto bez plyš.hračiek, a ak už má dáku obľúbenú, tak ju dávať do mraziaka..Roztoče naznášajú chlad , a vydržia dokonca aj vo vypratom prádle...Inak berieme liek-aerius...

bejata
7. mar 2013

@magdi21 Ďakujem ti za reakciu. Som teraz na OČR a synček má lieky a tiež som už dostala tieto prvotné informácie... Mne skôr ide o výmenu názorov typu ...... ako žiť dalej. Malý chodí do škôlky a neviem či tam bude môcť chodiť ďalej. Je naozaj nutné, aby bol doma aspoň do 3 rokov? Sme s manželom obaja zamestnaní a nemáme ho dať komu varovať....

janinah
7. mar 2013

@bejata pridala som ťa k Mamičkám alergikov,pozri čo tam píšem o obliečkach Pristine,odporúčam...a nájdi si stránku Stopalergii,veľa sa dozvieš

gabikkas
7. mar 2013

ahojte,
...zrovna v pondelok som pocula relaciu na radiu o prachovych roztococh....dve dievcata robili vyskum ako sa zbavit pachovych roztocov na bylinnej baze - mali to na strednej skole ako SOčku a v labakoch zistili, ze vypary z levandule a eukaliptu (olej do vonnej lampy) nicia roztoce ....mozete skusit... 🙂

gabikkas
7. mar 2013

ta levadnula klasicky tie sacky co sa davaju aj do skrin, tak zevraj dat pod matrac...

bejata
7. mar 2013

@janinah Ďakujem 🙂

oksu
19. mar 2013

ahoj, môžeš aj mňa pridať do skupiny Mamičky alergikov, sme silny alergici - kravska blieklovina, citrusy, zeler,... a asi aj roztoče

icaz
10. apr 2013

Ahojte maminy...tiež máme doma syna,ktory má silnú alergiu na pele a roztoče.Bojujeme s tým už 7 rokov,doktorka nám odporúčala chodiť pri more . A musím povedať,že synček má po takejto dovolenke 2-3 mesiace pokoj,do konca nemusí brať žiadne lieky.Asi pred pol rokom sme si kúpili Ritello,je to vasávač,ktorého špecialitou je hĺbkové čistenie matracov na sucho a aj na mokro.Zbaví Vás roztočov a baktérii z postele.Vrelo odporúčam, 🙂 syn už nemá ráno po prebudení opuchnuté a začervenané oči,ako pred tým.
Ak máte záujem,poskytnem Vám kontakt na príjemného a milého predajcu 😉
ica72@azet.sk

katslad
19. júl 2013

@mirindae Ahoj, prosím ta chcem sa ta spýtať. Píšeš že užívate montelukast. Náš synček má dva roky a zistili mu aleriu na psy a vaječný bielok a tiež mu predpísala tieto lieky. Prečítala som si vedlajšie účinky tohto lieku a som trošku v strese, píše sa tam krvácanie, zle sny, halucinácie,...a mnoho iných. Chcem sa preto spýtať ako tvoj syn reaguje na tento liek? Prejavilo sa niečo u neho?
Držím palce s liečbou.
Dakujem.

moh
15. aug 2013

@janinah este je ta skupina aktivna? ak ano vdaka za pridanie.
monika

susika
26. aug 2013

kamoškinmu syno i zistili alergiu an roztoče a potrebovala by radu, kde kupi tie navleky na matrace a antialergické navleky na paplony a vankuše. na webe našla stranku, vraj tam by ju to vyšlo vaic ako 400eur na 1 paplon, 1 vankuš a 3 matrace a to iba ti navleky

puncula
29. aug 2013

@evinkal a ako sa prejavuje alergia na roztoče? prosím vás dajte mi vedieť vdaka

puncula
29. aug 2013

@bejata a ako vám to zistili? zaujímama to

mirindae
9. sep 2013

@katslad Ahoj, zriedka sa tu prihlásim, tak prepáčte, že reagujem až teraz 🙂 Montelukast syn veľmi dobre znáša, takže sa nemusíte báť vedľajších príznakov. No napriek tomu sa náš stav zhoršil. Začiatkom roku mal syn 3x po sebe zápal priedušiek s teplotami, skoro 3 mesiace nebol v škole, k poslednom zápale sa pridružilo veľmi ťažké dýchanie - "mami zle sa mi dýcha, nemôžem sa poriadne nadýchnuť, keď vydychujem bolí to" Okamžite sme vyrazili nášmu lekárovi, mal strašne zúžené priedušnice, príznaky "ľahkej astmy". K cezere a montelukastu sme dostali Flixotide na dýchanie, dýcha 1x do dňa, ak by bol chorý, tak aj 2x do dňa. Sú tonejaké kortikosteroidy - už len to ma desí. Dýchali sme to teraz na 180 dní, včera sme boli na kontrolu, kde syn dýchal spirometriu, polepšilo sa mu to, no nemôžeme to vysadiť naraz. Zatiaľ máme vynechávať víkendy, postupne to vysadíme podľa pokynu lekára. No primár vidí, že máme problémy iba začiatkom roka, takže teraz sa na to pripravujeme, okrem týchto troch liekov sme ešte dostali na imunitu Luivac, takže by sme sa mali takýmto chorobám vyhnúť.
Bola som tam z jednou mamičkou, ktorej syn sa lieči od 2 rokov, mali tieto lieky, + chodili raz za rok na injekcie. Ako mu nastala puberta, jeho stav sa zlepšil o 90%. To isté mi vravel náš primár. Takže už teraz sa teším na synovu pubertu. 😀 Teraz sa mu vodí dobre, pribral nám, narástol, takže sme dostali pochvalu. Keď budú mať imunitu, nebudú chorý, astma ani alergia sa nezhoršia. Preto robím všetko preto, aby sme žili a stravovali sa zdravo. Držím všetkým mamičkám palce, a hlavne veľa zdravia 🙂 ..dáko som sa rozpísala ... 😉 😀

bejata
7. okt 2013

@puncula Malý nastúpil do škôlky ako dvojročný, po týždni ochorel a akosi sme sa nevedeli z toho dostať. Skončili sme v nemocnici, tam zistili alergiu na základe viacerých vyšetrení a výsledkov z odberov.

mizulienka
6. nov 2013

@janinah mozem ta tiez poprosit o pridanie do sukromnej skupiny. Prave som sa dozvedela, ze malej potvrdili alergiu na roztoce, vajecny bielok a brezu.