Atopická koža u 10 mesačného dieťatka.

niika9
25. jan 2020

Ahojte mamičky. Potrebujem radu lebo už som naozaj zúfalá. Dcérka má strašne problémy s kožou, z každého kozmetického prípravku sa mi vyhadže suchými červenými fľakmi a nie a nie sa ich zbaviť... už sme s tým boli keď mala 5 mesiacov na pohotovosti, kde nám dali fenistil kvapky po ktorých to na chvíľku prešlo. Lenze samozrejme že to nemôžem do nej neustále pchať. Našej doktorke o tom hovorím na každej poradni a tá mi len tvrdí že to je normálne... podľa mna to však normálne nie je nakoľko je to naozaj strašný pohľad a dcérka je z toho aj dosť nervózna pretože sa stále skrabe a mrnci a to aj keď ju natieram. Vyskúšala som už všetko možné, používali sme od narodenia olejcek hipp a vtedy mala krásnu kozu. Potom mi doktorka povedala že olej nemám používať že radšej mlieko a odkedy sme ho začali používať Tak sa tohto problému nevieme zbaviť. Vyskúšala som už aj kozmetiku Sofie la girafe aj biodermu čo sú vraj osvedčené bio produkty... Absolútne nič nám však nezaberá.
Neviete mi prosím poradiť niečo naozaj osvedčené čo by naozaj zabralo a konečne by jej to zmizlo? Najlepšie ak s tým má niekto skúsenosť a mal to odskúšané že to zaberie. Ďakujem 🙏🏼

chanaaa
25. jan 2020

A preco sa nevratis k tomu oleju, ktory jej nevadil?

martinuska
25. jan 2020

@niika9 urcite by som si pytala listok ku koznej. Nenechaj sa odbit, ju to nic nestoji ked ti ho vypise. A dovtedy zrusit vsetku kozmetiku, len v cistej vode kupat, oblecenie prat len v overenom prasku. A odfotit si flaky na kozi, pre pripad zeby ste sa dostali ku koznej vtedy ked nebude mat ani jeden flak. 😀

ydnew
25. jan 2020

@niika9 skin cap masť
A derma na kúpanie
Viem čím sme si my prešli a čo všetko sme vyskúšali týmto sa to dá ,,vyliečiť,,
Na koznom Vám dá kortiosteriody a pod hnus
Skúsili sme to riešiť aj z vnútra obmedzovali sa a pod a nič nezabralo vsetkob´en do času

ydnew
25. jan 2020

@martinuska na kožné nepotrebuje ani výmenný ale dnešné kožné to berú od radu skôr keď tak k dermatologicke

heidy222
25. jan 2020

@niika9 skus A-derma exomega. Pozname to, ja mam tazky ekzem, dcera lahsi. Alebo Produkty od eucerine, excipial. Zlozka urea v produktoch je dobra na suchost koze ale Treba najprv vyskusat na malom kusku lebo moze stipat ak je koza zapalena. Hlavne nepouzivat mydlo, nekupat denne. Na cervene miesta skus Bepanthen. Fenistilu sa nemusis bat Ma Minimum vedlajsich ucinkov (som lekarka)

niika9
autor
25. jan 2020

@chanaaa lebo už jej vadí aj ten olej

niika9
autor
25. jan 2020

@martinuska za týždeň mame poradňu tak si ho plánujem Vypýtať... na kúpanie už dávno kozmetiku nepoužívam a periem len v čistej vode 😏 ale odfotiť si to je super nápad 👌

niika9
autor
25. jan 2020

@heidy222 excipial sme mali, vtedy led užívala aj fenistil.. už som jej aj pridávala oilatum emolient do kúpeľa aj ovseny kúpeľ som jej robila a nič 😏 už ju teraz kúpem každé dva tri dni.. ona je cela červena 😢 fenistil už nemáme a je len na predpis tak budem musieť počkať na doktorku

lucinkab
25. jan 2020

@niika9 no minula som caz 300€ na kremy atd... A skoncili sme pri laroche posay u nas top, gel na umyvanie a krem na porusenu pokozku ,ci tuhe mydlo... Toto nam pomaha po vymiznuti vzplanutia rok aj daco sa drzat bez prejavov no asi ta sklamem ..atopia je v crebe a nic ju zazracne nevylieci. Kvapky uz neuzivame, no museli sme zistit co v strave jej vadi... Kazde dieta je v tomto ine. No nam vadi ryza a vsetko z nrj,drozdie ( takze musim kvaskovat) avseyko zivocisne mlieko a vyrobky z neho...takze sme na rastlinnych....

ludkka0407
25. jan 2020

U nas zabral cerave krem a emulzia na kupanie (odporucila kozna lekarka) + mal aj na 4 dni kortikosteroidy (maly bude mat rok,problemy sme mali skoro od narodenia).aj tak odporucam najprv navstevu koznej,ta to posudi najlepsie,je to predsa len odbornik

77kacena
25. jan 2020

@niika9 no my sme boli u kožnej ako na klavíri každý druhý týždeň vyskúšali sme plno kremov mliek olejov do kúpeľa senzorov praskov, krém zabral na chvíľu a zas to prišlo naspäť. Potom mi kamarátka odporučila pár prípravkov z Tiande perem v turmalinovych guliach do vaničky dám raz za čas soľ z mŕtveho mora a natierame krémom s hadím olejom a odvtedy ako by uťalo už je to pol roka a máme kľud takže za mňa veľká spokojnosť

amelie2017
25. jan 2020

Kamaratke pomohlo jedine zistit, ktora potravina to u dcerky spusta. Jej dcera nemoze mrkvu. Ta jej stav vzdy zhorsi.

miruschkar
25. jan 2020

@niika9 no tak ja toto veľmi dobre poznám mám ročného synčeka a prešli sme si tiež týmto ... nakonieču zistili alergiu na bkm a začali sme používať skin cap na ten nedám dopustiť ... plus skus značku avene z tej rady mame krem aj do kúpeľa a dokonca aj proti slnku všetko super ..za nás naj .. doporučila mi ju vyhľadávaná kozna a zabralo 🙂

mmoonna
25. jan 2020

@niika9 moja sestra mala takýto problém s malou. Museli ísť až na kožné a tam jej odporučila, keďže ju kojila, aby si sestra zaviedla bezlepkovú, bezlaktózovú stravu. Postupne sa to malej stratilo.

majamat
25. jan 2020

ja som mala ekzemove obdobie a jedine A-derma mi pomahala. je mlieko, krem a tusim Balzam. mlieko je najlahsie, krem je hustejsi a balzam je najhustejsi. a rovnako postupuje aj cena. ☹ ten balzam tusim okolo 24e. a aj balzam sa vstrebal a pokozka zostala prijemne osetrena,a le nei prehnane mastny. teda teraz ked ekzem nemam,a si by mastnejsia bola, ale vtedy mi to vlemi pomahalo.
mala som aj sprchovy olej a je fajn. niekedy ho predavaju v malom baleni s mliekom na telo.

mala som aj La Roche Posay mlieko a tiez bolo dobre, ale bola to taka lahsia verzia abolo mi to malo mastne. no konzistencia velmi prijemna.
no Bioderma - Atoderm, ten nebol vobec dobry. akoby som bola pokryta voskovou vrstvou.

lucinkab
25. jan 2020

@majamat skus krem,mlieka su slabe na atopicku kozu,nevydrzia dlho hydratovat.

ivankaberrynka
25. jan 2020

Nám pomohlo surové bambucké maslo. Nevonia pekne, ale fakt pomohlo. No myslím, že úplne sme sa ho zbavili až po pobyte pri mori. Boli sme 15 dní. Najprv sa malá strašne vyhádzala, ale že fakt strašne! A potom asi do 2 týždňov to ustúpilo a viac sa ekzém nevrátil. Už sme skoro 3 roky bez.

hutch17
25. jan 2020

@niika9 s dcérkou sme si tým tiež prešli, nič od kožnej nezabralo, kortikoidy len na chvíľku a viac som ich nedala, z krvi nebola zistená žiadna alergia, dokonca ani atopicky exem sa nepotvrdil, vyskúšala som všetky možné krémy, nakoniec nám ako jediný pomohol la roche posay lipikar baume ap + a tiež sprchac k tomu la roche posay lipikar syndet. Taktiež som jej robila kúpele so soľou biotermal, ktorá obsahuje soli z Podhájskej. Teraz ma pokožku krásnu.

majamat
25. jan 2020

@lucinkab ja ho teraz uz nepotrebujem a pisala som, ze som vyskusala aj krem,a j mlieko aj balzam. alzam je urcite najmastnejsi, nie krem. teda z kozmetiky A derma.

lucinkab
25. jan 2020

@majamat my kremujeme kazdy den aby sapokozka nevysusila, kazdemu sedi ine ,nam aderma nesadla vobec

majamat
25. jan 2020

@lucinkab to je pravda, ze kazdemu sedi nieco ine, ja uz nepotrebujem take mastne, mne sa ekzem spustil pred 3r a mala som ho asi 6m. potom sa to zlepsilo. no kym som ho mala, to bola hroza. ja som mala taky ten ekzem v tej akutnej faze - so zapalom. nikdy to nepreslo do stadia suchej zhrubnutej pokozky. no mala som velke zapalene plochy po celom tele. som chodila ako golem, lebo mi vadilo vsetko na tele. nosila som oblecenie naopa, koli tomu,a by ma neodierali sviky na oblecku.

yenfer
26. jan 2020

Ahoj, moj syn ma tiez atopicky exem. Nezabral mu ziaden krem, ani A derma ani nic. Najlepsie mu zabera zarabana mast od koznej na predpis- ta sa dokonca ani nedoplaca. V Roku mu konecne urobili testy na alergie- je alergicky na zemiak (a vselico dalsie). Po vysadeni zemiakov sa mu stav mierne zlepsil. Ja davam aj kortikoidy (krem)- cca na 1-2 dni po cca 7-10 dnoch- ked sa zacne priserne skrabat- na preliecenie a zlepsenie stavu. Teraz v zime ked mrzne je stav lepsi, vzdy ked sa otepli sa zhorsi. Kremujem ho cca 5-8 krat denne, pri kazdom prebaleni. On to ma hlavne na rukach, kolienkach a okolo clenkov. Fenistil davam kazdy den na noc, je to lepsie ako by sa mi do krvi rozskrabal.

deluxea
26. jan 2020

@yenfer dobrý deň a v čom periete synovi?

karmen118
27. jan 2020

Ahoj, moje obe deti majú ekzém, našťastie zatiaľ slabšiu formu, kožná im obom predpisuje Locoid 0,1% - to je slabá kortikoidná mastička, perieme v eko prostriedku, ak musím dať vanish tak po opratí dám prádlo ešte raz vypláchať, kozmetiku požívame pre deti SebaMed - telové mlieko aj sprchový gél, majú aj šampón a vyrábajú aj mydlo kocku, možno aj iné, ale mi používame od nich toto čo som vypísala. Mliečne výrobky majú veľmi obmedzené - iba UM a dcérka znesie ešte tvrdý syr a občas tvaroh, inak nič mliečne nejedia. Treba sledovať aj čo papá, po čom sa to zhorší a to potom zo stravy vylúčiť - silné alergény sú aj napr. vajce, ako som už spomínala mliečne výrobky, zeler, petržlen, orechy, mak, med...je toho veľa - napr obe moje deti, kde v jedle bola paradajka bolo im z toho špatne. Treba to proste odsledovať. A určite treba nájsť pre malú dobrého kožného. Ak bude nevyhnuté aj k alergológovi na testy. Fenistil má zatiaľ predpísaný iba dcéra, keď to má zhoršené, ako teraz, tak by mala mať 3 x denne kvapky, ale odsledovala som že stačí dať ráno a hlavne pred spaním a nesvrbí ju to aj sa koža zlepšuje.

evafest
28. jan 2020

@niika9 La Roche Posay pre atopikov je tam taka umyvacia emulzia a telove mlieko

palomka
30. jan 2020

@niika9 moja dcéra mala takú kožu. Je alergik. Od bábätká sme to riešili na kožnom. Vynechať všetku kozmetiku hlavne a ďalšia vec, po premýšľať nad stravou. Veľa kožných veci je spojených so stravovaním. Môže mať na niečo alergiu. Moja nemohla piť normálne UM, museli sme mať na predpis. Neskôr sa u nej prejavila histaminova intolerancia(3r) a min. Rok (10r) alergia na lanolin. A ten je v kozmetike naozaj, že všade. 😕

kacarina
11. feb 2020

Nasim doteraz dobre robi Bioderma Atoderm, aj mlieko, aj na sprchovanie, ... ale oni malli slabe prejavy atopicke ako malicki, vekom sa to zlepsilo, more v lete prospieva ... teraz v zime trosku suche nohy a ruky, a taka akoby husia koza, ked natierame, zmizne ... dcera nakoniec alergie nepotvrdene, tak aerius vysadeny ... synovi tiez alergie nepotvrdene, ale bez aeriusu nemoze byt kvoli astmatickemu kaslu ... tak sa snazime to udrzat a uvidime, co to bude vekom robit dalej ...