Bolesť brucha 8-ročnej

noemikatka
27. apr 2023

Ahojte....

Dcérku už dlhšie pobolieva brucho občas to prejde a potom zase príde a boli každý deň ráno ci večer u lekárky keď sme boli stým naposledy dala nám sklicko a ampulku na stolicu ci nemá červiky výsledky boli dobre Neviete či zo stolici zisťujú aj iné baktérie ako sú hlisty?

Potom zase som šla ku lekarke a povedala jej ze ju to brucho boli a nemôže ani do školy kvôli tomu jej odpoveď bola telo sa chysta na menzes lebo je vyspelejsia mohutnejsia váži 50kg meria cca 140cm

Pochybujem ze to bude stoho chcela by som pre dcérku vyšetrenia ohľadne bruska len neviem na koho sa obrátiť keď naša lekárka tvrdí to co som spomínala vyššie 😔
Poprípade malí ste aj vy niekto takéto problémy? Scoho to môže byť? Sladkost si dá tak 1-2x za deň žiadne prezieranie postavu ma po otcovi

Ďakujem 🙏🙏🙏🙏🙏😔

majusikk
27. apr 2023

@noemikatka môj mal takéto problém až sme zistili ze je to zo školy so stresu a ze ho v nej sikanuje o hlavu vyšší chalan spravili sme bordel na škole a mame pokoj bolesti sa stratili a začal. Rad chodiť do školy

lienka9
27. apr 2023

@majusikk mna tiez ako prve stres napadol.to byva najcastejsi problem bolesti brucha u deti..nema s niecim,alebo niekym problem?

stella14
27. apr 2023

Dcéra to mala celé leto. Boli sme na sone. Bol to zápal podbruška, mechúra. Nebola v bazéne?

monitka80
27. apr 2023

Tiež máme podobnú skúsenosť ako píše mamička vyššie. Syn mal dhšie obdobie bolesti brucha. Nakoniec sa prekecol, že mu vymýšľajú deti v škole prezývky, novú prezývku v ženskom rode už nezvládol a prekecol sa. Keď sa to vyriešilo, prestali aj bolesti brucha. Bolí ju to aj cez víkend alebo prázdniny? Náš ak nebol v škole, brucho ho nebolelo, ale to som si uvedomila až spätne. Skús odsledovať.

luccija
27. apr 2023

@noemikatka nemala stres zmenu školy, niečo v rodine?
Stolicu máva pravidelne?ale aspoň na sono vás mohla poslať, slepak jej kontrolovala?
Kúp jej probiotiká...sťažuje sa aj cez víkend?

noemikatka
autor
27. apr 2023

@luccija ano stolica menili sme školu ale mávala to aj predtym trvá to už dlho stolicu mava každý deň ale sú dni keď sa sťažuje ze jej nejde kakat ☹️ ta lekárka niak vždy odrádza od vyšetrení

noemikatka
autor
27. apr 2023

@stella14 nie nebola

noemikatka
autor
27. apr 2023

@lienka9 keď som sa jej pýtala povedala ze nie ale menili sme školu môže to byť teraz aj tým ano ale mávala tieto bolesti aj predtym ☹️

luccija
27. apr 2023

@noemikatka tak jej dávaj probiotiká, veľa polievok vlákniny, ovocie môžeš kúpiť vlákninu v lekárni, ale musí veľa piť vody.Pytaj sa na sono moja dcéra to mala, ale problém bol vo vyprázdňovaní, ale aj jej zistili nejaké veci na sono
My sme boli v Assiduo pozri si to a tam ju zobrali do parády stolicu aj na iné veci, boli sme aj na SIBO teste to je prerastá nie baktérií.tiez som u pediatricky nepochodila.Kludne môže mať nejakú intoleranciu na mlieko či lepok....

zuza265
27. apr 2023

@noemikatka u nasej to bol presne tento dovod, ktory uviedla lekarka 🙂 trval asi rok a pol kym prisla menstruacia a hned ako prisla, tak sa problem vytratil a uz boli brusko len pri menstruacii. Nasa je toez vyssia a vacsia nakonies menstruaciu dostala tesne po dovrseni 9 rokov

bibina32
27. apr 2023

@noemikatka skúste vysadiť mliečne výrobky.

majusikk
27. apr 2023

@lienka9 nie chodili sme po vyšetreniach všetko ôk museli sme opraviť psychicky problém

majusikk
27. apr 2023

@noemikatka ak má problém so stolicou pýtaj od doktorky sirup bola sa duplak

zabka79
27. apr 2023

@noemikatka a co intolerancie? Krv nebrali? Da sa to aj za poplatok kde vysetria najcastejsie alergeny. Tipujem mlieko alebo lepok, pripadne skus obmedzit mliecne vyrobky na dva tyzdne a uvidis....pripadne vylucuj postupne

noemikatka
autor
27. apr 2023

@zuza265 🙉😱😱😱😱

noemikatka
autor
27. apr 2023

@zabka79 ak chcem vylúčiť mliečne môžme kupovať bezlaktozove?

zabka79
2. máj 2023

@noemikatka nie laktoza a bielkovina kravskeho mlieka su dve odlisne alergeny. Ak chcete skusit vylucit laktozu tak ano staci. Ak bielkovinu kr.mlieka napriklad alpro ovsenne mlieko. Do varenia ok ale napitie to nebude chutne