Bradavice na nohe u 7 ročného syna. Čo s tým?

mongrof11
25. aug 2019

Caute, chcela by som sa opytat, ci nemate skusenosti s liecbou bradavic na nohe u deti... Syn ma 7 rokov, asi chytil na kupalisku, nechcem ist ku koznej, lebo to vypalovanie a nasledne vystrihavanie by asi neprezil... Citala som, ze propolisova tinktura pomaha, natieram mu nohu s tym na vecer, aj sa mu spravili akoby take pluzgieriky, len teraz neviem ako dalej.. Dost ma vysusenu, taku rozozratu tu nohu, ma 4 bradavice vedla seba... Neviem co dalej...

nickpick
25. aug 2019

@mongrof11 skus Kolodium Forte, je to kyselina mliecna a salycilova, bezne dostupna v lekarni, po kupani mu aplikuj ten roztok podla navodu, mali by odpadnut po par dnoch, mam s tymto roztokom len dobre skusenosti

pininka1
25. aug 2019

Súhlasím s príspevkom vyššie, moji chlapci mali tiež a krásne sa im to upravilo.

mooonika1975
25. aug 2019

Syn mal dokopy 100 na obidvoch nohách, na tie väčšie pomooh cesnak, plátky namočené v octe, večer- 5 večerov- vybrať jeden plátok dať na bradavicu, prilepiť, nechať cez noc, ostatné plátky dom nechávala v octe v chladničke. Po 5 dňoch prestať, nechať týždeň čas, a znova zopakovať, nemáme ani jednu. Skúšala som možné aj nemožné, všetko , lastovicnik, vodičky, perá. Vnútorné som mu dala hlivu, ale silnejšiu, takú ako imunoglukan, ale inú.

majka1324
25. aug 2019

@nickpick dostat to prosim ta bezne v lekarni? Dakujem

nickpick
25. aug 2019

@majka1324 ano, urcite

mongrof11
autor
25. aug 2019

@nickpick a to po par dnoch same odpadne? Nemusim to strihat, alebo nieco podobne?

denda83
25. aug 2019

My sme s tým bojovali začiatkom roka, ale boli sme u kožnej, a dala nám krémy, a pomohli, každý večer sme robili kúpeľ v slanej vode, následne obrúsili pemzou, natreli a zalepili, chvíľu to trvalo ale zbavili sme sa jej....

mongrof11
autor
25. aug 2019

Takto to vyzera.... Mali ste nieco podobne? Tu suchu kozu nam spravila ta propolisova tinktura..

nickpick
25. aug 2019

@mongrof11 po naneseni roztoku zostanu bradavice biele, povrchove vrstvy sa zacnu narusovat, po par dnoch sa zacnu akoby supat, tie najvrchnejsie vrstvy mozes obstrihat, a neustale pokracuj v nanasani, postup ti urcite vysvetlia aj v lekarni, treba len trpezlivost, u niekoho to trva dlhsie, asi zalezi aj ake su velke (a stare)...

dzejn80
25. aug 2019

@mongrof11 myslim, ze navsteva koznej je na mieste, bradavice sa daju liecit a nemusia sa vobec vystrihovat, mozes pouzit z lekarne Duofilm a lekarka pravdepodobne predpise Isoprinosine ... a hlavne nezabudni, ze bradavice su infekcne, takze vlastny uterak, nechodit naboso hlavne v kupelni atd.

klejkaez
25. aug 2019

Lastovičnik, potierať šťavou zo stonky👍🍀

zuzanaete
25. aug 2019

Nam super pomohol citronovy esencialny olej. Nanasat na bradavicu.

dadica
26. aug 2019

@mongrof11 Náš mal 3 na nohách. U kožnej som bola. Predpísala nám Verumal, ktorý sme aplikovali 3x denne. Fakt poctivo 3 tyždne sme aplikovali a na ďalšej kontrole už vypaľovať nebolo treba.

lilke
26. aug 2019

Šťava z lastovicnika. Ja na propolis nedám dopustiť, je úžasný, no na bradavice nie. Kremuj mu vysusenu pokožku, niekolkokrat denne, kyselinou mliecnou (krém z lekarne) alebo modrou indulonou. A lastovicnik iba priamo na bradavice. Hľadaj pri starých domoch, na ihriskách, pod plotmi.

mongrof11
autor
26. aug 2019

@dzejn80 ano, ved ku koznej chodime pravidelne, teraz ma do konca prazdnin dovolenku.. Dufam, ze u deti sa to da riesit setrnejdie, lebo ked to mne robili a vystrihavali zaziva a rypala sa v tom krateri v nohe... Skoro som zomrela od bolesti... Zato som chcela usetrit syna tejto hrozy...

dzejn80
26. aug 2019

@mongrof11 mne tiez ako dietatu vypalovali tekutym dusikom, raz mi spravila a povedala som nikdy viac. 6r syn mal teraz na jar na prste na nohe, najprv jednu a potom sa mu to vysialo na asi 11. Ja som kupila ten duofilm, to je taka vodicka, co to spali a este mi potom kozna dala ten Isoprinosine. Po mesiaci vsetko Ok. No pravda, ze teraz su prazdniny, tak vsetci maju dovolenky ...

kristiii
26. aug 2019

@mongrof11 malý mal kedysi bradavice na prstoch na nohách, duofilm čo mi odporučili v lekárni mu nezaberal vobec, až mi kamoška poradila hlivu ustricovu. Kúpila som mu tobolky a do mesiaca nebolo po nich ani stopy. Rovnako pomohla aj mne a môjmu bratovi.

anesim
26. aug 2019

https://www.mimibazar.cz/navod/13901/domaci-ods...

Vyskusane, no ja som si to davala na kurie oko a pomohlo👍

renattka24
1. jan 2020

Prosim poradi mi niekto co robot s bradavicami? Dcerka 8 rocna ich ma na jednej nohe 3.uz sa s nimi trapime od oktobra. Skusali e Colodium, Duofilm nezabrali. Boli sme na vypaleni ale dcera tu bolelo a nezvladla to. Kupila som na doma taky pripravok na vypalenie. Macame kazdy vecer v octovej vode plus soda bikarboda. Ale teraz sa jej to tak zasusilo a neviem co s tym. Uz sa to odlupuje, ale velmi pomaly no boli ju to aj svrbi. Myslite ze to uz ustupuje? Zajtra ideme zase koznej ale druhej kedze u tej prvej bol pristup otrasny. Dakujem moc za odpovede.

anesim
1. jan 2020

@renattka24 pozri link, co som dala nad tebou

renattka24
1. jan 2020

@anesim dakujem krasne. Nastudovala som si to. Cesnak sme skusali ale priznam sa ze len asi 3x som ho nastruhala. Mozem prilozit foto ako to vyzera? Ze ci je to na ustupe? Dcera sa doat boji. Ja jej to vypalovat nedam na silu tak som zvedava ako to rano dopadne.

anesim
1. jan 2020

@renattka24 ja netusim ako to ma vyzerat ked to ustupuje,

barra2
1. jan 2020

Ja som malemu namocila kusok vystrihnuteho odlicovacieho tamponiku do ricinoveho oleja a prilepila na bradavicu, takto som mu to skoro kazdu noc a ono to normalne zmyzlo.

evuska135
1. jan 2020

Lastovicnik lekarsky, mne nato nic ine nepomohlo, asi 3krat som bola vypalovat a nic, ale tato rastlinka je zazrak

mooonika1975
1. jan 2020

@renattka24 prečo nastrúhala? Odrezať platocek, našim to nič nerobilo a teda mali viac tých bradavíc. Má to cerniet. Ťa bradavice cernie

renattka24
1. jan 2020

@evuska135 lastovicnik nam nepomohol.
@barra2 ako velku ju mal neviete?

renattka24
1. jan 2020

Terazvto mame takto.

renattka24
1. jan 2020

@mooonika1975 zajtra pojdeme koznej sa ukazat ale pocitam ze dcera si s tym nic neda robit. Ja sa len bojim aby sme nieco nezanedbali. A skusime ten strucik teda na platky. Dakujem 🙂

barra2
1. jan 2020

Joj to on mal malicke, ale oni zrezu zmyzli vsetky. Myslim ze za cyskusanie by ste nic nedali a je to aj bezbolestne. Bradavica sa v tom oleji zadusi a vy mozte to mat na nozke aj cely den. Ja som mojmu mohla len cez noc lebo by s rym ba ruke nevydrzal chodit.

mooonika1975
1. jan 2020

@renattka24 ja som dávala cesnak namočený v octe, platocek, prilepiť, nám to cernelo, po 5 dňoch som to nechala oddýchnuť týždeň a potom už len asi 3-4 noci. Bol namočený v octe. Tie plátky. Skús dať len na jednu, ktorá vznikla prvá. A ešte podporiť zvnútra, hliu, ako imunoglukan.