Bradavice na nohe u 7 ročného syna. Čo s tým?

mongrof11
25. aug 2019

Caute, chcela by som sa opytat, ci nemate skusenosti s liecbou bradavic na nohe u deti... Syn ma 7 rokov, asi chytil na kupalisku, nechcem ist ku koznej, lebo to vypalovanie a nasledne vystrihavanie by asi neprezil... Citala som, ze propolisova tinktura pomaha, natieram mu nohu s tym na vecer, aj sa mu spravili akoby take pluzgieriky, len teraz neviem ako dalej.. Dost ma vysusenu, taku rozozratu tu nohu, ma 4 bradavice vedla seba... Neviem co dalej...

katrin21
28. júl 2020

Existuje aj cibulova mast na bradavice a to coloidum forte.. Verumal.... pekne to zbledne s postupne sa to odumrete dava prec,neboli to. A pozor, davat iba na bradavicu!! Nie okolo na zdravu kozu..ten propolis je nanic,iba vam vysusil celu kozu okolo...
Bradavice sa zbavis,ked odpadnu vsetky cierne bodky,korene,co ma v hlbke. To trva aj 3t

renattka24
29. júl 2020

@rebeca111 anoo nebojte to je na dobrej ceste. Ono to vytvori taky film a vzdy ho dat dole rano a znova natriet. Uz sa jej tam robi chrasta a to za chvilu zlupnete. Skuste to trosku vymocit a potom s pinzetkou trosku tak poodelovat od tej novej kozi. Ono to tak do 5 dni odpadne uvidite sama. Ale presne aj my sme to takto mali. Ja som fotky vymazala. Mali sme to este raz tolke to bolo hrozne nieco. Drzim palce a vydzte uz to pojde prec.

renattka24
29. júl 2020

@rebeca111 a nezlaknite sa ona tam bude mat taku dieru potom ale to sa casom zahoji 🙂

rebeca111
13. aug 2020

@renattka24 dakujem pekne. Tak 6 bradavic je prec. Uz len 1 ostala. Snad sa zbavime aj tej 🙂

viikkki
13. aug 2020

Kolodiumforte je dobre a skus aj banánové šupky dávať, lastovicnik na bradavice moja dcéra mala na to aj taky krém ktorý nám veľmi pomohol ale neviem si už spomenúť ako sa volal skus sa opýtať v lekárni

renattka24
14. aug 2020

@rebeca111 jeee super a ako ste sa ich zbavili? Parada to je radost ze?

marhulko
5. feb 2021

Ahojte, prosím , poraďte. Pred troma týždňami sa mi objavil pľuzgierik. Ten praskol a toto zostalo. Už viac ako 7dni som ošetrovala naplastami , teraz používam coloidum Forte a na noc dávam cibuľu. Ráno a večer pomáham imunite pomocou hlivy ustricovej. Myslíte, že už bude čoskoro po Tom? Neskutočne to boli. Na nohu som nestupila poriadne už asi dva týždne. Bola som aj na pedikuru a tam mi poradila so všetkým, no ja akosi nevidím zmenu. Sem tam mi to príde,akoby to bolo aj hnisom podliate. Ďakujem za každý komentár a pomoc.

renattka24
5. feb 2021

@marhulko a pedikurka co povedala ze co to je? Mala by rozoznat bradavicu alebo kurie oko alebo co to je. Popripade to odfotte a mozno poradime. Takto tazko povedat. Ale ja som nedavala vsetko na raz aspon 7 dni som davala napriklad len cibulu ked som. Nevidela ziadny rozdiel zacala som nieco ine skusat. A tak no. Drzim palce

marhulko
5. feb 2021

Fotku sa mi nepodarilo na trikrát odoslať. Vravela,ze bradavica. No boli a ja už neviem ako ďalej. Od pondelka mám ísť do práce a neviem si predstaviť ako budem na nohách celých 8hodin.

marhulko
5. feb 2021
andrea_ff
5. feb 2021

@mongrof11 ja necitam, co pisu.... ale za mna .... radsej kozna, vypalia tekutym dusikom tusim....no je to kusok neprijemne, ale da sa vydrzat...a potom uz nepamatam nazov, ale podctivo "lakovat"... a mozno za tyzden je pokoj... a netreba sa v tom prplat. Dokonca tusim 2x som bola u koznej
...a krasne sa to zahojilo.
Ja som urobila chybu, chcela som sa toho po domacky zbavit....trapila som sa s tym pol roka asi....uz ma to bolelo aj pri chodzi....
A potom som si klepala na celo, co som nesla ku koznej hned?? Usetrila by som si trapenie

uglybetty1234
5. feb 2021

ja som na to davala supku z bananu a striedala som to s cibulou v octe. Na den na volno a vecer zasa. Trvalo to fakt dlho, Ale zbavili sme sa bradavice. Ked som mala bradavicu ja, tak som si davala stavu z aloe a prelakovala lakom na nechty. Citala som, ze bradavici treba zamedzit pristup vzduchu. Fungovalo tiez, Synovi som toto nemohla, lebo to mal na blbom mieste.

marhulko
5. feb 2021

@andrea_ff ja sa toho vypaľovania dusikom bojím. Ide o niekoľko sedení a nie je zaručené, že mi to pomôže v Tom,aby som sa zbavila celej bradavice aj s koreňom. Alebo sa mýlim?

andrea_ff
5. feb 2021

@marhulko ja neviem? Ja som to uz tiez mala asi podobne skarede a nevedela som na to stupit....
Isla som ku koznej, osetrila...asi pol dna to pobolievalo....potom som to natierala...tusim znova po tyzdni isla zase....a pekne sa to zahojilo....trvalo to mozno 7-10 dni? Nepamatam sa....
Podla mna tento stav uz doma nevyliecis....korene budu hlboko.
Neni to nic take hrozne..
Skus si predstavit porod, pripadne vymenu bedroveho klbu za umely....kde ti rezu kosti a nie si v narkoze 🙏🙈🙈🙈

marhulko
5. feb 2021

@andrea_ff takže obvodak a smer kožné. Lebo v piatok som mala ísť ešte pedikerke a tá sa mala na to ešte pozrieť, či sa to lepší alebo nie. Ak by nie, tak by ma aj ona už poslala lekárovi. Len u nás sa koznej dostať , to je masaker. Jeden lekár na 4mesta. A čo sa tyka bolesti, som neskutočná citlivka a bojko. ☹

marhulko
5. feb 2021

@andrea_ff a u koznej sa mám na čo pripraviť ? Čo znamená "ošetrila" ?? 😀 fakt som strachoprt

andrea_ff
5. feb 2021

@marhulko ja by som zavolala hned v pondelok k obvodnej...podla mna teraz netreba vymenny listok, ale zistit to.
Potom by som zavolala koznej, ze ako to funguje u nich....ci su terminy, ciselniky...ci ako beru pacientov.
A osetrila som myslela.... na palicke s vatou potrela chvilu na tom mieste....zaboli to....ale vravim.... nic take, co nevydrzis....ved aj teraz ta to boli.....vydrzis a budes vediet, ze uz si na ceste uzdravenia.
Da ti taky lak, s ktorym si to budes dookola rano-vecer osetrovat a ver mi.... o par dni to odpadne a budes tam mat krasnu svoju kozu.

renattka24
6. feb 2021

@marhulko ano to je bradavica. Moja 8 rocna dcera mala taketo 3 na jednej nohe liecili sme to doma vselijako 4 mesiace a nic. Potom nakoniec sme isli kozmej ze vypalit ale to bol masaker dospeli vydrzi mozno ale ona proste nevydrzala bolelo ju to a kozna bola velmi neprijemna..... Tak sme isli inej a ta nam dala taky lak je len na predpis a za 5 dni sa to zacalo odlupovat uz na druhy den to vyzeralo inak. Verumal sa to volalo skuste sa ked tak aj na to spytat. Drzim palce.

dkethe
6. feb 2021

Musim tu napisat, zbavila som sa bradavice 💪💪💪💪😍 po 4 rokoch neuspechov a trapenia!!!
4 mesiace kazdy tyzden na dusik, chodit som od bolesti nevedela, kazdy bozi vecer lekarenska vodicka podobna duofilmu.
Pytala som sa aj chirurga ci to neda von, odmietol, ze je velmi velka a vysledok by bol neisty.

Cize to hlavne v boji s bradavicou je vytrvalost!

marhulko
6. feb 2021

Dnes konečne super deň a vstávanie. Žiadne budenie sa na bolest. Aj dosliapnut mi na nohu islo. Konečne sa to troska pohlo. Beriem aj ráno a večer hlivu ustricovu formou tabliet a dnes naozaj vidieť rozdiel. Hlavne je ale pre mňa, že bolesť ustúpila a v pondelok to bude v práci pre mňa menšie utrpenie. Ďakujem za všetky rady. Idem bojovať ďalej.

renattka24
7. feb 2021

@marhulko drzim palce. A tu hlivu odporucam aspon 3 mesiace mozno aj viac uzivat. Dajte vediet ako ste sa jej zbavili.

marhulko
8. feb 2021

Dnes, po mesačnom trápení som konečne prišla o svoju "kamošku" bradavicu. Ráno som dala koloidum, zalepila náplasťou a išla do práce. Po práci som si to išla ošetriť a odstrániť troska starej kože. A čo sa nestalo? 😀 na náplasti mi zostali korene 😀 koloidum vytvorilo film a ten v sebe udržať korene, ktoré som len odlepila. Nič nezostalo, len diera 😀 ale lepšie ako bolesť a opuch. Môžem chodiť a nič necítim. Bradavica je preč 😀 huraaa. Ďakujem za rady ,pomoc a podporu. Ste Topky :-*

marhulko
18. feb 2021

Ahojte, som tu zasa ☹ chtiac nechtiac . Všetko išlo ako malo. Bradavica zrazu odpadla a všetko bolo krásne. No od pondelka katastrofa. Bolesti pri každom kroku a pohybe nohy. Mám tam už len jednu čiernu bodku a tá je stále rovnaká. Prečo tie bolesti ? Niekedy mám pocit, akoby ma pichalo do päty 100ihiel.

uglybetty1234
18. feb 2021

@marhulko ja som takto synovi tiez musela odstranit bradavicu na viackrat. tiez mu takto odpadla ale o dva tyzdne som videla, ze zasa tam cosi ma, tak som opat pokracovala v procese liecby. Teraz myslim uz to ma ok.

renattka24
18. feb 2021

@marhulko obavam sa ze to zase len bradavica zacina ☹

renalka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ivanakaka
24. sep 2023

@renalka ako s tou horucou lyzicou? jeha chod ku koznej s nou

renattka24
28. sep 2023

@ivanakaka ak to patrilo mne ten prispevok. Tak to mala bradavice pred 2 rokmi. A tu som to rozpísala čo všetko sme robili a ako sme sa jej nakiniec zbavili...

ivanakaka
28. sep 2023

@renattka24 aha prepac to davno asi