Cikanie 2,5 ročného chlapca so zúženou predkožkou

poxinka
7. aug 2020

Mamicky mame 2.5 roka a zuzenu predkozku chcem sa opytat ked syn zacne cikat tak sa mu spravi najskor take ako navrete nad predkozkou a ma to take az kym nedocika je to prosim normalne dakujem

acer11
7. aug 2020

@poxinka a čo tak navštíviť pediatra?

ukulela
7. aug 2020

@poxinka nie, nie je to normálne. Treba riešiť lekára.

althejka
7. aug 2020

Nie je to nadstastie panika a stres stav, stava sa to pri zuzenej predkozke. vytvori sa balonik a pri cikani deti obcas viac tlacia. po troch rokoch je vhodne sa ukazat na odporucanie obvodneho lekara u detskeho urologa, kde stav zuzenia zhodnoti.

majusikk
7. aug 2020

@poxinka my sme to mali také isté a spravili mu čiastočnú obriezku a už ma 12 rokov a nič nevie

eliska13
7. aug 2020

@poxinka spýtaj sa pediatricky nemal by sa robiť balónik zostava tam moc, vylucky...záleží ako moc to má zuzene

poxinka
autor
7. aug 2020

@majusikk a ako prebieha ta čiastočná kedu mu to robili

majusikk
7. aug 2020

@poxinka mal asi tiež dva a pol boli sme na toriske jednodňová chira uspali ho a asi pol hodky bol na sále ale najprv chod na detskú urologiu v novej nemocnici neboj sa oni to vôbec nevnímajú že niečo sa im robilo môj ani nevie ze na tom bol

poxinka
autor
7. aug 2020

@majusikk pisem ss

john3535
7. aug 2020

U 2,5 ročného chlapca je zúžená predkožka normálna vec, pokiaľ sa sám chlapec nesťažuje,tak sa nič nerieši a ani balónikovanie vtedy nepredstavuje problém u chlapcov je to bežné. Udržiavať hygienu,po cikaní použiť toaletný papier alebo opláchnuť čistou vodou a žiaden chirurgický zákrok!

althejka
7. aug 2020

obriezka v troch rokoch je este skoro premyslat,pokial sa nevyskusali ine moznosti, napriklad aplikacia kremu,neskor.

majusikk
8. aug 2020

@john3535 no vidím ze ste si tým prešli..

majusikk
8. aug 2020

@althejka všetko rozhodne lekár obriezku si sama nenadiktujes najprv ti dá radi lekár a potom sú ďalšie postúpi.... A maste na to niesu...

john3535
8. aug 2020

@majusikk Drvivá väčšina chlapcov si tým prejde,problém je ak niekto začne strkať ruky tam,kde nemá.... pretože takýto hokej ako je pri vývoji genitálu u chlapcov,nieje pri žiadnej inej časti ľudského tela a girurgický zákrok počas vývoja genitálii je čisté barbarstvo a poukazuje na neodborný prístup k nacitlivejšej časti ľudského tela, pretože dôsledky bude znášať chlapec.

althejka
8. aug 2020

@majusikk ja som sestricka z urologie detskej😄 tak troska snad pravdy mam. Mast je a aj sa vela pouziva, je to sice kortikoid ale ma pekny efekt. Ak sa maminy nechcu so tejto cesty dat, mozu este skusat slez nebadany. Oboje vsak, to mas pravdu, indikuje urolog na zaklade vysetrenia. Moze ist aj o skratene frenulum, ci iba prilepenu predkozku, kde sa cirkumcizia nerobi.

majusikk
8. aug 2020

@althejka na ktorej urologiu ak v novej tak je zaujímavé že nám masť ani ne ponúkli a to ani sestra neporadila hmmmmm mozo vtedy ešte stačili tie platy co mali....

althejka
8. aug 2020

@majusikk to ja neviem kde ste boli 🙂 ja som pracovala do tohto februara 13 rokov na lozkovom a tiez v ambulancii v BA. Nadalej sa v pediurologii pohybujem bez ohladu na plat, neviem ci to ma vplyv na odporucanie alternativ. Ale myslim ze stale ostava pri odpovedi na otazku autorky, ze ak sa predkozka trenuje po kupeli a neschadza , po troch rokoch veku ju ukazat detskemu urologovi na posudenie.