Čo zaberie na hnačky u 15-mesačného syna?

bobana297
13. júl 2020

Ahojte krpec skoro 15 mesacny mi hnackoval minuly tyzdne a zvracal. To vracanie mal asi z tazkeho zaludka ale tie hnacky neviem. Puch jak slak. Boli sme aj na pohotovosti. Potom 3 dni bol na suchej strave aj bez mlieka a v poho zas bol zapeceny. Od vcera som mu zas dala mlieko rano a vecer a dnes zase tak strasne hnackuje a smrdi to, az mu to z plienky vytekalo. Zajtra volam na vysledky z prveho vyteru. Myslite, ze to moze byt rotavirus? Mam z lekarne taky prasok na zarabanie ked su hnacky vracanie alebo by bol dehydrovany. Poradte, co dat aby sa to upravilo? Teraz mu davam uvarenu mrkvu na veceru a zajtra dam len ryzu

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
heidy222
13. júl 2020

@bobana297 virusova hnacka (rotavirus, Norovirus a milion inych, velmi caste u deti) moze sposobit docasnu intoleranciu laktozy, pretoze sliznica creva he poskodena Po infekte. 2-3 tyzdne mu nedaj mlieko, Len normalnu stravu a bude to ok

zuzka251
13. júl 2020

neviem aky prasok mas...? vhodne su probiotika, najma tie protihnackove druhy s L.rhamnosus a L. reuteri. Alebo je pri hnackach vhodna aj kvasinka Saccharomyces boulardii

denkabemommy
13. júl 2020

Nasadiť probiotiká (napr. Biopron forte), nech sa mu dajú črevá do pôvodného stavu

dzovanna
14. júl 2020

Hnačky u detičiek bývajú často vírusového pôvodu.Ľahká bezmliečna strava, ryža, kuracie mäsko, doatatok tekutín a naša pediatrička nám odporučila ENTERINA ampulky, su to take male flasticky s cucoriedkovym roztokom, velmi detickam chuti a pri hnacke pomoze.Kazdy den vypije 1 flasticku.Nam to velmi pomohlo, zahustilo stolicu a je to s probiotikami.Treba ten vrchnáčik tesne pred vypitím zatlačiť, vysype sa tam prášok probiotika, potriasť a vypit.

bobana297
autor
18. júl 2020

@heidy222 asi nieco na tom bude. Ked som mu dala po 4 dnoch mlieko, zas mi chudak hnackoval ako slak. A pritom z vyteru z konecnika zo stolice nic nezistili

leelu
18. júl 2020

Smecta, kulisek, aspon tyzden bez mlieka, kase zarabat v ryzovom odvare, mrkvovoryzovy odvar varit, prisna dieta par dni, mlieko az postupne nahradzat 1/3 az 3/3 pomerom k ryzovemu odvaru, ak dojcit, tak urcite neprestavat, probiotika, idealne probiofix imun