Dať antibiotiká 4-mesačnému bábätku?

iva_m
3. dec 2008

Ahojte, som tu prvy krat a chcem vas poprosit o pomoc, ja uz neviem co mam spravit, ako sa rohodnuut 😢
mladsi syn (4 M) soplikuje uz 2tyzden ( skusali sme okrem odsavania soplikov, ktore su uz biele rano zltozelene, najprv nasivin 5dni, prestavka potom otrivin 4dni a samozrejme stale Mar...sopliky su stale a je to horsie a horsie)...pred tyzdnom sme boli v poradni hrdielko a dychanie bolo cistee...ale v pondelok v noci zacal tak cudne kaslat...pisklavo, tak plechovkovo, veelmi som sa prelakla, ale cez den nic....zase az v noci a tak som sla dne znovu do poradne a lekarka ked ho pocuvala, ze ano ma pisklave dychanie aj hrdielko chytene, ze treba ATB, sirup Stoptusin, do nosteka robene kvapky...zatial sme stale bez teploty, ak vybehnu a bude sa kasel zhorsovat aj cez den mame sa prist ukaazat v piatok....No a ja teraz zvazujem tie ATB (lekarky som sa pytala ci su nutne...podla nej ano)..poradte ci ich nasadit alebo skusit homeopatika( homeogene 9) do toho piatku?
poradte prosim prosim, aby som mu nespravila zle keby ze ich hned nenasadim
dakujem velmi pekne

susik77
3. dec 2008

iva, urcite mu tie antibiotika nasad, ked ti dr. vyslovene povedala, ze ich musi brat. riskujes jeho zdravie ☹ homeopatika ti pri tazkej infekcii nepomozu

erikasadek
3. dec 2008

iva, s pisklavym kaslom sa nesranduje, apotom uz to trva dlhsie ,,to znamena, ze to nie je viralne, takze asi naozaj by trebalo Atb, uz len farba soplikov ti hovori ze , je tam infekcia...

homeopatika je uzasna vec, ale treba ju davat ak chces dobry vysledok hned na zaciatku, teraz uz je dost v pokrocilom stadiu, takze by ti zaberala pomaly, a pokial je infekcia, tak su nutne atb...

preco neveris svojej lekarke...?
😉

iva_m
autor
3. dec 2008

Jeej dakujem...je to cudne ale potrebovala som asi taketo uistenie...malicky sa „nezda“ az taky chory, (manzel najprv ze netreba ist k lekarke, ved len trochu kasle v noci, cez den nie...no mne sa to nezdalo ) ale aj tak ma prekvapili tie ATB....starsi syn zatial nebyval chory a ked ano lekarka kym dala ATB dala mu zobrat krv a potom rozhodla..ale teraz ich predpisala hned ...asi som z toho hotova ja, kedze je este taky malicky
dakujem

erikasadek
3. dec 2008

, to piskave kaslanie, je nebezpecne, ak sa nelieci.. nie je kasel ako kasel... a nie su sople ako sople, preto , pokial je to viralne, tak zmiznu priznaky po 3 4 dnoch, ak nie to znamena, ze je tam infekcia...

nevadi, zelam skore uzdravenie;..

iva_m
autor
3. dec 2008

este raz dakujem, dufam ze to zvladneme a vsetko bude v poriadku....
majte sa a prajem vsetko dobre

danu
3. dec 2008

napis IP adminom nech tvoju temu presunu do temy Babatka

susik77
4. dec 2008

inak teraz ma napadlo, ze nasa dr. dala malej urobit pred nasadenim ATB CRP z krvi-urobia na pockanie v laborke-z kvapky krvi z prsta 😉

yasmina
5. dec 2008

iva lekarka urcite vie co robi!moji mali brali antibiotika hned po narodeni im nasadili Unasin lebo ja som rodila so silnym zapalom priedusiek...a sme tu a nikdy som nerozmyslala nad tym ze lekarka nasadi liecbu a ja ju malym nedam...urcite neriskuj...to co opisujes buse pravdepodobne priedusnica...ak bude mat dychanie ako keby hikal tak je to dost vazne...to sa este davaju cipky rectodel...prajem malickemu skore uzdravenie....