Dysfázia a znovuposúdenie zdravotného stavu

daska58
2. aug 2012

Ahojky. moj syn ma dysfaziu. Ma v aug.styri roky.Ziadam po roku na urade prace o znovuposudenie zdr.stavu. V poddtate som bola cely rok na predlzenej rp, A bsolvovali sme odb.vysetrenia,aby sa vylucili organicke poruchy...Na zaklade vysetreni orl,psychiatria,neurologia,z hospitalizacie v dfnsp kramare a ze byval syn casto chory,plus spravy od janosikovej a z logopedie-to nie su lekarky.- mi priznali prispevok.
Po roku ziadam znovu o predlzenie a prispevok do spisu som dolozila spravu od psychiatricky -jednu,,spravu z genetickeho vysetrenia-konecne,to im trvalo, a jednu trapisinu z ortopedie-ma ploche nohy. Boli sme aj na metabolickom.lekar chce odbery zooakovat,lebo to nejak nevyslo""..resp.vysla blbost,takze tu spravu nemam. Dala som aj celorocnu spravu z logopedie
Posudkova lekarka ma posunula na odmietnutie,lebo,ze to nestaci. Lenze ja neviem ake vysetr.mam prilozit,kedze tie absolvovane su bez patol.nalezu,nema zmysel ich nanovo absolvovat. Diagnozu urcila psychiatria-tazka porucha porozumenia reci ..a kto este dalsi z " lekarov" by sa mal k tomu vyjadrit? to kolko razy mam chodit na psychistriu do roka,aby to posudkovej stacilo? Mam ist cielene kvoli papieru na neurologiu,kde pani napise,co diktujem?
Poslala ma na foniatriu,lenze naco?-aj ked termin uz chystame... diagnoza je stanovena. inak dost tazka a dlhotrvajuca,kto pozna,vie o com hovorim..Pytam sa,kam pojdem na dalsi rok,aby nam priznali rp,ked uz mame dg.stanovenu a ten papier z psychiatrie jej nestaci. Logopediu neuznava-nie su to lekari. A pritom to je nasa terapia. Na synov stav neexistuju lieky,aby sa dokladovalo,ze nieco berie a lieci sa. u nas pomaha domaci trening a terapie u nelekarky logopedky. Nan nepomoze si ist pokecat na psychiatriu.my makame doma,kupujeme pomocky,nemozem chodit do prace v skolke len na styri hodiny...ja by som mu rada dala tabletku,aby zacal hovorit,len kto mi ju podla posudkovej ma predpisat. Postata preco pisem je... prosim,ak tu je podobny pripsd s dysfaziou a maju aj prp dryhykrat,poradte mi prosim. Dakujem vopred

strapco13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elik81
8. aug 2012

Ahoj, nasmu starsiemu synovi tiez diagnostikovali dysfaziu, nastastie len expresivnu....tiez chodime na logo...bohuzial co sa tyka predlzenej rp, neviem poradit ☹ kedze ja som este na RD s mladsim synom. Od septembra ideme dat starsieho syna do skolky, tak snad mu kolektiv pomoze ... Drzime palce.

maznacik007
8. aug 2012

@daska58 ake diagnozy vam dala psychiatricka. presne f kolko ... inak existuje taka priloha kde su vymedzene diagnozy pre dlhodobo nepriaznivy stav viem napr. ze ani ADHD neuznavaju napr. aj ked je od psychiatra... sprisnili to proste...ze sa to zneuzivalo aspon tak som citala

janasim
19. nov 2012

Ahojky,my dysfazia a dyspraxia,maly ma 3roky a 4mesiace.Musis ist detskemu neurologovi na vys.a pytaj si Nootropil sirup na rozhovorenie a podporu mozgovych funkcii, a nech ti doporuci predlzenie,od neurologa to musi prejst.My mame predlzene,do specialky skolky chodime,tiez na doobedie.
@daska58

bodiova
17. apr 2018

Dobry den...mam 5ročnu dceru a ma dysfaziu... Všetko rozumie krasne kresli,striha len ta reč ako cudzinec...chodi do norm.skolky ale odporucaju nas do šmš ..ma niekto skusenosti so skolkou na Opatskom v Ke pre take deti...zatial co som pocula tak same negativa...Navštevuje škol.logopedičku ale aj klinicku logopedicku...doma sa učime...24hodin je nam malo...neviem co robit...kde ju mam dat...riaditelka povedala mozme ju nechat ale musime dat integrovany plan...