Fyzioterapeut a hypertonické nohy

3. júl 2021

Dobrý deň, 16mes dieťatko má hypertonicke nohy a skrátené šľachy neurológ vyjadril podozrenie na DMO ale do papierov nenapísala, zatiaľ dala iba anxiozne dieťa s hypertoniou dolných končatín a odporučila veľa cvičiť. Keď sa syn u nej po vyšetrení ukludnil a hral sa na zemi tak ho pozorovala a poznamenala že možno je iba v strese a že takto vyzerajú tie nohy celkom ok a len sa boji že teda dmo zatiaľ nenapíše . Ďalšiu kontrolu máme v septembri. Prosím vás poraďte fizioterapeutku z Bratislavy s ktorou budeme vedieť cvičiť ďakujem

autor
3. júl 2021

A ešte prosím ako dlho pretrváva hypertonia kým sa cvičí a achilovky sa kedy upravia? Ortopéd povedal že cvičiť alebo operacia tak radšej to chceme skúsiť rozcvičiť

jaga18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. júl 2021

@jaga18 Neurologicka prv povedala pri vyšetrovaní nôh že sú stuhnuté a keďže spickuje môže to byť dmo ale keď sa voľne hral dva metre od nej tak usúdila že nôžky sú uvoľnené a fakt to môže byť strach dieťaťa z doktorov. Ortopéd nás odmietol vyšetriť keďže boli nohy stále napnuté a hneď povedal že treba ísť na Kramáre dieťa uspať !!! A vyšetriť pod narkozov. Dlahy vôbec nespomenul asi nájdem iného ortopéda. Prosím a vy máte dmo? Ak áno ako sa správajú nohy pri dmo? Čo si všímať? My stále nevieme či to bude dmo či nie

jaga18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kika3111111
3. júl 2021

Odporúčam pani Širočkovu zo Stupavy . Stránka je primarehab.sk

autor
3. júl 2021

@jaga18 a na základe čoho dali dg že to je dmo? Dieťatko vam kedy začalo chodiť?

autor
3. júl 2021

@kika3111111 ďakujem, idem pozrieť

jaga18
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
3. júl 2021

@jaga18 tak budeme asi iná dg možno tiež dmo ale jazyk je ok, aj rozpráva aj prehĺta, aj jedna noha už má šľachy lepšie necítiť pnutie aj stupne celým chodidlom no na druhej to cítiť dosť ... Môže byť dmo aj s jednou postihnutou nohou? Vážne netuším čo čakať a či sme dmo keď teda neurologická pozerala pri hre že je všetko uvoľnené napína sa iba keď chytím chodidlo a ideme cvičiť alebo keď lekári chcú vyšetriť nohy preto neviem čo čakať či to fakt není len strach jak usúdila neuro

deedol
3. júl 2021

ak ste z ba, skuste evu hromnikovu v petrzalke (sukromne) alebo v luznej tetis (cez poistovnu) - vypytajte sa tam na pobyt (treba odporucanie od neuro alebo rehab lekara). drzim palce.

autor
3. júl 2021

@deedol ďakujem, odporúčanie skúsim ale ak nemáme zatiaľ diagnózu tak mi ho dá?

deedol
3. júl 2021

ano, staci ako dg hypertonus. (moj maly mal hyper aj hypotonus a boli sme na pobyte, ked mal 8m).

autor
3. júl 2021

@deedol ďakujem tak vyskúšame, práve som pozerala súkromné v BA pani Hromnikovu, skúsime najskôr asi tam, vyzerá to tam super aj dobré recenzie

deedol
3. júl 2021

hej, ona je zlata a sikovna, aj s takymi malymi to vie 🙂 a fakt odporucam ten pobyt, nasho krpca to najviac nakoplo. tam su okrem cvicenia este aj ine procedury na uvolnenie (perlickovy kupel, masaze, laser...), takze je to velmi intenzivne. a primarka chamutyova je velmi skusena, roky robi s detmi s DMO.

autor
3. júl 2021

@deedol oki, ďakujem, zatiaľ dmo nemáme no uvidíme časom čo povedia lekári... Vyskúšam teda vypýtať aj to odporúčanie do tetisu

autor
3. júl 2021

Maminky ďakujem za rady ešte som zabudla že keď je skrátená achilovka a plus ten hypertonia a keď dieťa spinká tak viem ohýbať pekne členky, normálne ohnem do pravého uhla nohy... Môže to byť že dieťa má zlozvyk a fakt sa napne iba keď ma strach z lekárov alebo z cvičenia? Neurologická povedala že ak viem ohýbať nožičkami počas spánku tak je to super ... Neviete mi viac k tomu napísať?

breznica
3. júl 2021

Aj ja odporúčam Tetis v Dunajskej Luznej, určite ten pobyt s procedurami urobí viac ako dochádzať raz za týždeň-dva na cvičenie k fyzioterapeutke