Podozrenie na DMO dolných končatín

21. júl 2021

U môjho 16m syna vyjadril neurológ podozrenie na DMO nožičiek pretože na prvom vyšetrení si nenechal chytiť členky a napínal veľmi nohy. Do papierov nám DMO a ani podozrenie nenapísal len mi povedal že môže ísť aj o DMO. Ide o to, malý nechodí a iba spickuje okolo nábytku. Cvičíme a je vidieť zmeny k lepšiemu už keď stojí tak je väčšinou času na celých chodidlách. Aj svalové napätie v nohách sa mi zdá o čosi lepšie a dokonca sa nám aj opravujú skrátené šľachy na členkoch. Keď máte niekto dieťatko s DMO ako sa správajú tie nožičky prosím? Stále cítiť napätie alebo čo si všímať?my túto dg nemáme (zatiaľ) ale znepokojilo má čo povedal ortopéd. Keď malého pozoroval ako sa sám hra tak my povedal že keď je v kľude vyzerá byť celk ok že to je moNžnoo len strach. Do správy napísal že mám výrazne anxiozne dieťa s hypertoniou dolných končatín

deti95060810
22. júl 2021

hypertonia - DMO
vojtovkou sa to spraví....

autor
22. júl 2021

@deti95060810 a hypertonia je vlastne aj DMO? Cvičíme jeden cvik vojtovky práveže vidím pokrok ale uzdraví sa dieťa úplne? Keby nás aspoň odporučili na nejaký pobyt ale nikto nič, fyzio tvrdí že ak dieťa stvornozkuje tak bude aj chodiť no ja sa už začínam báť

mogaa
22. júl 2021

DMO je súbor príznakov - nie je to diagnoza ako taká....preto sa niekedy stanovuje až okolo 3rokov lebo veľa vecí sa zlepší do normálu a vymizne...napr.v kúpeloch s nami bol chlapček mal 2,5roka a začal padať, doktorka mu napísala do správy podozrenie na DMO ale aj vysvetlila že rovnako to môžu byť "len"oslabené nôžky

kacena4
22. júl 2021

dr. vam moze predpisat liecenie v dunajskej luznej pytajte si ale zalezi od stavu

deti95060810
22. júl 2021

chodiť by mal, len je otázkou kedy... možno o týždeň , možno o mesiac - dva, o pol roka... to nikto nevie, nikto nepovie.... Prešli sme si tým...
Ešte podľa štatistiky 1/3 detí s týmito problémami je po mentálnej stránke Ok, 1/3 má menšie problémy a 1/3 má veľké problémy .... časom môžu začať pribúdať zas ďalšie a ďalšie problémy...

trojnasobnamama
22. júl 2021

Moja dcera začala chodit ako 2ročna ,no a mame dmo spasticku kvadruparezu.Chodi no ma spasticke končatiny s ohnutymi kolienkami.V knihe ukazovala vždy len prostrednikom namiesto ukazovakom a teraz uz neukazuje vobec.Každe dieťa s dmo je ine na niektorom to ani nevidiet a predsa tam to dmo je.Niektorì su ležiaci.

kybel_
17. dec 2023

Zdravim, ako ste prosim dopadli? Mam 11m dcerku a ma velmi atypicke zachvaty kedy napina dolne koncatiny, deje sa to takmer neustale, vysetrenia sa neustale oddaluju a z mojho pohladu to lekari bagatelizuju a zbytocne vyckavaju.