Gastroezofagálny reflux u detí nad 3 roky. Recepty?

saskarisko
26. feb 2011

Ahojte,
synovi zistili reflux, a nasadili mu GER dietu. Viem, co moze a nemoze jest.
Tak, ak mate niektora u deti diagnostikovany reflux, a mate nejake recepty, tak vas prosim o ich zverejnenie. dakujem

nika80
28. nov 2022

@renalka v škôlke aj v škole jedla co aj iné deti, len do škôlky sme dali potvrdenie od alergologičky, ktoré potraviny jej nemajú dávať. Dávali sme jej aj Gastrotuss 3x denne. Myslím, ze od 9-10 rokov už bola na tom lepšie

zuzita1
28. nov 2022

Tak nam dnes vypisala pani doktorka ziadanku do Srobarovho ustavu. Na aky dlhy pobyt sa mam pripravit? Caka sa dlho od podania ziadosti? Dakujem za info

renalka
29. nov 2022

@nika80 Ďakujem pekne.

zuzita1
30. nov 2022

Mate skusenost?

cheeky82
30. nov 2022

@zuzita1 mám ho doma, ešte sme nedávali, ideme podľa schém od Dr, ale už som ho kúpila. Vraj je dobrý

zuzita1
30. nov 2022

@cheeky82 ake schemy prosim ta myslis?

cheeky82
30. nov 2022

@zuzita1 tri mesiace mal 20mg helicid, potom jedno balenie 20mg a jedno 10mg na striedačku, tetaz nás čaká každý druhý deň, potom raz za 3 dni a medzitým essox alebo gastrotus

renalka
30. nov 2022

@cheeky82 a môžem sa opýtať ci sa/resp. Doktorka Nebojíte/nebojí ze vase dieťa bude mať malo železa a horčíka pri takom dlhodobom užívaní helicidu?

cheeky82
30. nov 2022

@renalka jefem odber trochu znížené, druhý odber normálne hodnoty. O horúčku neviem. Pediater videl výsledky krvi, povedala že nech nedám železo zatiaľ. O horčíku nikto nič nehovoril. On má taký strašne silný reflux, ze bez liekov to nejde

renalka
30. nov 2022

@cheeky82 tak áno potom nemáte na výber. Prajem skoré uzdravenie.

diablito01
17. mar 2023

@andrea1991 prosím Vás, ako prebiehajú testy na imunoalergologii na reflux? Treba sa objednat tam alebo na gastro pri podozrení na reflux?

lamadea
18. mar 2023

Zdravím Vás 🙂
Idem si k Vám po radu. Môjmu synovi zistili reflux na základe častého čikútania. (8 rokov). Boli sme na gastro vyšetrení a dr. na základe sona zistila, že mu nedoviera tá kardia. Nasadila nám lieky costi a samozrejme diétu. Vysadili nám aj mlieko, keďže sa popritom všetkom zistila aj na neho alergia. Čikutanie sa obmedzilo, neodznelo úplne, ale nebolo už také časté. Na poslednej kontrole v decembri dr. konštatovala, že syn sa z toho už dostal, lebo pri sone už ten zvierač pekne zatvára. Vydýchla som si, no prešiel mesiac, dva a problémy tú máme zase. Má niektorá z vás s tými nejaké skúsenosti? Snažím sa mu opäť vylúčiti sladké a mliečne.

cheeky82
18. mar 2023

@lamadea sono nie je presne pri refluxe.

lamadea
18. mar 2023

@cheeky82 to už ja ale neviem, čo je presné a čo nie. Vysetrenie mu robila naozaj odborníčka na gastro, veľa ľuďom už pomohla. Synovi sa v zom čase robil až taký akoby ekzém v okolí úst. Zvýšila sa mu kazivost zubov napriek pravidelnej hygiene. Nie som lekár, aby som hodnotila aké postupy sú presné a aké nie. Chcela som len radu, možno prečítať si skúsenosti iných mamičiek s touto diagnózou u ich detí 🙂. Nech si vieme navzájom poradiť a pomôcť 🙂

cheeky82
18. mar 2023

@lamadea véd preto píšem, že to nie je presné vyšetrenie. Keď si pozriete predchádzajúce príspevky, nájdete že najpresnejšie je ph metria, moj syn bol na teste zo slín, teraz v pondelok idene na kontrolu, znova test zo slín. Stav ss mu zlepšil, nevracia, brucho ho nebolí, diétu sa snažíme dodržiavať ale teda úplne striktne nie a vidím ba ňom že mu ide občas hore a teda hlavne odvtedy čo sa mu znížilo dávkovanie helicid. Mňa teda Dr nepotešila, kef som sa pýtala, či z toho vyrastie. On má ale veľmi silný reflux

lamadea
18. mar 2023

@cheeky82 musíme veriť. Nič iné nám neostáva. Veľmi Vám prajem nech sa to postupne zlepšuje a snáď tie deti z toho raz vyrastú.

cheeky82
18. mar 2023

@lamadea q vás synček okrem ckania nemá žiadne iné príznaky? Lebo môj mladší dosť veľa cka, hneď ako sa poriadne naje, tak som v strese.

lamadea
18. mar 2023

@cheeky82 včera napríklad zjedol jahodový kroasant, šiel si robiť úlohy a cca za 20 min čikutka. Preje sa, hneď čikutka. Keď sa prehyna pri nejakej činnosti a pred tým sa najedol, čikuta. Prejde to a potom zase cikutka. Celý deň takto potom. Minule zjedol obyčajný slepačí vývar, odgrglo sa mu a potom hneď čikutka. No ja som takto v strese už rok. 😔

lamadea
18. mar 2023

@lamadea okrem toho nemá žiadne iné príznaky, raz za čas sa pozvracia ku večeru ked si ľahne. Minule po pudingu. Asi mu zle trávy. Neviem. Nesťažuje sa na bolesť brucha.

bjanka00
18. mar 2023

Prosim vas, presla som 20 stran, viac nedam, klasicke vyvary slepaci atd sa moze? Moj to miluje a v podstate vsade citam ze to velmi uzdravuje crevo, kvalitne masove vyvary. Vdaka

cheeky82
18. mar 2023

@bjanka00 môjmu dávam pravidelne a je mi jedno ci sa môže, presne pre tie dôvody, čo píšete

bjanka00
18. mar 2023

A este ma napadlo. Teraz ma uzivat 3 x denne isoprinose, kazdych 8 h, co akoze realne neviem zabezpecit, ked mu to dam o 10 vecer, tak to zas nevyvola tie stavy? Magor som z toho, vobec ma to nenapdlo ked to lekarka predpisala.

ikaika
18. mar 2023

@lamadea prosim vas ku komu chodite na gastro?

cheeky82
19. mar 2023

@bjanka00 myslím že nie. Zapiť jedným hltom vody. Vyvisit mu vankúš, ak vám z neho nezlezie ako môj

lamadea
19. mar 2023

@ikaika Hovancova Bardejov

zuzita1
19. mar 2023

Od oktobra sledujem tuto diskusiu,co je polrok odkedy mame potvrdeny reflux,ktory bohuzial presiel do astmy,ktora je momentalne ok. Ale co chcem povedat. Ja som zistovala najhlbsiu pricinu dcerinho refluxu. A podstata je v oslabeni stredu tela,zle travenie. Hladala som cez uja googla. 80% pacientov s refouxom ma hyatovu herniu kedy sa zvierac nedoviera . Ale preco sa nedoviera? Co mu brani? Chodili sme s dcerou na fyzio,cvicievali sme, neskor som objavila pani,ktora amatersky povedane masiruje vnutorne organy a naprava spazmy,blokady co ma za nasledok uvolnenie zvieraca.
Prosim tymto matky,pozrite sa na svoje deti,na drzanie tela,vypuknute brusko,rebra.. moze to mat suvis s refluxom.

cheeky82
19. mar 2023

@zuzita1 no môj to podľa mňa aj veru má, také vypukle. Pomohlo vám to?
Nam dr rovno povedska že jemu ten zvierac nefunguje. Veru začnem s nim poriadne cvičiť

zuzita1
20. mar 2023

@cheeky82 treba ist asi na fyzio a tam povedia co ma s bruskom. Nam to velmi pomohlo. Uz sme bez nocnych kaslov,uz jej ani sliny nezatekaju v noci a to jedava 1.5h pred spanim. Nedodrzujeme ani dietu. Na nic som pri diete neprisla,len sa trapila.

cheeky82
20. mar 2023

@zuzita1 super. Cviky ns papieri nám dala Dr, ale pozrieť to bruchu dám fyzio. Ďakujem

andrea1991
23. mar 2023

@diablito01 my sme boli na imunoalergologii, takže neviem kde objednať, poradí vám pediater. Dcéra vypila kontrastnu látku a potom na takom "voziacom" (zo stoja do ľahu a naspäť) rntg ju pozorovali, ako sa ta látka posúva, či sa vracia až do pažeráka a podľa toho určili aj stupeň refluxu